Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Stráňavy jednoznačne porazili Rudinskú, Lietavská Lúčka je už v tabuľke druhá

IV. liga

Trebostovo – Dolný Hričov 1:0 (0:0). 93. A. Lukášik.
Domáci mali od začiatku miernu prevahu, ale boli to hostia, ktorí sa mohli ako prví ujať vedenia v zápase, keď v 10. min. hosťujúci Bandúr spoza šestnástky vypálil. Domáci gólman bol pripravený a vyrazil strelu na rohový kop. Z následného rohu Paták hlavičkoval tesne nad domácu bránu. O 5 min.
neskôr hráči Trebostova mierila po centri z pravej strany hlavička domáceho Lukáčika z hranice 11-stky len do brvna. V 20. min. vysunul Masný v protiútoku pekne Patáka, no ten zoči voči domácemu brankárovi neuspel. Do konca prvého polčasu sa už nič vážnejšieho neudialo. V druhom polčase boli Trebostovčania častejšie v útoku. Strela Lukašika však šla len tesne nad Majtánovu bránu. V 76. min. unikol po pravej strane Randík a po presnej nahrávke letela strela Vančíka tesne vedľa. Keď už obe mužstva boli zmierené s remízou, prišiel rozhodujúci moment stretnutia. K centrovanej lopte sa dostal Lukášik a ten nedal Majtánovi šancu. R: Bulla, 150. DOLNÝ HRIČOV: Majtán – Rakučák, Mihálek, Zaduban, Randík, Krajíček, Masný, Bandúr, Vančík, Capanda (73. Sobola).
Lietavská Lúčka – Valča 4:2 (2:0). 7., 12., 58. Kudla (jeden z 11m), 66. Hulín – 54. Václavík (11m), 74. Žilla. Domáci sa do súpera pustili už od úvodných minút. V 7. min. po faule v pokutovom území na Kodaja, otvoril skóre stretnutia z 11-stky Kudla. O 5 min. neskôr Kudla nádhernou strelou do šibenice z 25-tich metrov zvýšil na 2:0. Valča postupom času vyrovnala hru a zatlačila domácich na vlastnú polovicu, pričom domáci hrozili z rýchlych brejkov. V 40. min. zachraňoval pred Horvátom dobrým vybehnutím Cvarbek. O tri minúty neskôr domáci Kudla preloboval brankára a lopta skončila tesne vedľa žrde. Úvod 2. polčasu bol nešťastný pre domácich, keď 53. min po úmyselnej ruke videl Košša červenú kartu. Následný pokutový kop Václavík premenil. O minútu neskôr zavŕšil svoj hattrick Kudla, ktorý ho venoval svojmu prvorodenému synčekovi. Strelecký koncert domácich zavŕšil v 66. min. Hulín, keď dorážal do odkrytej brány hostí. V 74. min vykresal iskierku nádeje Žilla, ktorý nádherne trafil približne z 25. metrov. Hostia vrhli všetky sily do útoku, ale šance si vypracovali dvaja výborne hrajúci domáci hráči Kudla a Šupina. R: Vrtich, 300. ČK: 53. Košša. L. LÚČKA: Cvarbek – Mikunda, Benko, Košša, Turian (58. Čupka), dančík, Hulín (65. Kaštan), Poláček (75. Horčík), Kodaj, Kudla, Šupina.
Turčianska Štiavnička – Bánová 2:1
(0:0). 69. Tomka, 80. Petrák – 47. Kubovich.
V 3. min. strela Podmanického vystrašila domáceho brankára ten reflexívne vyrazil na prvý roh hostí. Následný center do pokutového územia našiel hlavu Stalmaška, ktorý však loptu poslal tesne vedľa domácej svätyne. V 25. min. boli v protiútoku domáci, ale dobre postavený Valášek zachránil situáciu odkopom do autu. O 10 min. neskôr sa ocitol Stalmašek sám pred brankárom, ale trafil len bočnú sieť. Tri minúty po prestávke sa ujali hostia vedenia, keď Kubovich asi z 25-tich metrov prestrelil domáceho gólmana. V 69. min. sa dostal do úniku Tomka, pekne obišiel pravého obrancu hostí a vyrovnal umiestnenou strelou k pravej žrdi. Domáci boli od tejto chvíle lepším tímom na ihrisku. V 80. min. sa domáci diváci dočkali rozuzlenia, keď po štandardnej situácií vletel do lopty Petrák a hlavou rozhodol o zisku troch bodov pre domácich. R: Fábry, 300. BÁNOVÁ: Adamčík – L. Ďuratný, Vajda, Valášek, Hýll, Ďurica (60. Labuda), Padala, Kubovich, Stalmašek, Sluka, Podmanický (65. D. Ďuratný).
Stráňavy - Rudinská 4:0 (2:0). 35. Mahút, 42. Vacek, 67. Barošinec (11m),
88. Turanec. Veľmi svižný zápas po celých 90. min. Už v 3. min. nepremenili domáci dobrú príležitosť na úvodný gól zápasu. Hostia boli pod neustálym tlakom. V 17. min. si domáci hráči vypracovali ďalšiu gólovú šancu, ktorú zachraňovala hosťujúca obrana. Postupom času hostia vyrovnali hru a hrozili najmä z rýchlych protiútokov. V 35. min. po rohu domácich otvoril skóre zápasu Mahút. V 42. min. unikol hosťujúcej obrane Vacek a zvýšil na 2:0. Do druhého polčasu nastúpili hostia s tromi zmenami v zostave, čo sa prejavilo na ich hre. V 53. min. mali hostia po trme - vrme pred domácou bránou šancu na zníženie nepriaznivého stavu, ale Tatranský šancu hostí zlikvidoval. O dve minúty na to hostia nevyužili ďalšiu dobrú príležitosť na strelenie gólu. Po nepremenených šanciach hostí sa domáci presadili, keď v 67. min. po ľavej strane unikol Vacek odcentroval do 16-tky hostí na Barošinca, ktorého obrana bránila nedovolene. Rozhodca bez váhania nariadil pokutový kop, ktorý sám postihnutý premenil. V 85. min. po faule Kotrč zakopol loptu za čo videl 2. ŽK a ihrisko musel opustiť. Domáci svoju päťminútovú presilovku využili na strelenie štvrtého gólu, ktorého autorom bol striedajúci Turanec. R: Medveď, 180. ČK: Kotrč (po 2. ŽK). STRÁŇAVY: Tatranský - Podhradský, Vacek, Mahút, R. Cetera (85. Turanec), Bukovčan, Belko, Syrovátka (69. Turianik), Barošinec, Turský, L. Cetera. RUDINSKÁ: Kolnaj (46. R. Malík) - Kravec, Malík, Jančiga, Kotrč, Čičala, Brodňan (46. Zuziak), Ryboň, Záhradník (46. Gašinec), Belák, Súkeník.
Krásno nad Kysucou - Martin 1:0
(0:0). 58. Kasaj. Domáci nastupovali na zápas s jasným cieľom zvíťaziť a posilniť tak nádeje na záchranu. Úvod však domácich zaskočil, keď ich hostia hlavne rýchlosťou predčili. Postupom času sa zápas dostal do správneho varu. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú. Do druhého polčasu však domáci nastúpili s ešte väčším odhodlaním a tlakom, čoho výsledkom bol gól Kasaja. Ten strelou spoza šestnástky rozhodol stretnutie. Hostia ešte kontrovali ojedinelými akciami, ale domáci si jednogólové víťazstvo už nedali vziať. R Cimprich, 200, ŽK: Švábik, Zjavka – Martinský, Bulvas, Kladňák. KRÁSNO: Šustek – Koňuch (90. Špita), Chlebek, Švábik, Zjavka, Kubica, Gábor, Pagáč, Kopásek (88. Šadlák), Kasaj, Jakubec.
Ostatné výsledky 16. kola: Námestovo – Lisková 3:0 (0:0), Tvrdošín – Nižná 2:2 (1:1).
14. Martin 16 0 7 9 8:20 7

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
  10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 142

Žilina hlási 80 prípadov. Ako je na tom žilinský región?

V nemocniciach je hospitalizovaných 844 pacientov.

Testovanie na nový koronavírus.

Žilinská nemocnica otvorila Pandemický pavilón. Už má v ňom piatich pacientov

Aktuálne je pozitívnych už 57 zamestnancov žilinskej nemocnice.

Pandemický pavilón FNSP Žilina.

BYTČA: Lúpež, vyhrážanie i poškodzovanie majetku. Mladík si poriadne zavaril

Na obvineného muža policajti spracovali podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

V III. lige kraľuje nezastaviteľný Hundák, v I. a II. triede na čele pätnásťgóloví strelci

Zápasy regionálnych či oblastných futbalových súťaží tento rok už pravdepodobne neuvidíme, väčšina duelov z jesennej porcie je však už za nami. Preto sme sa pozreli, ako vyzerajú poradie strelcov v jednotlivých súťažiach.

Daniel Hundák (druhý zľava) a Peter Jasenovský (tretí zľava) patria nielen medzi najlepších strelcov Bánovej, ale aj celej III. ligy.