Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Mohlo byť aj desať

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 6:0 (2:0) Góly: 5. Šesták, 18. a 72. Bartoš, 80. a 83. Čišovský, 90.+ Nemec. Od začiatku zápasu nebolo pochybností o jeho víťazovi. Už v 1. min. unikajúceho Šestáka pred šestnástkou faulovala obrana Liptákov a Vomáčkova strel

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 6:0 (2:0)
Góly: 5. Šesták, 18. a 72. Bartoš, 80. a 83. Čišovský, 90.+ Nemec.
Od začiatku zápasu nebolo pochybností o jeho víťazovi. Už v 1. min. unikajúceho Šestáka pred šestnástkou faulovala obrana Liptákov a Vomáčkova strela z nariadeného priameho kopu len tesne minula bránu. V 5. min. dostal Šesták od Bartoša prihrávku za obranu a svoje sólo bezpečne k ľavej žrdi premenil. O štyri minúty tvrdo pálil Štrba, jeho strelu Hajdúch vyrazil a pri Šestákovej dorážke mu pomohlo aj šťastie, keď lopta skončila na brvne. V 18. min. našiel nádhernou prihrávkou najlepší muž na ihrisku Ďurica voľného Bartoša a ten bezprostredne pred brankárom nezaváhal. Vzápätí Saparovu strelu z diaľky z námahou likvidoval Mucha. V 21. min. našiel Čišovský voľného Gottwalda, ktorý trafil len brankára. O dve minúty zase tvrdá Bažíkova strela opečiatkovala žrď. V 33. min. neprekonal Hajdúcha v čistej šanci Šesták a odrazenú loptu napálil Bartoš do brvna. Minútu pred prestávkou pálil Urban z voleja vedľa a rovnako pochodil so svojou hlavičkou aj Vomáčka na druhej strane. Po zmene strán pokračovali žlto-zelení v rýchlom, kombinačnom futbale. V 56. min. našiel Bažík krížnym centrom Bartoša, jeho volej však skončil len na bočnej sieti. O pár minút zase lob toho istého hráča zastavilo brvno. V 72. min. to však už Bartošovi vyšlo. Po najkrajšej akcii zápasu, keď ho nádherne našiel Ďurica, ešte krajším volejom nedal brankárovi šancu. V 80. a 83. min. sa zrodili ďalšie dve akcie ako cez kopirák. Najskôr Bažík odcentroval na Čišovského a jeho volej skončil v sieti a po troch minútach sa trafil opäť ten istý hráč, keď zvyšoval už na 5:0.
V nastavenom čase zavŕšil gólový účet stretnutia striedajúci Adam Nemec, keď skóroval do prázdnej brány. Žilinčania sa tak po jednoznačnom víťazstve a zaváhaní Dubnice dostali na prvé miesto tabuľky.
Pred 3 908 divákmi rozhodoval Vnuk. ŽK: Staš – Kozák, Had, Pospíšil.
MŠK: Mucha – Čišovský, Krško, Vomáčka, Staš, Bartoš (84. Hubočan), Bažík, Štrba, Ďurica, Šesták (84. Minarčík), Gottwald (59. Nemec).
Ladislav Jurkemik, tréner MŠK: Hráči hrali s chuťou, bola radosť na nich pozerať. Predviedli pekný futbal, pekné akcie a ukázali divákom, že ak všetci zapnú, vedia odohrať veľmi dobré zápasy. Dnes to bol najlepší výkon pod mojím vedením v Žiline. Cením si, že aj po piatich nabitých anglických týždňoch našli chlapci v sebe rezervy. Bol by som rád, keby nešli pod latku, ktorú si v dnešnom stretnutí stanovili.
Program 17. kola
Sobota 20. novembra o 13.30 h: ZŤS Dubnica – FC Rimavská Sobota, Matador Púchov – Dukla Banská Bystrica, MFK Ružomberok – Artmedia Bratislava, Inter Bratislava – Spartak Trnava. O 18.00 h: AS Trenčín – MŠK Žilina.
STRELCI MŠK
11 gólov – Stanislav Šesták.
7 gólov - Ivan Bartoš.
5 gólov – Marián Čišovský.
3 góly – Dušan Sninský, Benjamín Vomáčka, Martin Ďurica.
1 gól – Mário Pečalka, Marek Bažík.
OSTATNÉ VÝSLEDKY 16. KOLA
Spartak Trnava – FC Rimavská Sobota 1:1 (1:0), 29. Gašparík – 86. Hadviger. Inter Bratislava – AS Trenčín 1:2 (0:1), 77. Tomčák – 34. Šuhaj, 68. Kubala. Dukla Banská Bystrica – ZŤS Dubnica 3:0 (2:0),
24. Fabuš, 38. Veselý, 47. Kulík. Artmedia Bratislava – Matador Púchov 4:0 (3:0), 14. a 34. Mikulič, 41. a 56. Fodrek.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
  10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 145

Žilina hlási 80 prípadov. Ako je na tom žilinský región?

V nemocniciach je hospitalizovaných 844 pacientov.

Testovanie na nový koronavírus.

Žilinská nemocnica otvorila Pandemický pavilón. Už má v ňom piatich pacientov

Aktuálne je pozitívnych už 57 zamestnancov žilinskej nemocnice.

Pandemický pavilón FNSP Žilina.

BYTČA: Lúpež, vyhrážanie i poškodzovanie majetku. Mladík si poriadne zavaril

Na obvineného muža policajti spracovali podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

V III. lige kraľuje nezastaviteľný Hundák, v I. a II. triede na čele pätnásťgóloví strelci

Zápasy regionálnych či oblastných futbalových súťaží tento rok už pravdepodobne neuvidíme, väčšina duelov z jesennej porcie je však už za nami. Preto sme sa pozreli, ako vyzerajú poradie strelcov v jednotlivých súťažiach.

Daniel Hundák (druhý zľava) a Peter Jasenovský (tretí zľava) patria nielen medzi najlepších strelcov Bánovej, ale aj celej III. ligy.