Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Do play off zo šiestej priečky

MsHK Žilina - HKm Dynamax Nitra 3:4 (1:1, 1:3, 1:0).

Góly: 16. Král (Zadina), 22. Rehák (Nedvěd), 41. Kontšek (Beran) - 19. T. Chrenko (Podstavek), 27. T. Chrenko (Podstavek), 35. G. Saliji (Kolník), 35. Kolník (Milo). Vylúčení: 5:3. Presilovky a oslabenia: 0:1.
Rozhodoval: Beniač, 2095 divákov.
MsHK: Šimonovič - Búřil, Dlouhý, Nedvěd, Droppa, Podhradský, Škorvánek, Kusovský, Kolba - Lažo, Beran, Kontšek - Zadina, Rehák, Král - Opatovský, Hreus, Gálik - Oravec, Krajči, Melicherčík.
V šesťbodovom súboji o piate miesto v tabuľke sa hral od začiatku zaujímavý hokej s množstvom šancí na oboch stranách. Žilinčania sa po štvrťhodine hry ujali vedenia vďaka Královi, ktorý osamotený zblízka prekonal Fikrta. Nitra však ešte pred prestávkou vyrovnala, keď sa k odrazenému puku dostal
T. Chrenko a strelou z prvej poslal puk za Šimonoviča. Žilina šla opäť do vedenia v úvode druhej časti, keď Rehák trafil presne k pravej žrdi. Potom však nevyužila presilovku, počas ktorej nechala priveľa priestoru T. Chrenkovi , ktorý druhý samostatný nájazd v krátkom slede zužitkoval na vyrovnanie. Od tohto momentu boli hostia lepším tímom. V 35. min. sa v rozpätí 35 sekúnd postarali o rozhodujúci náskok Nitry najskôr v presilovke G. Saliji a po ňom veterán Kolník. Žilina síce hneď na začiatku tretej tretiny znížila, keď Kontšek prekvapil pri pravej žrdi Fikrta, hostia si však už dôležité víťazstvo nenechali vziať a zápas nakoniec doviedli do víťazného konca.
Miloš Pavelka, MsHK: V zápase sme chceli zvíťaziť, v hre bolo piate miesto v tabuľke. Mužstvo však bolo akoby premotivované. Stretnutie sme mali rozohrané dobre, pri presilovke sme však namiesto ďalšieho gólu inkasovali a vtedy sa lámal zápas.
Ostatné výsledky 51. kola: Skalica - Lipt. Mikuláš 3:3, Trenčín - Slovan 4:0, Poprad - Zvolen 5:6 pp, Košice - Dubnica 7:2.
MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Žilina 1:5 (0:1, 0:1, 1:3).
Góly: 59. Vorobel (Miklík, Bartík) - 4. Krajči (Podhradský), 37. Zadina (Hreus, Buřil), 43. Beran (Lažo, Kontšek), 52. Hreus (Gálik), 59. Krajči (Škorvánek). Vylúčení: 1:3. Presilovky a oslabenia: 0:0.
Rozhodoval: Lauff, 1368 divákov.
MsHK: Šimonovič - Búřil, Dlouhý, Podhradský, Škorvánek, Nedvěd, Droppa, Kusovský, Kolba - Lažo, Beran, Kontšek - Oravec, Rehák, Krajči - Zadina, Hreus, Gálik - Opatovský, Melicherčík, Drábek.
Po úvodnom oťukávaní prekonal Faltera Krajči a poslal Žilinu do vedenia. Domácim nemožno uprieť snahu, no v bránke hostí stál pozorný Šimonovič, ktorý spoľahlivo vyriešil všetky nebezpečné šance Liptákov. Vedenie poistil v druhej tretine Zadina a v úvode tretej časti ho zvýšil Beran. V závere zaznamenal aspoň čestný úspech domácich Vorobel. Žilinčan Krajči však druhým gólom v zápase už o 35 sekúnd spečatil hladké víťazstvo hostí.
Pavol Rehák, MsHK: Pripravujeme sa na play off, chlapci splnili to, čo sme si predsavzali. V druhej tretine sme síce súpera viackrát pustili pred našu bránu, ale podržal nás skvelý Šimonovič. Teší nás, že sme konečne strelili viac ako dva góly.
Ostatné výsledky 52. kola: Nitra - Košice 3:2 pp, Zvolen - Trenčín 2:3, Dubnica - Poprad 2:4, Slovan - Skalica 4:1.

HC Košice - MsHK Žilina 6:2 (1:0, 1:2, 4:0).
Góly: 2. Lipiansky (Vantroba), 22. Krayzel (Hvila, Šimurda), 46. Kroták (Kmiť, Kledrowetz), 49. Kledrowetz (Kmiť, Kroták), 49. Kmiť (Sabol, Frühauf), 58. Cibák (Lipiansky, Vantroba) - 23. Beran (Kontšek, Dlouhý), 37. Hlinka (Opatovský, Kolba). Vylúčení: 3:5, navyše
Šimonovič 10 min. za nešportové správanie.
Presilovky a oslabenia: 1:0. Rozhodoval: Beniač, 1710 divákov.
MsHK: Šimonovič (49. M. Laco) - Búřil, Dlouhý, Podhradský, Škorvánek, Nedvěd, Droppa, Kusovský, Rešetka - Lažo, Beran, Kontšek - Oravec, Rehák, Krajči - Zadina, Hreus, Gálik - Opatovský, Hlinka, Kolba.
Košice mali v nohách ťažký súboj v Nitre, no na ich hre to príliš nebolo badať. Už v 2. min. otvoril skóre Lipiansky a ďalšie príležitosti domácich pochytal pozorný Šimonovič. V úvode druhej tretiny zvýšil vedenie Košíc v presilovke Krayzel, no už o chvíľu znižoval Beran. Žilina hru vyrovnala a v závere tretiny sa Hlinkovi podarilo využiť zaváhanie domácej obrany na strelenie vyrovnávajúceho gólu. V tretej tretine sa na ľade objavil aj Kmiť a výraznou mierou sa podpísal na troch góloch domácich v rozpätí necelých troch minút. Žilinu už gólovo nedokázala odpovedať a v závere dokonca inkasovala pri presilovke, keď jej premiérový gól v drese Košíc strelil Cibák.
Miloš Pavelka, MsHK: Zápas sa mi ťažko hodnotí, pretože dve tretiny sme boli domácim vyrovnaným súperom. V tretej sme však na dve minúty stratili koncentráciu a dostali lacné góly, po ktorých sa naša obranná koncepcia rozpadla.
Ostatné výsledky 53. kola: Slovan - Lipt. Mikuláš 6:1, Trenčín - Dubnica 5:2, Poprad - Nitra 4:0, Skalica - Zvolen 1:4.
Najbližší program MsHK: utorok, 1. marca o 17. h.: Žilina - Poprad. 1. kolo play off: nedeľa, 6. marca o 17. h.: Trenčín/Zvolen - Žilina.
1. Slovan 53 34 0 5 2 12 184:111 107
2. Zvolen 53 30 5 4 1 13 181:128 104
3. Trenčín 53 31 1 7 1 13 197:123 102
4. Košice 53 29 0 6 2 16 154:123 93
5. Nitra 53 25 1 7 2 18 148:143 84
6. Žilina 53 22 3 4 0 24 145:136 76
7. Poprad 53 19 2 11 1 20 131:131 72
8. L. Mikuláš 53 18 1 8 0 26 138:164 64