V lete hrával futbal, v zime ľadový hokej. So športom sa nerozlúčil ani po skončení kariéry aktívneho športovca v roku 1938. Pracoval ako ústredný tajomník a neskôr predseda Športového klubu Žilina.
Vojtech Závodský mal leví podiel na vybudovaní moderného všešportového štadiónu v Žiline. Nový športový stánok mal pôvodne niesť meno prvého československého prezidenta T. G. Masaryka. Pre zložité politické pomery v krajine koncom tridsiatych rokov sa tak nestalo.
V roku 1943 prišla do Žiliny ďalšia významná osobnosť slovenského športu Vojtech Okoličáni (*27. 11. 1912 †19. 10. 1975). V rokoch 1939 - 1943 bol Okoličáni náčelníkom Slovenskej ústrednej športovej rady (SÚŠR) v Bratislave. Pre nezhody v roku 1943 rezignoval a rozhodol sa odísť do Žiliny, kde videl možnosť vybudovať po Bratislave druhé najvýznamnejšie stredisko ľadového hokeja. Z dôvodu vrcholiacej II. svetovej vojny sa výstavba druhej umelej ľadovej plochy začala až po skončení vojny. Po roku 1945 Vojtech Závodský z dôvodu svojej spoločenskej angažovanosti musel odstúpiť z funkcie ústredného predsedu ŠK Žilina. Výstavbu umelej ľadovej plochy prevzal Vojtech Okoličáni, ktorý okrem funkcie predsedu oddielu ľadového hokeja bol aj predsedom hospodárskej komisie. Do užívania bola umelá ľadová plocha odovzdaná v roku 1948. Prvý zápas sa odohral 5. januára 1949. Závodský a Okoličáni patrili k malej skupine športových funkcionárov, ktorých prácu v prospech slovenského športu ocenila SÚŠR najvyšším športovým ocenením „Zlatým odznakom.“ S odstupom takmer šesťdesiatich rokov je skoro nemožné s určitosťou povedať, kto z uvedených osobností sa väčšou mierou zaslúžil o vybudovanie druhej umelej ľadovej plochy na Slovensku. Keďže štadión nemôže byť pomenovaný po dvoch osobnostiach, rozhodnutie padlo na jedného z prvých hokejistov Žiliny Vojtecha Závodského.