V šlágri kola víťazstvo Lietavskej Lúčky

IV. LIGA sk. SEVER

Turčianska Štiavnička – Dolný Hričov 2:0 (1:0), 43. Chalúpka (11m), 90. Struhár. Domáci sa už v 12. min. mohli ujať vedenia, ale hostí podržal brankár Kurota. Hričov sa zameral viac na bránenie, ale využíval každú príležitosť na rýchle brejky. Po polhodine hry vykopával z prázdnej brány po závare v 16-tke hosťujúci Zaduban. Domáci naďalej tlačili a dočkali sa v 43. min., keď v 16-tke fauloval Rakučák útočníka domácich a Chalúpka dostal z penalty Štiavničku do vedenia. Druhý polčas začali domáci opäť náporom a vypracovali si viacero gólových šancí, ale hostí opäť podržal Kurota. V 55. min. mali hostia najväčšiu šancu v stretnutí, keď Kováč obišiel dvoch domácich obrancov, ale jeho polostrela - polocenter letela mimo brány. Hričovci opäť nezvládli záver polčasu a po chybe obrany poistil výhru domácich v nadstavenom čase Struhár. Hostia nesklamali, avšak k lepšiemu výsledku im chýbalo aj šťastie. R Matoš, 150. ŽK: Kucian, P. Martiník. D. HRIČOV: Kurota – Mihálek, Rakučák, Zaduban, (46. Krajiček), Randík, Kabašta, Masný, Bandúr (75. J. Capanda), Vančík, Paták, Kováč.
Krásno – Bánová 1:2 (0:0), 71. Kasaj – 50. Stalmašek, 59. Sluka. V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal so šancami na oboch stranách. V 12. min šiel Podmanický sám na brankára, ktorého aj prekonal, ale lopta šla mimo brány. O ďalšiu šancu hostí sa postaral Kubovich, no v malom vápne nastrelil loptu iba do Šusteka. Domáci v 40. min. nastrelil pravú žrď a polčas sa tak skončil bez gólov. V druhom dejstve sa domáci na chvíľu kondične poľavili, za čo pykali dvoma gólmi. Prvý strelil po peknej prihrávke na jeden dotyk s Frátrikom striedajúci Stalmašek a druhý po centri Kubovicha z ľavej strany Sluka. Domácim sa síce podarilo znížiť, keď po chybe obrany vnikol do 16-tky Kasaj a jeho tečovaná strela skončila za Adamčíkom, no Bánová už jednogólový náskok z rúk nepustila. R Žuffa, 200. ŽK: Šadlák, Kubica – Hýll. KRÁSNO: Šustek – Špita, Zjavka, Švábik (70. Pagáč), Šadlák, Kubica, Gábor, Koňuch, Kopásek, Kasaj, Jakubec. BÁNOVÁ: Klec (35. Adamčík) – Sluka, Mojík, Vajda, L. Ďuratný, Ďurica, Frátrik, Kubovich, Hýll, Labuda (46. Stalmašek), Podmanický (80. Kosa).
Stráňavy – Martin 2:2 (2:1), 10. a 19. Belko – 26. Žilák, 74. Šlichtík. Prvý polčas bol v réžii domácich, ktorí z úvodného tlaku vyťažili hneď dva góly. Najskôr usmernil center z pravej strany za Šarlinu hlavou Belko a po samostatnom prieniku upravil ten istý hráč prudkou strelou popri žrdi na 2:0.
Peknú kombinačnú hru Stráňav pribrzdil nešťastný gól na 2:1, keď brankár Hvozdík vyrazil loptu do chrbta hosťujúceho hráča a od neho putovala do siete. V druhom polčase pokračoval tlak domácich, ale hostia hrozili nebezpečnými protiútokmi. Po jednom takom kopali hostia priamy kop a Šlichtík hlavičkou vyrovnal. V závere mali domáci dve sľubné príležitosti na strelenie víťazného gólu, ale L. Cetera a Syrovátka svoje šance nepremenili. R Halfar, 120. ŽK: Vacek – Rakyta. STRÁŇAVY: Hvozdík – Turianik, Vacek (Husárik), Mahút, R. Cetera, Bukovčan, Belko, Syrovátka, R. Barošinec, Turský (Turanec), L. Cetera.
Lietavská Lúčka – Nižná 2:0 (0:0), 48. Polaček, 90. Šupina. Pod zreštaurovaným kaštieľom nastúpili domáci bez troch opôr v základnej zostave (Kaštan, Dančík, Štaffen). V prvom polčase stálo pri domácich šťastie a pohotový brankár, ktorý zlikvidoval dve vyložené šance Martona a J. Žáka. O zápase rozhodol prvý gól hneď po prestávke, ktorý vsietil krížnou strelou z hranice 16-tky Polaček. Po góle hostia otvorili hru a vznikalo tak množstvo gólových príležitostí na oboch stranách. Pri šanciach Nižnej podržal domácich brankár Tvardek. Definitívnu podobu výsledku dal v poslednej minúte Šupina, ktorý po samostatnom úniku od polovice ihriska rozhodol o víťazstve Lúčky. R Mihálka, 250. ŽK: Turian. L. LÚČKA: Tvardek – Mikunda, Benko, Čupka (60. Belan), Košša, Turian, Polaček, Hulin (75. Horčík), Kodaj, Kudla, Šupina.
Krásno nad Kysucou – Bánová 1:2
(0:0), 73. Kasaj - 60. Stalmašek, 68. Sluka. Zápas začal obojstranne veľmi opatrne. Domáci v prvom polčase predviedli len dve dobré šance, ktoré však spálil Švábik. Hostia z Bánovej prvú polovicu hry kontrolovali a raz ohrozili aj Šustekovú bránu, no ten výborne zasiahol. Po obrátke sa hra odvíjala prevažne v strede poľa, avšak hostia využili dve vážne zaváhania v obrane domácich a v rozpätí ôsmich minút bol stav 0:2. Najskôr Stalmašek prekvapil obranu Krásňanov a pár minút po ňom Sluka spečatil trojbodový vstup do jarnej odvety. Domácich síce inkasované góly zmobilizovali, no prebudenie im stačilo už iba na skorigovanie výsledku na konečných 1:2. Celkovo sa dá povedať, že vyhralo mužstvo, ktoré využilo pár dobrých kombinácii. R Žuffa, ŽK: Šadlák, Kubica – Hýll, 200 divákov.
KRÁSNO NAD KYSUCOU: Šustek – Špita, Zjavka, Švábik (84. Pagáč), Šadlák, Kubica, Gábor, Koňuch, Kopásek, Kasaj, Jakubec.
Zápas Valča – Rudinská pre nespôsobilý terén odložili.
1. T. Štiavnička 14 10 1 3 36:12 31
2. Rudinská 13 9 2 2 32:14 29
3. L. Lúčka 14 9 2 3 21:12 29
4. Nižná 14 8 2 4 25:11 26
5. Valča 13 7 4 2 23:12 25
6. Bánová 14 7 2 5 32:22 23
7. Stráňavy 14 5 4 5 16:20 19