Utorok, 3. august, 2021 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky

Basketbal extraliga

MBK Rieker Komárno - BK Váhostav - SK Žilina 92:72 (20:18, 45:30,
66:48). Body: Čurovič 22, Jurík 21, Kablár 19, Ivan 13, Marič 9, Milkovič 5, Šimo 2, Trčo 1, resp. Minovski 14, Tucakovič 14, Wright 13, Futo 8, Orolín 3, Závodný 2, Lukáč 2, Paľov 2. Fauly: 19 - 19. Trestné hody: 9/7 - 19/13. Trojky: 11- 3. Rozhodovali Brziak a Luxová. 450 divákov. Štvrtiny: 20:18, 25:12, 21:18, 26:24.
V dohrávke 12. kola domáci tím nemal s Váhostavom - SK problémy. Po vyrovnanej prvej štvrtine na začiatku druhej osembodovou šnúrou ušiel na 28:18, pred polčasom zasa sedembodovou na 45:30. Prestávka Žilinčanom pomohla, odpočinutí kľúčoví hráči statu takmer dohnali, po trojkách Futa a Minovského sa k súperovi priblížili na 3 body (51:48 v 25. min.) Zápas už vo väčšej miere však nezdramatizovali, naopak, úsek medzi 25. - 30. minútou prehrali 15:0
(12 bodov Čurovič...) a nádej na dobrý výsledok zmizla do stratena. Komárno potom malo až do konca réžiu v rukách, aj keď hostia v 33. min. ešte znížili na rozdiel 12 bodov (68:56), konečným rezultátom vrátilo prehru zo Žiliny aj s úrokmi.
10. Žilina 12 1 11 786:1005 13
V tabuľke je odrátaný výsledok anulovaného zápasu 10. kola Nitra - Svit (69:67) aj predohraný zápas 14. kola Levice - Handlová (81:79).
13. kolo sa hrá už v stredu 5. januára, stretnú sa v ňom dvojice: Žilina - Nitra (o 17.00 hod. V ŠH na Bôriku), Handová - Svit, Košice - Levice, Inter - Komáron a Lučenec - Spišská Nová Ves. V sobotu 8. januára pokračuje extraliga 14. kolom s dvojicami: Žilina - Spišská Nová Ves (15.00 hod.), Komárno - Košice, Svit - Lučenec a Nitra - Inter, duel Levice - Handlová už predohrali.
Najlepší extraligoví strelci:
212 b. - Jurík (Komárno), 211 b. - Kuznecov (Inter), 197 b. - Bučák (Košice), 195 b. - Stojanovič (Svit), 179 b. Mišinský, 172 b. - Svitek (obaja Košice), 168 b. - Szilvasy (Lučenec), 167 b. Miš (Žilina) a Klarič (Lučenec), 166 b. - Kablár (Komárno), atď.
Hráčovi Chemosvitu Svit Stojanovičovi nie sú zarátané body zo stretnutia 10. kola Nitra - Svit 69:67.
726 bodov Váhostavu - SK za 12 kôl nastrieľalo 11 hráčov
Dvaja z nich už neobliekajú dres žilinského tímu (Pribanovč, Paraik), v štatistike prirodzene zostanú. Vysoký strelecký štandard majú Miš a Tucakovč, ktorí hrali vo všetkých zápasoch, ale i Futo (nastúpil v siedmich) a Wright (štyri zápasy). Žilinská "strelecká" tabuľka: 167 b. - Miš (priemerne 14 bodov na zápas), 157 b. - Tucakovič (13), 99. b. - Minovski (9), 89. b. - Futo (12,7), 81 b. - Závodný (6,7), 72 b. - Orolín (6,5), 51 b. - Wright (12,7), 39 b. - Pribanovič (6,5), 21 b. - Lukáč (2,5), 6 b. - Paraik a 4 b. - Paľov.