Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Basketbal – extraliga mužov

BK Váhostav-SK Žilina – Báník Handlová 63:76 (16:22, 35:39, 45:62). Body: Závodný 16, Tucakovič 15, Futo 14, Miš 10, Orolín 8 – Modaj 19, Golian 18, Barišič 16, Štefánik 8, Rozman 7, Kopunecz 3, Jonas 3, Uhnák 2. Fauly 21:21. Trestné hody: 25/16 – 20/13.

5 faulov: Barišič v 40. min. Technická chyba: Goljan v 36. min. Trojky: 7 – 5. Rozhodcovia: J. Jančovič – V. Pavelka. 200 divákov. Štvrtiny: 16:22, 19:17, 10:23, 18:14.
Favorizovaná Handlová, usilujúca sa udržať kontakt s čelom tabuľky, rozohrala zápas lepšie. Už na konci 2. min. viedla 7:1, Váhostav-SK dosiahol prvé body z hry až o dve minúty neskôr Tucakovičom. On, Miš a Závodný začali Baníkom podkurovať, po úspešných trestných hodoch Závodného v 9. min., Váhostav-SK znížil na 14:16. Záver úvodnej štvrtiny síce patril hosťom, ale začiatok druhej domácemu tímu. Po presných trojbodových zásahoch Orolína, Závodného a Tucakoviča Váhostav-SK vyhrával v 13. min.
27:22. Handlovú zachraňoval oddychový čas a trojky Štefánika. Súčasne s klaksónom na prestávku Madaj tiež trojkou opäť posunul Baníkov do štvorbodového vedenia. Polčas využili takticky lepšie hostia. Dôrazom v obrane eliminovali domáci útok, v ktorom nikto štyri minúty nedokázal z hry trafiť do koša a 10 bodovou šnúrou ušli na 49:35. Rovnaký obraz poskytovala tretia desaťminútovka až do konca, jediným nebezpečenstvom pre Handlovú bol v tejto fáze Futo (7 bodov), Žilinčania si však nevedeli rady s pivotmi Golianom a Kopuneczom, ani s krídelníkom Barišičom. Bojovali však a v záverečnej štvrtine im dvakrát svitla šanca na úspešný výsledok. Najprv v 32. min., keď znížili na 50:62, potom na začiatku 38. min., keď sa k baníkom priblížili ešte viac, na 60:68. Handlovčania však hrali pozorone a víťazstvo si už ustrážili.
Peter Muhlberger, tréner Žiliny: S jedným z ašpirantov na titul sme hrali vcelku vyrovnanú partiu. Doplatili sme však na zlý vstup do tretej štvrtiny a na slabšie premieňanie trestných hodov. Nezvyknem veľmi chváliť hráčov, napriek prehre ma potešil výkon Závodného, ktorý ukázal príklad v prístupe a nasadení ďalším mladým spoluhráčom.
Výsledky ostatných zápasov 7. kola: Lučenec – Levice 92:72, Inter – Svit 74:95,
Košice – Spišská Nová Ves 64:77, Komárno – Nitra 68:90.
10. Žilina 7 1 6 417:563 8
8. kolo, sobota 20. novembra: Lučenec – Žilina, Levice – Nitra, Svit – Košice, Hadlová – Inter, Spišská Nová Ves – Komárno.