Sólista kola Ladislav Heiser zo Zádubnia

I. trieda V I. triede Oblastného futbalového zväzu Žilina sa pre nespôsobilý terén nehralo v Dlhom Poli, ale aj tak bude až do jari prvá Nezbudská Lúčka s náskokom štyroch bodov. Všetky zápasy a aj ich návštevnosť poznačilo studené a nevľúdne počasie, gó

V I. triede Oblastného futbalového zväzu Žilina sa pre nespôsobilý terén nehralo v Dlhom Poli, ale aj tak bude až do jari prvá Nezbudská Lúčka s náskokom štyroch bodov. Všetky zápasy a aj ich návštevnosť poznačilo studené a nevľúdne počasie, góly si však mohli vychutnať fanúšikovia Zádubnia a rezervy Bánovej B-Brezany. Tam sa však hralo už v sobotu.
Hrabové – Zbyňov 0:1 (0:1). 1. P. Jánošík. Rýchly gól, ďalšie dve šance hostí v prvom polčase, ktoré nevyužili. V druhom polčase sa už hral len uzimený futbal. R Kúdelka, 60. HRABOVÉ: Bunta - Rybárik, R. Gajdošík, Ján Sedlák (46. M. Sedliak), J. Gajdošík st., Remeš (85. Hrabovský), Šimon, J. Sedliak, J. Gajdošík ml., Hrobárik, Hraboš (75. Rástočný). ZBYŇOV: J. Urík - M. Urík, R. Urík, Dolník, Barčiak, P. Jánošík, Martin Mišiak, Miškovský, Miloš Mišiak, Sandanus (80. J. Jánošík), Bariak (85. Bielik).
Bánová B-Brezany – Hlboké 4:0 (2:0). 10. Kosa, 15. Trnovec, 80., 85. Podmanický. Domáci začali s veľkým náporom a hostí prvých 20 minút nepustili ani na vlastnú polovicu. Tí prestriedali dvoch hráčov a hra sa potom trochu vyrovnala. V druhom polčase domáci zahodili hneď na začiatku dve vyložené šance. Hra sa upokojila až po treťom góle domácich. Hostia už potom nekládli žiaden odpor. R Matejčík, 50. BÁNOVÁ B-BREZANY: Medveď – Kadík, Pranda, Ďuratný, Charbuliak, Kosa, Stalmašek, Trnovec (65. Mariniak), Štaffen (89. Krajíček), Červený, Zavadzan (46. Podmanický). HLBOKÉ: Zaduban – D. Konečný, Pavlík, Krajíček, Hvorečný, Adamov, Pinčík, Zátek, Sekáč (20. Blaško), Martinický (20. V. Konečný), Vršanský.
Závodie – Višňové 3:0 (2:0). 7. Kučera, 40. Bronček, 75. Mišúr. Od prvej minúty domáci diktovali tempo hry, čo zúročili už v 7. minúte gólom Kučeru. Hra sa väčšinou odohrávala na polovici hostí, čo domáci využili v závere polčasu na strelenie druhého gólu. Druhý polčas sa hra odvíjala medzi šestnástkami, keď sa hral iba priemerný futbal. Vzrušenie priniesla 75. minúta, keď Marcel Mišúr upravil na konečných 3:0. ZÁVODIE: Trnka – Štaffen (55. Mára), Hruboška, Špánik, Mitringa, Marián Gamboš, Mišúr, Kučera, Randík (75. Marek Gamboš), Bronček, M. Sedliaček (70. Šoška). VIŠŇOVÉ: Paprčiak - Šimko, Jozef Husárik, Laš, Michal Husárik, Vojtyla, P. Stromček (75. Gaško), Strelička (85. Sopko), Martin Husárik (89. Kubica), M. Stromček, Valica.
Dlhé Pole – Nezbudská Lúčka - nehralo sa pre nespôsobilý terén.
Kotešová – Rašov 2:2 (1:1). 39. Galovič, 58. Lacek - 21. Kresáň, 90. Tretinár. Prvý polčas sa začal opatrne, hra sa pohybovala medzi šestnástkami. Prvú príležitosť mali domáci, ale v 20. min. Kendy prestrelil bránku hostí. Čo domáci nedokázali, to hosťom vyšlo hneď z protiútoku, v 21. min. Kresáň prekonal krížnou strelou domáceho brankára. Domáci v 39. min. z priameho kopu vyrovnali. V 58. min. domáci Lacek zvyšoval. V 60. min. mohli hostia vyrovnať, ale Lacko tesne prehodil bránku. V 75. min. zasa Kadáček nevyužil tutovku a netrafil zo 6 metrov. V 90. min. prišla pohroma pre domácich, namiesto troch istých bodov si zapísali len jeden. R Mintál, 100. KOTEŠOVÁ: Frolo – Lacek, Václavík, Mikulík, B. Bujný, Podkrivacký, Urban, Galovič, Polák, Šukala, Kendy. RAŠOV: Hubocký - M. Lacko (63. Vrábel), Prášek, Buňo, Križňan, Michálek, Kresáň, Tretinár, Baláž, S. Lacko, R. Kadáček.
Zádubnie – Turie 6:3 (1:1). 20. Sýkora, 55., 75., 80., 85. Heiser, 70. Frátrik - 10. Chupáň, 60. Špagľa, 75. Manga. Hostia sa ujali vedenia už v 10. minúte, domáci asi o 10 minút neskôr vyrovnali. To bolo v prvom polčase všetko. V druhom polčase boli hostia už pod tlakom, snažili sa hrať na rýchle brejky, vedenia sa však ujali domáci. Hosťom sa ešte podarilo vyrovnať, potom to už bol len koncert domácich v podaní sólistu Ladislava Heisera. R Bronček, 70. ZÁDUBNIE: Ľ. Heiser (80. Šašvári) - Januš, Majerčík (75. Stárek), Milan Hošták, Studník (73. Miro Hošták), Gašpierik, Talafa, L. Heiser, Frátrik, Sýkora, Hulín. TURIE: Mičky - Kúdelka, Valíček, Zviak, Lokaj, Tvrdý, Pirošík, Chupáň, Manga, Špagľa, Martinček.
Rajecké Teplice-Konská – Bytčica 2:1 (2:0). 8. Krkoška, 40. Repkovský (z pok. kopu) - 80. Baleja. Dosť vyrovnaný zápas, v priebehu hry mal súper niekedy navyše, na výsledku sa podpísalo aj chladné, mrazivé počasie. R Chaban, 20. RAJECKÉ TEPLICE-KONSKÁ: Hubočan - Čulík (80. Sibyla), Šramo, Repkovský, Blahušiak, Piala, L. Baránek (60. Ďuriník), M. Krkoška, Zigo, O. Baránek, Pleva (40. Murárik). BYTČICA: Malich - Keblušek (75. Klobucký), Dubovec, Ľ. Zuziak, Ťažký, Štaffen, Ďuriš, Dietrich, Šeliga (35. Repkovský), Baleja, M. Zuziak.

I. TRIEDA
Hrabové – Mojš 2:0 (0:0), Baláž 2, Dlhé Pole – Trnové - odložené, Podhorie – Višňové 7:2 (2:2), Terchová – Teplička - odložené pre nespôsobilý terén, Kotešová – Kunerad 2:2 (2:1), Rajecké Teplice – Veľké Rovné 1:6 (1:2), Šichman 4, Kulík 2 za hostí.

Vivat Jano
V piatok 12. novembra sa rodák z Diviny, náš priateľ, turista, predseda KST Štart Žilina a optimizmus vyžarujúci organizátor turistických pochodov Javorníkmi – Májového a Ondrejovského, Janko Lašút, dožíva abrahámovín. Do ďalšej päťdesiatky mu kamaráti turisti želajú pevné zdravie, vytrvalosť, veselú myseľ a veľa ďalších kilometrov do nôh, nielen v Tatrách a na Slovensku. Rozdávaj ďalej radosť! Živio – náš Janko.Vlado Mičenec a kamaráti.

Pozvánka
Pozývame všetkých nadšencov aerobiku na Mini aerobik show 2. do Centra voľného času Spektrum na Zvolenskej 20, Vlčince III. Kedy? 20.novembra 2004 (sobota) od 9.30 h do 10.30 h: low-hi aerobik s Ivanou Malíkovou a Katarínou Podolinskou, od 10.30 h do 11.30 h: step aerobik s hosťom Alenkou Macurovou. Počet miest je limitovaný, prihlasujte sa na tel. Čísle 0908 252 052 - Andrea Šošková. Akcia je zadarmo.