Žilinské béčko podľahlo Čadci, Kysucký Lieskovec porazil lídra z Lučenca

III. LIGA

BYTČA - ZVOLEN 0:1 (0:1)
Gól: 10. Bohuš.
Domáci mohli skórovať už v úvode zápasu, keď sa v šestnástke uvoľnil Gabaj, no jeho prudká strela trafila len hosťujúceho brankára. Gól padol o tri minúty na opačnej strane, keď ľahký center domáca obrana podcenila a hosťujúci Bohuš ho usmernil do prázdnej brány. O minútu mali domáci šťastie, keď po strele Borgoňa zabránilo gólu brvno. V týchto fázach zápasu sa hra domácim vôbec nedarila, kombinácia viazla, z čoho ťažili hostia a niekoľkokrát sa dostali do šancí. Najväčšiu príležitosť domácich mal Beneš, jeho hlavička len tesne minula hosťujúcu bránu. Druhý polčas začali domáci predsa len lepšie a zatlačili súpera k bráne, no šance končili prevažne na hranici šestnástky a strelecké pokusy sa cez prehustenú obranu k bráne nedostali. Hostia sa viacmenej sústredili na udržanie tesného výsledku. Do konca stretnutia sa na veľkej snahe domácich a niekoľkých šancách, na výsledku už nič nezmenilo. ŽK: Gajdošík - Bohuš, Želiezka. Rozhodoval Likavcová, 100 divákov.
BYTČA: Hájek - Šimoník, Trnovec, Ďurdík, Čikota (55. Kresáň), Raždík (73. Červenec), Gajdošík, Šelmek, Chrenko, Gabaj, Beneš. Tréner Feješ

RUŽOMBEROK B –KYSUCKÉ N. MESTO 1:1 (0:0)
Góly: 75. Božok (11m) - 87. Kohút.
Za sychravého počasia na umelej tráve v Ružomberku videli domáci len priemerný futbal. Hostia po stredajšej vysokej prehre v B. Bystrici sa zamerali na prísnu defenzívu. Domáci mali celý prvý polčas prevahu bez gólového efektu. Fernandes sa dostával do dobrých šancí, v jednom prípade trafil do tyče. Jeho trestný kop v 35. min. Kuciak vyrazil a hneď nato Bakošovi bravúrne chytil strelu do šibenice. Hostia pohrozili len v 15. min., keď Golianovu strelu Šavol chytil. V 45. min. Bakošovu hlavičku obrana hostí vykopla z brankovej čiary. Druhý polčas bol podobný prvému, avšak hostia hrozili po rýchlych protiútokoch a neistých zákrokoch Šavola. V 50. a 67. min. z dobrých pozícií netrafili bránu. V 72. min sa ocitol agilný Chovanec pred Kuciakom, ale ten mal deň a strelu vyrazil. V 75. min. bol opäť v gólovej šanci Chovanec, obrana hostí ho faulovala a Božok z pokutového kopu nekompromisne prekonal výborného Kuciaka. Chovanec mohol zvýšiť, ale hneď nato prestrelil bránu hostí. Hostia otvorili hru, z protiútokov nastrelili bočnú sieť. V 83. min. Šavol chytil hlavičku na brankovej čiare. V 88. min po zaváhaní obrany Kohút hlavou vyrovnal na 1:1. ŽK: Gejdoš - Molnár. Rozhodoval Voler, 100 divákov.
K. N. MESTO: Kuciak - Martini, Gapa, Čepela, Paulus, Jamečný (75. Mičica), Vlček, Golian, Molnár, Padych (62. Kohút), Pučala (90. Špiriak). Tréner Jaroslav Šebik.

KYSUCKÝ LIESKOVEC - LUČENEC 4:2 (3:0)
Góly: 23., 30. a 47. Matúš, 26. Vojvoda (z 11m) - 62. a 66. Rapi.
Vedúci celok tretej ligy Lučenec, najmä v prvom polčase priveľmi neoslnil. Domáci svoju prevahu zúžitkovali v 23. min., keď Matúš ideálnu prihrávku premenil vo vedúci gól. V 26. min. hostia zahrali v pokutovom územi rukou a Vojvoda zvýšil na 2:0. O štyri minúty Mihlada potiahol akciu po pravej strane, ideálne nahral Matúšovi, ktorý nekompromisne zvýšil na 3:0. Hostia v týchto fázach len sporadicky ohrozovali domácu bránu, naopak boli to domáci, ktorí mohli zvýšiť vedenie, ale Matúš strelil len do Michalíka. Po obrátke v 47. min. domáci zvýšili Matúšom na 4:0.
Potom prebrali iniciatívu hostia a v 62. min. znížili Rapim a o štyri minúty neskôr to bol opäť Rapi, ktorý svojim druhým gólom upravil stav zápasu na končených 4:2. V závere zápasu sa hostia snažili skorigovať nepriaznivý stav, ale domáca obrana s brankárom sa už nedala prekvapiť. ŽK: Blahuta, Škorík, Marčan - Balaško, Doležal, Berky, Ilko, Csanyi. Rozhodoval Ihring, 80 divákov.
K. LIESKOVEC: Slíž - Marčan, Hornák, Blahuta, Dančík, Vojvoda, Gállik, Sedliaček, Matúš (63. Panáček), Škorik (83. Trnovec), Mihalda (90. Bocko). Tréner Ivan Janči.

ŽILINA B - ČADCA 0:2 (0:1).
Góly: Gavlák, Kavuliak,
Hralo sa väčšinou medzi šestnástkymi. V 42. min. zahral brankár Mucha mimo pokutového územie rukou, za čo bol vylúčený a z následnej penalty dal vedúci gól Gavlák. Po prestávke domáci aj s desiatimi začali lepšie, pokúšali sa vyrovnať, no inkasovali z kopačky Kavuliaka. Hostia potom išlie trikrát sami na domáceho brankára, stav sa už nezmenil. ŽK: Vlček - Mlakyta, ČK: Mucha (Žilina B), rozhodoval I. Szabo, 50 divákov.
ŽILINA - Mucha - Mores, Krško, Labant, Hruška, Pečalka, Hubočan, Vlček (42. Tabač), Gottwald, Cabadaj, Repáň (62. Brtnický).
ČADCA kKrišica - Pavlík, Piňo, Gábriš (88. Jaroš), Kavuliak, Macášek, Mlakyta (83. Revák), Planeta, Gavlák, Časnocha (69. Baláž), Šidlo.
OSTATNÉ VÝSLEDKY: L. Mikuláš - Rakytovce 4:1 (2:0), 28. a 90. Kašpar, 40. Švárny, 92. Bezák - 72. Fojtík. Revúca - Dukla B. Bystrica B 1:4 (0:2), 57. Buvala - 4. Úškrt, 18. Krivjančin, 68. Gibala, 83. Penov. Žiar nad Hronom - D. Kubín 3:0 (2:0),
8. Páleník, 25. Obert (z 11m), 55. Michaliga.
DOHRÁVKY: Zvolen - Lučenec 1:2 (1:1). Góly: Borgoň - Lupták, Koreň, ŽK: Kubinec, Bohuš - Doležal, rozhodoval Fízel, 400 divákov. Liptovský Mikuláš - Ružomberok B - nehralo sa pre nespôsobilý terén. Kysucký Lieskovec - Turčianske Teplice 0:3 (0:0). Góly: Privitzer 2, Letrik, ŽK: Blahuta, Matúš (K. Lieskovec), rozhodoval Kubačka, 100 divákov. Bytča - Žiar nad Hronom 2:1 (1:1). Góly: Šelmek, Gabaj - Páleník, ŽK: Gajdošík, Ďurdík - Puliš, Hric, rozhodoval T. Kučera, 159 divákov. Revúca - Rakytovce 2:2 (0:2). Góly: Buvala, Lipták - Jobko 2, ŽK: Barna, Dzura - Hric, rozhodoval Kapusta, 150 divákov. Žilina B - Dolný Kubín 0:0. ŽK: bez, rozhodoval Staník, 100 divákov. Čadca - Podbrezová B/Valaská 2:0 (1:0). Góly: Šidlo 2, ŽK: Makyta, Baláž, Gábriš - Chrenovský, Pančík, Soják, Bukovec, rozhodoval Krško, 200 divákov. Dukla Banská Bystrica B - Kysucké Nové Mesto 10:0 (6:0).
Góly: Gibala 4, Urgela 3, Hanes, Kulík, Martini (vlastný), ŽK: Kovalčík - Martini, rozhodoval Kuchársky, 50 divákov.
1. Lučenec 21 13 6 2 45:13 45
2. Dukla B 21 12 4 5 46:20 40
3. T. Teplice 21 12 4 5 35:18 40
4. Zvolen 20 12 3 5 30:14 39
5. Ružomb. B 20 11 4 5 36:18 37
6. Žiar n/H 21 9 5 7 37:27 32
7. D. Kubín 20 8 5 7 30:24 29
8. Rakytovce 21 9 2 10 29:31 29