Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Do čela sa prestrieľala Kotrčina Lúčka

II. trieda

V 23. kole II. triedy ObFZ Žilina sa veľké zmeny neudiali. Do čela sa však v Podhorí prestrieľala Kotrčina Lúčka, keď Divinka nechala body
v Kamennej Porube. Prekvapením bola určite aj prehra Štiavnika v Hornom Hričove.
Kamenná Poruba – Divinka 4:1 (1:0). 1., 88. Jasenovský, 46. Roman Kasman, 58. Štrba - 56. Buček. Pekné počasie, dobre pripravené ihrisko a v prvom polčase aktívnejší a technickejší hostia. Gól v 1. minúte ich síce zaskočil, ale nezlomil. V druhom polčase však museli otvoriť hru a domáci to využili. R. Taraba, 50. KAMENNÁ PORUBA: Stupňan - Ondrejka (60. Juraj Štrba), Chovančík, Ján Hodás, Podkopčan, Jaro Hodás, Sádecký (56. Sudor), Jasenovský, Roman Kasman (88. Miloš Kasman), Mičech, Ivan Štrba. DIVINKA: Puškár - Mourtada, Korista, Buček, Matejčík, Škorík, D. Kubáň, A. Kubáň, Ovečka, Macek, Hložný.
Horný Hričov – Štiavnik 0:2 (0:0).
50. Gašperec, 60. Kuciak. Domáci nastrelili štyri tyče, hostia vyhrali, keď ich gólom nedokázal zabrániť výborne chytajúci brankár domácich. R. Bariak, 50. HORNÝ HRIČOV: Šmehíl - B. Vydra, Koštek, Jahvodka, Rezák (55. M. Vydra), Barták, Káčer, Marčiš, Novisedlák, Ľ. Králik, Krajíček. ŠTIAVNIK: Parčiš - Mišutka, Machciník, Šutara, Radvan, Kuciak, Chvalník (46. Gašperec), J. Pobiak, Sedala, P. Pobjak (70. Rakovan), Krajčí.
Hričovské Podhradie – Súľov 2:5
(1:2). 9., 88. Kahát - 14. Marián Ďurajka, 32. R. Hrehor, 48. M. Hrehor, 65. M. Danížek (z pok. kopu), 92. Bušovský. Od úvodu stretnutia začali lepšie domáci, keď si vytvorili dve gólové šance, z ktorých jednu v 9. min. využili. Hlavou skóroval Kahát. Na silu Súľova však kondične nestačili, pretože nastúpili len s desiatimi hráčmi. R. Cinko, 70. HRIČOVSKÉ PODHRADIE: M. Vančík - M. Lasička st., Pekárik, M. Randa, Kahát, Červenec, Š. Vančík, V. Randa, T. Lasička, M. Lasička ml. SÚĽOV: Hartiník - M. Hrehor, M. Danížek (67. Blaško), Bušovský, M. Ďurkovský, R. Hrehor, Hudek, Ďurec, Ľ. Hrehor (74. O. Danížek), Marián Ďurajka, Kereš (62. Tvrdý).
Fačkov – Terchová 2:1 (1:0). 30. T. Hollý, 46. D. Hollý - 80. Martin Hanuliak. Za pekného počasia sa na oboch stranách hral slabý futbal. Domáci si vypracovali viac šancí, z ktorých dve premenili na víťazstvo. R. Daubrava, 30. FAČKOV: P. Galia - R. Galia, Juraj Mikula, J. Bielik, Vríčan, B. Bielik, D. Hollý, T. Hollý, Ligas, Ďuriš (Rajčan), V. Bielik (Záň). TERCHOVÁ: Závadský - P. Sotolár, Meško, Pavol Hanuliak, M. Hanuliak, M. Mažgút, Komačka (60. Struhárňanský), Bobáň, P. Gajdošík, M. Gajdošík, R. Sotolár (55. J. Mažgút).
Krasňany – Stránske 1:1 (1:1). 3. T. Mariáš - 20. Matiašovský. Po desiatich minútach prevahy Krasnian, hostia vyrovnali hru, dokázali však len vyrovnať. V druhom polčase sa hralo z jednej strany na druhú, domáci však svoju prevahu nezúžitkovali. R. Matejčík, 60. KRASŇANY: Sabadoš - Bugáň, Hazda, M. Berešík, P. Bugáň, Comorek, Mariáš, D. Cigánik, Košťál, J. Berešík, Pallo (75. M. Berešík). STRÁNSKE: J. Kasman - Marián Kasman (46. Baránek), Štrba, Hodás, Fašanok, Dubeň, Milan Kasman, Strhár, I. Gabčík, L. Gabčík, Matiašovský.
Lietava – Považský Chlmec 1:1 (0:0). 75. Hradský - 90. Stenchlák (z pokutového kopu). Za prevahy domácich a vyložených šancí, ktoré pozahadzovali, sa stretnutie nemohlo ani inak skončiť. R. Sobola, 40. LIETAVA: Koša - M. Gašpierik, Súkeník, P. Sedliak, Škuta, P. Gašpierik, J. Gašpierik, Stenchlák, Hradský, A. Belan, R. Bellan. POVAŽSKÝ CHLMEC: R. Kozlík - M. Kozlík, Dendis, J. Čejka, Peter Čejka, Pavol Čejka, Vaňovič, Stenchlák, Badušek, Ambra, Kubány.
Podhorie – Kotrčina Lúčka 1:3 (0:0).
50. Danech (za domácich). R. Krajči PODHORIE: Nižný - Ľ. Makuka, M. Šupej, Borák, Kaša, Bukový, Chobot, Peťko, Danech, Škorvánek, Ľ. Makuka. KOTRČINA LÚČKA: Trnovec - Šmehýl, Laurenčík, Slúčik, Milo, Ďurnek, Bielik, Mikolaj, Pecko, Žabka, Martinček.

1. Kotrč. Lúčka 23 16 6 1 61:23 54
2. Divinka 23 16 3 4 66:29 51
3. Štiavnik 23 16 2 5 61:27 50
4. Lietava 23 12 6 5 40:19 42
5. Súľov 23 13 2 8 44:42 41
6. Kamenná Poruba 23 9 7 7 50:34 34
7. Fačkov 23 10 2 11 38:43 32
8. Považský Chlmec 22 8 6 8 30:35 30