é. Rádio malo vtedy všetky klady aj zápory amatérskeho nadšenia - od zaujatia a nových nápadov po niektoré profesionálne chybičky," hovorí Rudolf Podkrivacký. "Ale v princípe sme zostali stále tým istým rádiom a usilujeme sa stále o to isté - zaujať poslucháča a dať mu to, čo v éteri hľadá." Počas týchto 11 rokov rádio prekonalo dlhú cestu. Ako podotýka Podkrivacký, neskôr rádio dospelo: "Vyprofilovalo sa na jednu z najúspešnejších lokálnych staníc s dennou sledovanosťou 40 - 60 tisíc poslucháčov a získalo väzby na významné reklamné agentúry. Za významný úspech považujem i to, že v dobe potápania zadĺžených firiem a následného prevádzania aktív na "dcérske" spoločnosti vydržala naša spoločnosť bez zmeny."
Už krátko po svojom vzniku si frekvencia 104,6 MHz získala priazeň poslucháčov zo Žiliny a blízkeho okolia. V roku 1996 sa presunutím vysielača na kótu Straník zväčšil jeho dosah a rádio sa postupne vyprofilovalo na stanicu rodinného typu. Príjemná hudba, vlastné regionálne spravodajstvo a celý rad úspešných relácií - to sú črty, ktoré ho sprevádzajú i do dnešných dní. Z hudobných relácií stoja za zmienku hitparády - Hviezdna 7, Jamparáda, Rebrík a hudobné relácie - Hviezdy diskoték, Rockoko a iné. Záujem poslucháčov majú aj pravidelné relácie ako nedeľná Debata na telefón, Maják lásky, Varenie a životný štýl, Klub M, Koncert na želanie, Rádiotrh práce a Rádioburza či Naši - vaši jubilanti. V rádiu momentálne pracuje 12 ľudí, od moderátorov cez redaktorov po obchodný úsek.
V septembri pribudol k vysielaču na Straníku ďalší - na Jurošovskom vrchu v Čadci. Tento vysielač šíri signál rádia Frontinus na frekvencii 96,1 MHz, čím sa výrazne zlepšilo pokrytie hornatej časti severozápadu Slovenska. Cieľom pre najbližšie obdobie je sprevádzkovanie frekvencie 96,2 MHz. Tá by mala zabezpečiť lepší signál pre Martin a celú Turčiansku kotlinu. "Zlepšili sme aj našu internetovú stránku www. frontinus.sk, kde ponúkame okrem servisných informácií aj ďalšie doplnkové zaujímavosti a pohľad do vnútorného života rádia, uvedomili sme si, že v dnešnej dobe je to nevyhnutnosť," dopĺňa R. Podkrivacký. Otázka znie, kde má svoje miesto lokálne rádio v čase globalizácie mediálneho trhu, uniformity programových štruktúr a profesionality dovedenej až do sterility? "Názov Frontinus je spomienkou na muža menom Sextus Iulius Frontinus. Ten bol nielen významný rímsky vojvodca, ale aj šikovný spisovateľ a po ukončení vojenskej dráhy sa stal správcom rímskych vodovodov. Skrátka bol mužom, ktorý sa vedel preorientovať," dodáva R. Podkrivacký.