Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Vedúce tímy s dvojgólovou remízou

II. trieda

V piatok 20. mája sa stretnutím Terchová - Podhorie dohrávalo 20. kolo II. triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina. Až 300 divákov sa prišlo pozrieť na súboj lídrov tabuľky. Divinka sa s Kotrčinou Lúčkou o body rozdelila, a tak ostalo čelo tabuľky nezmenené. Rovnaká situácia je aj na jej konci.
Terchová - Podhorie 2:1 (2:0). 35., 43. M. Gajdošík -
Divinka – Kotrčina Lúčka 2:2 (1:0). 15. Macek, 70. Škorík - 60., 70. Žabka. Vyrovnaný zápas so šancami na jednej i druhej strane. Viac futbalového šťastia však mali hostia. R. Rogoň, 300. DIVINKA: Puškár - Mourtada (85. Lokaj), Korista, Buček, Matejčík, Škorík, D. Kubáň, A. Kubáň (75. Lalík), Ovečka, Macek, Hložný. KOTRČINA LÚČKA: Trnovec - Šmehýl, Laurenčík, Slúčik, Milo, Ďurnek, Bielik, Mikolaj, Pecko, Žabka, Martinček.
Považský Chlmec – Podhorie 2:1 (0:0).
67., 78. Peter Čejka - 55. Peťko. V prvom polčase si obe mužstvá vypracovali niekoľko šancí, ktoré však nepremenili. Aj napriek tomu, že hostia sa v druhom opolčae ujali vedenia, domáci hráči v poslednej tretine zápasu získali prevahu a strhli víťazstvo na svoju stranu. R. Milo, 80. POVAŽSKÝ CHLMEC: R. Kozlík - M. Kozlík, Dendis (70. Horniak), J. Čejka, Peter Čejka, Pavol Čejka, Vaňovič (75. Kočiš), Stenchlák, Badušek (85. Matúš), Ambra, Kubány. PODHORIE: Nižný (46. Ondrejka) - Ľ. Makuka, M. Šupej, Borák, Kaša, Bukový, Chobot, Peťko, Danech, Škorvánek, Ľ. Makuka (65. Belan).
Stránske – Lietava 0:2 (0:1). 40. R. Bellan, 84. Hradský. Zápas slabšej úrovne, v ktorom mali trochu navrch hostia. V 15. minúte sa zranil hráč domácich R. Chrachala, ktorého sanitka so slabým otrasom mozgu odviezla do nemocnice. R. Kubo, 100. STRÁNSKE: J. Kasman - Marián Kasman (75. V. Chrachala), Štrba, Hodás, Fašanok, Dubeň, Milan Kasman, Strhár, R. Chrachala (15. Baránek), Matiašovský, M. Vdovičík (65. Jánošík). LIETAVA: Koša - M. Gašpierik, Súkeník, P. Sedliak, Škuta, P. Gašpierik, J. Gašpierik, Stenchlák, Hradský, A. Belan, R. Bellan (86. Matejkov).
Terchová – Krasňany 0:0. Zápas slabej úrovne. Obe mužstvá si vypracovali po dve gólové šance, ktoré však nepremenili. R. Bugáň, 50. TERCHOVÁ: Závadský - P. Hanuliak, P. Sotolár, M. Hanuliak, Meško, Bobáň, Komačka, Mažgút, R. Sotolár (50. Struhárňanský), Vantúch, M. Gajdošík (75. Krištofík). KRASŇANY: Sabadoš - Hlávka, J. Bugáň, M. Berešík, Šmehýl (65. Hazda), Comorek, P. Bugáň, J. Berešík, Cigánik, Košťál, Pallo.
Súľov – Fačkov 3:1 (2:0). 4. O. Danížek, 25. Marián Ďurajka, 60. Ľ. Hrehor - 80. D. Hollý. Domáci sa ujali vedenia hneď na začiatku prvého polčasu po dorážke zblízka. V 25. min. Marián Ďurajka využil zaváhanie hosťujúceho brankára a zvýšil na 2:0 a v 60. min. strelou z uhla do tretice za domácich skóroval Ľ. Hrehor. Domáci mali zápas celý čas pod kontrolou, hostia znižovali z pokutového kopu v 80. minúte. R. Ondruš, 120. SÚĽOV: M. Ďurajka - M. Hrehor, M. Danížek, Bušovský, R. Hudek (46. Blaško), R. Hrehor, O. Danížek (75. Kereš), Ďurec, Bušfy (46. Ľ. Hrehor), Marián Ďurajka, Ďurkovský. FAČKOV: P. Galia - Jozef Mikula, Juraj Mikula, Ľ. Galia, D. Hollý, R. Galia, J. Bielik, T. Hollý, Vríčan, B. Bielik, Ligas (75. Rajčan).
Štiavnik – Hričovské Podhradie 4:0 (1:0). 10. Kuciak, 55., 67. P. Pobjak, 85. Chlebina. Zo začiatku to bol vyrovnaný zápas, neskôr hostia kondične odišli. Domáci sa potom snažili využiť všetky šance, ktoré si vypracovali. Najmä v druhom polčase. R. Kúdelka, 150. ŠTIAVNIK: Parčiš - Radvan, Machciník, Šutara, Frolo, Mišutka (10. Chlebina), Gašperec (80. Chvalník), Krajčí, Kuciak, P. Pobjak, J. Pobiak. HRIČOVSKÉ PODHRADIE: Vančík - M. Lasička st., Pekárik, M. Randa, Kahát, Červenec, T. Lasička, Škvaridlo, V. Randa, M. Lasička, Vančík.
Kamenná Poruba – Horný Hričov 5:5
(2:1). 30. Chovančík, 68., 90. Jasenovský, 40., 85. Stupňan - 22., 48. Krajíček, 54., 64. Vydra, 72. R. Belan. Za ideálneho počasia na dobrom teréne videli fanúšikovia množstvo gólov. Mužstvá viac mysleli na útok ako na obranu. Výsledok je spravodlivým vyjadrením diania na ihrisku. R. Bačinský, 30. KAMENNÁ PORUBA: Kmetík - Ondrejka (79. Sudor), Mičúch, Podkopčan, Vereš (56. Kasman), Kavecký, Sádecký (69. Štrba), Jasenovský, Mičech, Stupňan, Chovančík. HORNÝ HRIČOV: Šmehíl - Vydra, Koštek, Balog, Belan, Barták, Káčer, Randa, Novisedlák, Ľ. Králik, Krajíček.
1. Divinka 22 16 3 3 65:25 51
2. Kotrč. Lúčka 22 15 6 1 58:22 51
3. Štiavnik 22 15 2 5 59:27 47
4. Lietava 22 12 5 5 39:18 41
5. Súľov 22 12 2 8 39:40 38
6. Kamenná Poruba 22 8 7 7 46:33 31
7. Považský Chlmec 21 8 5 8 29:34 29
8. Fačkov 22 9 2 11 36:42 29