Gáborík & spol. na kolenách!!!

Vlci vyhrali na ľade majstra prvý zápas play off v histórii!

Dukla Trenčín – MsHK Žilina 2:3 (1:1, 1:2, 0:0).
Stav série: 0:1
Góly: 17. Gáborík (Fabuš, Pardavý), 33. Gáborík (Húževka, Bombic) – 12. Droppa (Zadina), 24. Hreus (Droppa, Hlinka), 35. Hlinka (Opatovský). Vylúčení: 7:9.
Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0 Rozhodoval: Lauff, 6150 divákov (vypredané).

MsHK: Šimonovič – Buřil, Dlouhý, Nedvěd, Droppa, Podhradský, Škorvánek, Kusovský, Rešetka – Lažo, Beran, Kontšek – Zadina, Hreus, Gálik - Kolba, Rehák, Krajči – Opatovský, Hlinka, Melicherčík.
Žilinčania nastúpili na ľade obhajcu prvenstva bez zraneného Grona a chorého Oravca, no s odhodlaním vyhrať konečne prvé stretnutie v play off. Prvá tretina považského derby bola poznačená častými vylúčeniami, ktoré trochu uberali hre tempo. Do vedenia išli prekvapivo hostia, keď Droppa strelou takmer z polovice ľadu našiel medzierku medzi Přikrylovými betónmi. Dukla potom zásluhou Gáboríka v presilovke vyrovnala. To isté sa podarilo v úvode druhej časti Hreusovi, ktorý tečoval Droppovu strelu od modrej. O vyrovnanie sa postaral opäť Gáborík, no Žilina stihla ešte pred druhou sirénou zásluhou bývalých Trenčanov Opatovského s Hlinkom gólovo odpovedať. V záverečnej tretine vrhli znervóznení domáci všetky sily do útoku. Hostia však pozorne bránili a najväčším súperom pre domácich hráčov bol vynikajúci Šimonovič. Ten zneškodnil viacero tutoviek vojakov a výraznou mierou sa postaral o najväčšie prekvapenie doterajšieho priebehu play off. Trináste stretnutie tak bolo nakoniec šťastným pre vlkov, ktorí dokázali, že súboje vo vyraďovacej fáze nemajú dopredu istého víťaza.
Termíny a miesta ďalších stretnutí v sérii: 7. marca o 17. h.: Trenčín, 10. (streda) a 11. marca (štvrtok) o 17. h.:
Žilina, 13. marca (nedeľa) o 17. h.:
Trenčín.
Pavol Rehák, tréner Žiliny: „Do Trenčína sme išli s cieľom uhrať dobrý výsledok, čo nám napokon vyšlo. Svojim hráčom musím v prvom rade poďakovať. Dúfam, že budeme v dobrých výkonoch pokračovať a favorita ešte potrápime.“
Štvťfinále play off ST extraligy:
Slovan – Poprad 4:3 a 5:0, stav série: 2:0. Zvolen – Liptovský Mikuláš 4:1
a 4:1, stav série: 2:0. Košice – Nitra 6:3, stav série: 1:0.

MsHK Žilina – HK ŠKP Tatravagónka Poprad 3:2 (0:1, 0:1, 3:0).
Góly: 43. Podhradský (Beran, Kontšek), 44. Zadina (Krajči, Hlinka), 50. Oravec (Gálik) – 18. Faith
(Žemlička, Suchý), 30. Žemlička (Faith). Vylúčení: 8:4, navyše Lažo 10 min.
za nešportové správanie. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0.
Rozhodoval: D. Konc, 1199 divákov.
MsHK: Šimonovič (41. Urdák) – Buřil, Dlouhý, Podhradský, Škorvánek, Nedvěd, Droppa, Kusovský, Rešetka – Lažo, Beran, Kontšek – Oravec, Hlinka, Krajči – Zadina, Hreus, Gálik – Opatovský, Melicherčík, Janisek – od 30. bez Buřila, Rešetku, Melicherčíka a Janiska.
Obom tímom už v poslednom zápase základnej časti o nič nešlo a podľa toho to aj na ľade vyzeralo. Hralo sa v tréningovom tempe a po niekoľkých nepremenených šanciach na oboch stranách otvoril skóre v presilovke Faith, keď zblízka trafil odkrytú bránu. Gól však dianie na ľade nezmenil. Ďalší presný zásah predviedli opäť hostia, keď veterán Žemlička namieril presne do ľavého rohu Šimonovičovej brány. Tréner Žiliny potom stiahol z hry štyroch hráčov a od úvodu tretej tretiny sa do brány postavil mladý Urdák. Žilinčania prepli na vyšší stupeň a pod dvoch kombinačných akciách za 21 sekúnd vyrovnali náskok hostí. Potom, aj vďaka dobrým zákrokom Urdáka, prežili dvojminútové oslabenie o dvoch hráčov a v 50. min. dokonca Oravec dostal vlkov do vedenia. To mohol zvýšiť o tri minúty Hreus, jeho teč však šiel tesne mimo Kožuchovej brány. Žilina nakoniec tesnú výhru dokázala udržať až do konca.
Pavol Rehák, MsHK: Zápas sme brali ako prípravu na play off. Chceli sme ho vyhrať, aby sme získali pred dôležitými zápasmi pohodu, čo sa nám nakoniec podarilo a chlapci tak dostali nový impulz. V druhej prestávke bolo v šatni menšie umývanie hláv, chlapci si musia uvedomiť, že ich prístup k zápasu musí byť dôsledný.

Ostatné výsledky 54. kola: Zvolen – Slovan 4:0, Nitra – Trenčín 4:3, Dubnica – Skalica 5:2, Lipt. Mikuláš – Košice 1:2 pp.

10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 717

Právna poradňa MY: Práva zamestnanca a riešenie sporov so zamestnávateľom počas pandémie

Bojíte sa o zárobok, lebo ste v karanténe? Prišli ste o prácu, lebo váš zamestnávateľ obmedzuje podnikanie? Viete, na koho a kde sa máte obrátiť v takejto či podobnej situácii? Aj na tieto otázky odpovedajú v bezplatnej právnej poradni naši právni experti.

Gbeľany majú na piate miesto

S trénerom ŠK Gbeľany Petrom Raždíkom sme zhodnotili jesennú časť.

Futbalisti Gbelian v obrannom postavení v zápase prvého kola na ihrisku Čierneho, kde prehrali 1:0.