Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Basketbal extraliga mužov

BK Váhostav-SK Žilina – BK ESO Lučenec 86:94 po predĺžení (22:21, 42:44, 59:60, 78:78).

Body: Miš 30, Minovski 26, Tucakovič 20, Wright 3, Lukáč 3, Závodný 2, Futo 2 – Delalič 24, Sumič 19, Radlis 15, Szilvasy 15, Kotian 8, Kruljac 4, Tarabus 4, Nedeliak 3, Klarič 2. Fauly: 28 – 30. Trestné hody: 36/28 – 36/29. Trojky: 4 – 5. Päť faulov: 30. Závodný, 41. Futo, 41. Lukáč, 42. Szilvasy, 44. Tucakovič, 45. Sumič, 45. Minovski. Rohodovali D. Bohucký a Z. Zubák, 100 divákov. Štvrtiny: 22:21, 20:23, 17:16, 19:18, predĺženie 8:16.
Úradujúci majster prišiel s kádrom nabitým legionármi, v jedenástke hráčov v súpiske mal päť Chorvátov, Gréka a Rumuna. Váhosta-SK sa nespochybňovanej sily súpera nezľakol, základná päťka Závodný, Tucakovič, Minovski, Miš a Futo rozohrala s Lučencom otvorenú a vyrovnanú partiu. Na pvodné koše Szilvasyho a Kruljaca odpovedali ešte lepšie Miš s Tucakovičom, na konci 5. minúty domáci tím viedol 12:8. Trojkou kotiana začali hostia údernú trojminútovku, ktorú vyhrali 11:2 a vari si v tej chvíli aj mysleli, že víťazstvo získajú aj bez väčšej námahy. Miš s Minovskim ich rýchlo vyviedli z omylu. Vďaka im patrila úvodná štvrtina Váhostavu-Sk. Druhá bola ešte vyrovnanejšia. Oba tímy sa striedali vo vedení, ani jeden nevyhrával o viac ako 4 body. Žilinčania ťažili z veľmi dobrej hry i presnej streľby trojice Miš, Minovski, a Tucakovič Lučenec držal nad vodou výborný pivot Delalič. Majstrovi sa nepodarilo získať rozhodujúci náskok ani po prestávke, a tak Váhostav-Sk prišiel už v 30. min. o rozohrávača Závodného ( 5 osobných chýb) a Futo strieľal tvrdošijne z diaľky slepými, hoci užitočnejší by bol pod košom. V nesmierne dramatickom závere mal v rukách víťazstvo domáci tím. 25 sekúnd pred koncom v riadnom čase Minovski dvoma úspešnými trestnými hodmi zvýšil na 77:73. Pri trojbodovom pokuse faulovaný Sumič premenil všetky tri šestky (77:76), na druhej strane Tucakovič z dvoch iba jednu (78:76) a 4 sekundy pred koncom vyrovnal Delalič. V poslednej netrafil z hry Lukáč a muselo sa predlžovať. V nastavenom čase už Váhosta-Sk nemal šancu. Ortuťovití rozohrávači Lučenca Rallis a Sumič mali neomylné ruky a domácemu tímu okrem Miša odišli pre 5 faulov postupne Futo, Tucakovič i Minovski.
Ostatné výsledky 17. kola: Košice – Svit 69:65, Inter – Handlová 67:63, Nitra – Levice 88:47, Komárno – Spišská Nová Ves 84:74.
BK Levice – BK Váhostav-SK Žilina 100:82 (26:24, 55:38, 80:57). Body: Krkoš 20, Lutovský 18, Klein 17, Sýkora 12, Brliť 8, Kucsa 7, Drobnjak a Pohanka po 4, Michálik a Červenka po 3, Kollár a Činčura po 2 – Miš 26, Minovski 24, Závodný 14, Orolín 10, Tucakovič 6, Wright 2. Fauly: 16 – 22. Trestné hody: 22/14 – 19/16. Trojky: 7 – 6. Rozhodovali: M. Brziak a L. Szibilla, 1000 divákov. Štvrtiny: 26:24, 29:14, 25:19, 20:25. V Leviciach Žilinčania nezopakovali veľmi dobrý výkon spred troch dní s Lučencom. Výsledok napovedá, že im to škrípalo najmä v obrane. Chýbal Futo i doskočené lopty pod oboma košmi. Strelcké preteky boli vyrovnané do 13. min., úspešne najčastejšie zakončoval Klein a Sýkora na jednej, Minovski, Miš a Orolín na druhej strane. Potom prišiel 5 minútový úsek, v ktorom domáci triafali a hostia nie, po ňom Levice vyhrávali 49:28.
Réžiu zápasu už nepustili z rúk, najvyšším rozdielom viedli v 28. min. (74:45). Streleckú bilanciu si vylepšovali u Levíc Krkoš a Klein, u Žiliny Miš a Minovski. V poslednej štvrtine domáci tréner poslal na palubovku druhú päťku, vďaka čomu hostia túto časť zápasu vyhrali 25:20 a trochu skorigovali vysoký konečný účet.
Ostatné výsledky 18. kola: Spišská Nová Ves – Nitra 81:68, Inter – Lučenec 89:73, Handlová – Košice 84:72, Svit – Komárno 80:63.
10. Žilina 18 1 17 1227:1546 19
O poradí na 2. – 3., 5. – 6. a 8. – 9. mieste rozhodli vzájomné zápasy. Výsledky zápasov v posledných dvoch kolách základnej časti súťaže rozhodli nielen o tom, ktoré tímy budú v nadstavbe pokračovať v skupine o 1. – 6. miesto a ktoré o 7. – 10. miesto, ale aj o tom, že bez ohľadu na ďalší priebeh v skupine o záchranu Váhosta-Sk Žilina z extraligy vypadne. Svojimi výsledkami môže už ovplyvniť iba postupujúcich zo skupiny do play-off.
Strelci Váhostavu-Sk po základnej časti: 302 b.- Miš, 213 b.-Tucakovič, 202 b.- Minovski, 121 b.- Futo, 114 b.- Závodný, 99 b.- Wright, 98 b.- Orolín, 39 b.- Pribanovič, 27 b.-Lukáč, 6 b.- Paľov, Paraik.
Najvyššia súťaž basketbalistov pokračuje zápasmi v skupinách už túto sobotu. Váíhostav-SK Žilina cestuje opäť do Levíc, v spodnej skupine hrá ešte Komárno doma s Interom.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Stavby budúcnosti s úctou k minulosti pozdvihnú úroveň architektúry mesta

Zaujímavé koncepty prináša dynamická developerská spoločnosť LICITOR.

Mesto Žilina zháňa dobrovoľníkov na celoplošné testovanie

Záujemcovia by mali byť vo veku od 18 do 50 rokov.

Nadšení pamiatkari. Známy komín z bytčianskeho kaštieľa existuje

V rámci komplexnej obnovy kaštieľa chcú komín vrátiť späť na jeho pôvodné miesto.