MBK Žilina B – Baník Handlová 74:56 (35:26). Body Žiliny: Nižný 19, Podhorský 16, Závodný 13, Kačmarik 11, Žiak 8, Schmida 3, Jáger a Hrivik po 2.
BK Dolný Kubín – MBK Tavros Športové gymnázium Žilina A 77:107 (30:59). Body Žiliny: Tilandy 39, Filo 27, Antoš 19, Závodný 15, Chrenák 4, Tabačár 3.
Oba žilinské tímy si víťazstvami upevnili postavenie na čele tabuľky. Áčko si udržalo neporaziteľnosť, keď ambiciózneho súpera porazilo rozdielom triedy na jeho palubovke, béčko sa na 4. mieste odpútalo od prenasledovateľov.
MBK Žilina B – MBK Tavros Športové gymnázium Žilina A 77:97 (36:50). Body: Žiak 22, Nižný 17, Podhradský 11, Kačmarik 10, Ďurana 8, Hrivik 5, Závodný 4 – Chrenák 23, Závodný 23, Filo 18, Tilandy 16, Tabačár 9, Antoš 5, Ninc 3. V klubovom derby bol víťaz vo všetkých smeroch v prvej štvrtine. Vo zvyšnom čase sa hra vyrovnala a skóre narastalo rovnomerne na oboch stranách.
1. MBK Žilina A 11 11 0 1194:765 22
2. Svit 11 10 1 872:764 21
3. D. Kubín 11 8 3 1024:742 19
4. MBK Žilina B 11 8 3 911:752 19
5. Handlová 11 6 5 792:807 17
6. BSC Blava 11 5 6 776:793 16
7. BA Košice 11 5 6 757:791 16
8. S. N. Ves 11 5 6 769:880 16
9. Piešťany 11 3 8 701:877 14
10. TU Košice 11 2 9 752:907 13
11. Pezinok 11 2 9 733:940 13
12. Inter Blava 11 1 10 703:966 12
V najbližšom kole sa stretnú dvojičky: MBK Žilina B – Dolný Kubín, Handlová – MBK Tavros ŠG Žilina A.
Majstrovstvá oblasti krajov Žilina, Banská Bystrica, Trenčín kadetov, skupina o 9. – 12. miesto – 2. – dvojkolo:
BKP Banská Bystrica – BK Fatran Žilina 74:79 (33:39) a 86:67 (43:35). Body Žiliny: Mravec 20 + 25, Káčer 19 + 14, Chodelka 12 + 6, Haviar 12 + 6, Mičian 8 + 10, Faith 4 + 4, Moravčík 4 + 2.
9. B. Bystrica 4 3 1 370:220 7
10. Fatran Žilina 4 3 1 271:262 7
11. D. Kubín B 4 2 2 183:178 6
12. Bánovce 4 0 4 127:291 4
Majstrovstvá oblasti krajov Žilina, Banská Bystrica, Trenčín kadetov, skupina o 5. – 8. miesto – tabuľka po 2. dvojkole (MBK ZŠ Limbová Žilina B v ňom prehral v Lučenci 45:73 a 39:74):
1. Prievidza 4 4 0 308:252 8
2. Handlová 4 2 2 322:266 6
3. Lučenec 4 2 2 267:236 6
4. MBK Žilina B 4 0 4 194:337 4
Majstrovstvá oblasti krajov Žilina, Banská Bystrica, Trenčín starších žiakov – 10. dvojkolo:
MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK ZŠ Limbová Žilina 33:49 (14:24) a 64:65 (30:35, 57:57) po predĺžení. Body Žiliny: Mičian 14 + 5, Mravec 13 + 11, Pekár 11 + 4, Haviar 4 + 20, Repa 4 + 8, Michalko 3 + 0, Beňadik 0 + 10, Gnap 0 + 4,
Mihal 0 + 3.
Súboj družstiev z čela tabuľky zastihol v lepšej pohode a forme hostí, ktorí si už prakticky zabezpečili účasť na finálovom turnaji majstrovstiev Slovenska (zo skupiny postúpia najlepšie dve družstvá, do konca súťaže treba odohrať osem kôl).
1. MBK Žilina 20 18 2 1453:834 38
2. Handlová 20 17 3 1483:823 37
3. P. Bystrica 20 11 9 1228:1101 31
4. Žiar 18 12 6 1228:771 30
5. D. Kubín 18 9 9 1211:920 27
6. Prievidza 20 7 13 932:1260 27
7. B. Bystrica 20 4 16 880:1213 24
8. Ružomberok 20 0 20 437:1930 20
Majstrovstvá oblasti krajov Žilina, Banská Bystrica, Trenčín mladších žiakov – 12. dvojkolo:
IMC Slovakia Považská Bystrica – MBK Žilina 42:57 (22:23) a 28:64 (11:37).
Body Žiliny: Hruška 23 + 14, Horáček 11 + 2, Brezáni 10 + 3, Kubjatko 4 + 2, Dopita 2 + 8, Vadkerty 2 + 4, Rumančík 2 + 4, Okuliar 2 + 0, Zbyňovec 1 + 13, Pavelka 0 + 6, Zeman 0 + 4, Jáger 0 + 4.
1. Handlová 24 23 1 1787:703 47
2. Žiar 22 20 2 1651:644 42
3. Lučenec 22 16 6 1848:737 38
4. D. Kubín 22 14 8 1207:1106 36
5. Prievidza 24 9 15 1090:1225 33
6. MBK Žilina 22 10 12 1182:1195 32
7. L. Mikuláš 24 8 16 1113:1581 32
8. P. Bystrica 24 4 20 995:1700 28
9. Bánovce 24 0 24 337:2319 24
Majstrovstvá oblasti krajov Žilina, Banská Bystrica, Trenčín starších minibasketbalistov – 13. dvojkolo:
MBK Žilina – IMC Slovakia Považská Bystrica 40:32 (16:15) a 27:52 (14:22). Body Žiliny: Oravec 9 + 2, Iljaško 6 + 6, Turček 5 + 8, Mičian 4 + 4, Pagač 4 + 3, Barčík 4 + 1, Cieslar 2 + 2, Holeša 2 + 0, Kucharovič 2 + 0, Hájek 1 + 1, Hosnedl 1 + 0.
1. P. Bystrica 24 22 2 1318:661 46
2. Lučenec 24 19 5 1041:634 43
3. MBK Žilina 26 14 12 1030:859 40
4. Žiar 24 15 9 992:719 39
5. B. Bystrica 24 14 10 725:700 38
6. D. Kubín 24 10 14 894:932 34
7. Handlová 26 4 22 635:1086 30
8. L. Mikuláš 22 7 15 629:970 29
9. Prievidza 22 2 20 483:1186 24
Majstrovstvá oblasti krajov Žilina, Banská Bystrica, Trenčín kadetiek, skupina o 3. – 10. miesto – tabuľka po úplnom
3. dvojkole (ŠŠK Žilina v ňom prehral s Lokomotívou Žilina 41:81 a 45:95, Lokomotíva Žilina v 4. dvojkole prehrala v Lučenci 63:71 a 61:66):
3. Prievidza 6 6 0 509:259 12
4. Lokomotíva ZA 8 4 4 564:455 12
5. Lučenec 6 5 1 395:319 11
6. B. Bystrica 6 4 2 357:380 10
7. ŠŠK Žilina 6 1 5 282:413 7
8. D. Kubín 6 1 5 332:465 7
9. Zvolen 6 1 5 247:395 7
Majstrovstvá oblasti krajov Žilina, Banská Bystrica, Trenčín starších žiačok – tabuľka po neúplnom 12. dvojkole (Teplička nad Váhom má zápasy s Lučencom odložené pre chrípku, družstvo MRM Žilina vystúpilo zo súťaže a jeho zápasy anulovali).
1. Ružomberok 26 20 6 1666:840 46
2. UMB B. Bystrica 24 19 5 1218:912 43
3. AGM B. Bystrica 22 17 5 1177:724 39
4. Lučenec 22 17 5 1141:817 39
5. Prievidza 22 12 10 1059:1061 34
6. Teplička 20 9 11 910:848 29
7. Zvolen B 24 3 21 801:1314 27
8. Handlová 24 1 23 476:1601 25
9. Zvolen A 20 4 16 704:1035 24
Autor: jh