Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Oslabení vlci zdolali Slovan

MsHK Žilina - HC Slovan Bratislava 4:3 po predĺžení (0:2, 3:1, 0:0 - 1:0). Góly: 32. Gron (Oravec, Hreus), 32. Zadina (Gálik, Beran), 34. Král (Rehák), 63. Hreus (Kusovský) - 18. Šatan (Hujsa), 18. Stantien (Junas, Horáček), 36. Kapuš (Višňovský, Bartek)

MsHK Žilina - HC Slovan Bratislava 4:3 po predĺžení (0:2, 3:1, 0:0 - 1:0).
Góly: 32. Gron (Oravec, Hreus), 32. Zadina (Gálik, Beran), 34. Král (Rehák), 63. Hreus (Kusovský) - 18. Šatan (Hujsa), 18. Stantien (Junas, Horáček), 36. Kapuš (Višňovský, Bartek). Vylúčení: 6:4, navyše Jendek 10 min.
Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Lauff, 2461 divákov.
MsHK: Šimonovič - Nedvěd, Kolba, Kusovský, Škorvánek, Senko, Cebák - Zadina, Beran, Gálik - Melicherčík (41. Drevenák), Rehák, Král - Oravec, Hreus, Gron.
Vlci sa po troch prehrách za sebou chceli proti Slovanu rehabilitovať za nevýrazné výkony. S výrazne pozmeneným kádrom, v ktorom vďaka zraneniam a trestom absentovali viaceré opory, boli favoritovi súboja rovnocenným partnerom do 15. min., keď dobré šance nepremenili Beran, Gron a Zadina. Na konci prvej presilovky hostí však Šimonovič Hujsovu strelu iba vyrazil a po Šatanovej sťahovačke šiel Slovan do vedenia. O 37 sekúnd potiahol puk po ľavej strane Horáček a Junasovu strelu zblokoval do siete veterán Stantien. V druhej tretine sa domáci otriasli z gólových úderov a v 24. min. preveril Král dvakrát Rybárovu pozornosť. Na druhej strane nepotrestal Škorvánkovu strelu Kapuš a Kuľhu mieril v polovici zápasu počas presilovky vedľa. Žilinčania potom za 42 sekúnd odpovedali dvoma gólmi, keď najskôr Gron trafil z uhla do siete Rybárom vyrazenú Oravcovu strelu a onedlho zblokoval Gálikovu strelu do brány Zadina. O ďalšie dve minúty premenil Král svoj únik strelou pomedzi Rybárove betóny a hostia si vzali oddychový čas. Po ňom vyrovnal v presilovke presnou strelou od modrej Kapuš a nerozhodný stav trval aj v tretej tretine. Slovan sa síce dostával častejšie do šancí, nevyužil však ani presilovky a minútu pred koncom chytil Šimonovič aj Bartekov nájazd. Na konci tretej minúty predĺženia našiel Kusovský na modrej čiare úplne voľného Hreusa, ktorý si vychutnal Rybára a rozhodol o dvoch bodoch pre vlkov.
Milan Hovorka, MsHK: Dnes sme podali statočný výkon, chlapci nahrádzali bojovnosťou chýbajúcich spoluhráčov. Dali sme do hry srdce a vyhrali sme aj vďaka podpore divákov.
Ostatné výsledky 39. kola: Košice - Skalica 5:1, Nitra - Zvolen 4:3, Dubnica - Lipt. Mikuláš 2:6, Poprad - Trenčín 2:1.
Najbližší program MsHK: Utorok, 18. januára o 17.00: Zvolen - Žilina, štvrtok, 20. januára o 17.00: Žilina - Dubnica.
1. Slovan 39 25 0 5 2 7 132:80 80
2. Zvolen 39 23 3 4 0 9 127:89 79
3. Trenčín 39 20 1 7 1 10 136:85 69
4. Košice 39 20 0 4 1 14 109:94 64
5. Nitra 39 18 0 5 1 15 105:114 59
6. Žilina 39 17 2 3 0 17 104:92 58
7. L. Mikuláš 39 15 1 4 0 19 105:107 51