Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

V Slovenskom pohári súboj Jakubka s Königom

MŠK Žilina – Dukla Banská Bystrica 0:0

Do domáceho zápasu semifinále Slovenského pohára vo futbale vstupovali futbalisti úradujúceho majstra s cieľom zvíťaziť a vytvoriť si pred odvetou náskok, ktorý by im v odvete umožňoval bezproblémovo postúpiť do finále. Nestalo sa tak a nebyť Jakubkovej streleckej impotencie a Königových fantastických zákrokov, mohli vojaci spod Dubňa odchádzať s vysokým víťazstvom. Žlto-zelených pred zápasom sprevádzal chýr výborných výkonov na domácom trávniku, bohužiaľ, po tomto stretnutí ani to nie je pravda. Úvod bol obojstranne opatrný. Ako prvý pohrozil z priameho kopu z 28 metrov Vomáčka, jeho strela však minula pravú žrď Zajacovej brány. O dve minúty po Barčíkovom rohu hlavičkoval Čišovský prudko nad a vzápätí Barčík z hranice šestnástky vypálil tesne vedľa. V 19. min. sa zrodila najväčšia šanca úvodu stretnutia. Kulík kolmo vysunul za obranu Jakubka, s jeho nájazdom si však vynikajúci König na dvakrát poradil. V 24. min. potom nádherným volejom spoza pokutového územia odpovedal Bartoš, ale ani Zajac sa nenechal zahanbiť. V tej chvíli sa zdalo, že domáci prepnú na vyšší rýchlostný stupeň, bohužiaľ, gól mohol dať opäť Jakubko, ktorý sa ocitol s loptou na nohe sám pred Königom, namieril však nad. V 33. min. po chybe Pečalku strieľal nebezpečne z otočky po tretíkrát kanonier Dukly, König sa ale ani do tretice nenechal prekvapiť. Už o šesť minút kiksol Krško a Jakubko sa znova rútil sám na brankára domácich, ani teraz však naňho nevyzrel. V nastavenom čase prvého polčasu mohli skórovať aj domáci. Bartošovu hlavičku však brankár vojakov s použitím všetkého svojho umenia efektne vyrazil. Po zmene strán vojaci pozorne bránili a Žilinčania sa nevedeli ani po dvojnásobnom striedaní dostať do tempa. V 62. min. hlavička Nemca preletela vedľa ľavej žrde a v 73. min. dvakrát nebezpečne hlavičkoval Vomáčka. Najskôr do žrde a chvíľu nato do rúk brankára Zajaca. Minútu pred koncom zahodil ďalšiu tutovku Jakubko, keď po Pečovského centri v čistej pozícii hlavou netrafil bránu, a tak na konci mohli žlto-zelení poďakovať najmä reprezentačnému útočníkovi Dukly za to, že ich neposlal na kolená. V odvete, ktorá sa hrá 19. apríla v Banskej Bystrici, budú Žilinčania cestovať ešte so šancou na postup.
Pred 2 132 divákmi rozhodoval Hrčka. ŽK: Pečalka – Kentoš, Očovan, Leitner.
MŠK: König – Čišovský, Vomáčka, Krško, Pečalka, Barčík, Štrba, T. Ďurica (65. Bažík), Belák (46. Gottwald), Šesták (46. Nemec), Bartoš.
Ladislav Jurkemik, tréner MŠK: Nevedeli sme sa vysporiadať s defenzívnou taktikou súpera, ktorý prišiel len s jedným útočníkom. Naši obrancovia boli nervózni a púšťali súperov do šancí. Po tom, čo sme dnes predviedli, je pre nás aj výsledok 0:0 do odvety dobrý.
DRUHÝ SEMIFINÁLOVÝ ZÁPAS:
Artmedia Bratislava – Steel Trans Ličartovce 2:1 (1:0), 7. Kozák, 90.+ Mikulič – 50. Krakovský (11 m).