Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

Víťazstvo iba nad posledným

HKm Zvolen - MsHK Žilina 4:2 (2:0, 1:1, 1:1). Góly: 6. Babka (Plavucha, Majeský), 17. Škvaridlo (Bartoš), 31. Országh (Zedník, Handzuš), 57. Országh (Zedník, Handzuš) - 24. Lažo (Beran), 43. Krajči (Búřil, Opatovský). Vylúčenia: 4:6. Presilovky: 1:0. Osl

HKm Zvolen - MsHK Žilina 4:2 (2:0, 1:1, 1:1).
Góly: 6. Babka (Plavucha, Majeský), 17. Škvaridlo (Bartoš), 31. Országh (Zedník, Handzuš), 57. Országh (Zedník, Handzuš) - 24. Lažo (Beran), 43. Krajči (Búřil, Opatovský). Vylúčenia: 4:6. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.
Rozhodoval: J. Konc, 2281 divákov.
MsHK: Šimonovič - Búřil, Dlouhý, Kusovský, Škorvánek, Cebák, Rešetka - Lažo, Beran, Kontšek - Petrovický, Húževka, Král - Oravec, Gálik, Gron - Krajči, Rehák, Opatovský.
Žilinčania začali stretnutie v útlme a domáci hokejisti to rýchlo využili na získanie dvojgólového náskoku. V druhej tretine sa hostia viackrát dostávali pred Križana, ten však predvádzal reprezentačné zákroky a so šancami vlkov si až na gól Laža poradil. Na opačnej strane sa však proti Šimonovičovi presadil zámorský útok Zvolenčanov a domáci tak stále viedli o dva góly. Hostia po góle Krajčiho vycítili šancu na zdramatizovanie zápasu, ich plány však opäť pochovala Handzušova formácia, a tak sa zo Zvolena vracali pod Dubeň bez bodu. Milan Hovorka, MsHK: S domácimi sme držali krok, no tých 2:0 po prvej tretine zohralo svoju rolu. Po prestávke sme zlepšili hru, dobre sme napádali, darilo sa nám rušiť rozohrávku súpera. Za stavu 3:2 sme mohli aj vyrovnať, ale nakoniec rozhodla hráčska kvalita na strane Zvolena, konkrétne prvá päťka domácich.
Ostatné výsledky 22. kola: L. Mikuláš - Trenčín 4:1, Slovan - Košice 1:0, Skalica - Poprad 2:2, Dubnica - Nitra 3:5.
MsHK Žilina - HK Spartak Dubnica 2:0 (1:0, 0:0, 1:0).
Góly: 15. Beran (Lažo), 42. Beran (Lažo).
Vylúčenia: 8:6. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 1:0.
Rozhodoval: Lauff ml., 1044 divákov.
MsHK: Šimonovič - Búřil, Dlouhý, Krajči, Rešetka, Kusovský, Škorvánek, Cebák, Brincko - Lažo, Beran, Kontšek - Petrovický, Húževka, Opatovský - Oravec, Gálik, Gron -Rehák, Hreus, Král.
Žilinčania boli pred zápasom s najslabším tímom extraligy jednoznačným favoritom. V útoku sa pred vlastným publikom predstavili aj s dvomi novými hráčmi, útočníkmi Opatovským a Hreusom, proti pozornej defenzíve hostí sa ale so svojou vlažnou útočnou hrou príliš nepresadzovali. Počas druhej presilovky Dubnice však získal Lažo puk, prešiel s ním až za útočnú modrú a po jeho prihrávke sa presne trafil za Betincov chrbát Beran. O chvíľu síce nastrelil Opatovský hornú žrď bránky hostí, no hokej sa potom na dlhé minúty z ľadu vytratil. Žilinčania akoby čakali, že si Dubnica strelí góly sama, svoje akcie často zbytočne prekombinovali, a hostia tak pred záverečnou tretinou mohli pomýšľať na bodový zisk. Ich nádeje už 103 sekúnd po prestávke pochoval pri presilovke svojím druhým gólom v zápase Beran, ktorý aj za prispenia chyby jedného z Dubničanov zasunul do brány Lažovu prihrávku. Žilinčania svojich najvernejších priaznivcov už gólovo nepotešili a keď sa v 56. min. nevydaril Sivákovi blafák, pripísali si na svoje konto 11. víťazstvo v sezóne a Šimonovič ďalší shot out.
Anton Tomko, MsHK: Zápas sme začali vo vlažnejšom tempe a zakončenie z našej strany nebolo dobré. Po góle sme zlepšili pohyb na ľade, súper potom dobre bránil stredné pásmo a nám sa ťažko presadzovalo. Druhý gól nás potom upokojil a zápas sme v pohode doviedli do víťazného konca.
Ostatné výsledky 23. kola: Poprad - Slovan 2:2, Trenčín - Skalica 6:2, Nitra - L. Mikuláš 4:1, Košice - Zvolen 7:3.

Hkm Dynamax Nitra - MsHK Žilina 3:0 (1:0, 1:0, 1:0).
Góly: 15. G. Saliji (Vlk), 23. Štefanka (Vozdecký), 48. Kolník (G. Saliji).
Vylúčenia: 7:9. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0.
Rozhodoval: Jonák, 3477 divákov.
MsHK: Šimonovič - Búřil, Dlouhý, Krajči, Brincko, Cebák, Fábry, Kusovský, Škorvánek - Lažo, Beran, Kontšek - Petrovický, Húževka, Opatovský - Oravec, Gálik, Gron -Rehák, Hreus, Král.
Pod Zoborom sa hral rýchly hokej poznačený v úvode častými vylúčeniami. Nitrania nevyužili presilovku o dvoch hráčov, ale po štvrťhodine hry tečoval Vlkovu strelu od modrej Saliji a poslal Nitru do vedenia. V úvode druhej časti zvýšil po Vozdeckého prihrávke spoza brány Štefanka. Hostia síce po góle pritlačili domácich, no strely Gálika a Petrovického si cestu za Fikrtov chrbát nenašli. V tretej tretine nevyužili vlci ani presilovku piatich proti trom, a keď Kolník doklepol odrazený puk za Šimonoviča, bolo o víťazovi rozhodnuté.
Milan Hovorka, MsHK: Bol to vynikajúci hokej na vysokej úrovni. Mužstvá podali dobrý výkon. My sme sa, žiaľ, márne snažili o prekonanie gólmana Fikrta, ktorý bol najväčším tromfom domácich.
Ostatné výsledky 24. kola: Zvolen - Poprad 5:3, L. Mikuláš - Skalica 5:0, Dubnica - Košice 3:7, Slovan - Trenčín 7:4.

3. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Žilinskí cestári najazdili za dva dni 24-tisíc kilometrov

Cestárov preverila prvá výraznejšia várka snehu počas tejto zimy.

Na dokončenie Tunela Višňové – Dubná skala prišli v decembri minulého roka tri súťažné ponuky

Situácia sa zhoršuje. Fakultná nemocnica eviduje narastajúce množstvo pacientov v kritickom stave

Nemocnica vyzýva lekárov, ktorí prerušili ordinačnú činnosť, na návrat do ambulancií.