Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Do čela sa prestrieľala Kotrčina Lúčka

II. trieda

V 23. kole II. triedy ObFZ Žilina sa veľké zmeny neudiali. Do čela sa však v Podhorí prestrieľala Kotrčina Lúčka, keď Divinka nechala body
v Kamennej Porube. Prekvapením bola určite aj prehra Štiavnika v Hornom Hričove.
Kamenná Poruba – Divinka 4:1 (1:0). 1., 88. Jasenovský, 46. Roman Kasman, 58. Štrba - 56. Buček. Pekné počasie, dobre pripravené ihrisko a v prvom polčase aktívnejší a technickejší hostia. Gól v 1. minúte ich síce zaskočil, ale nezlomil. V druhom polčase však museli otvoriť hru a domáci to využili. R. Taraba, 50. KAMENNÁ PORUBA: Stupňan - Ondrejka (60. Juraj Štrba), Chovančík, Ján Hodás, Podkopčan, Jaro Hodás, Sádecký (56. Sudor), Jasenovský, Roman Kasman (88. Miloš Kasman), Mičech, Ivan Štrba. DIVINKA: Puškár - Mourtada, Korista, Buček, Matejčík, Škorík, D. Kubáň, A. Kubáň, Ovečka, Macek, Hložný.
Horný Hričov – Štiavnik 0:2 (0:0).
50. Gašperec, 60. Kuciak. Domáci nastrelili štyri tyče, hostia vyhrali, keď ich gólom nedokázal zabrániť výborne chytajúci brankár domácich. R. Bariak, 50. HORNÝ HRIČOV: Šmehíl - B. Vydra, Koštek, Jahvodka, Rezák (55. M. Vydra), Barták, Káčer, Marčiš, Novisedlák, Ľ. Králik, Krajíček. ŠTIAVNIK: Parčiš - Mišutka, Machciník, Šutara, Radvan, Kuciak, Chvalník (46. Gašperec), J. Pobiak, Sedala, P. Pobjak (70. Rakovan), Krajčí.
Hričovské Podhradie – Súľov 2:5
(1:2). 9., 88. Kahát - 14. Marián Ďurajka, 32. R. Hrehor, 48. M. Hrehor, 65. M. Danížek (z pok. kopu), 92. Bušovský. Od úvodu stretnutia začali lepšie domáci, keď si vytvorili dve gólové šance, z ktorých jednu v 9. min. využili. Hlavou skóroval Kahát. Na silu Súľova však kondične nestačili, pretože nastúpili len s desiatimi hráčmi. R. Cinko, 70. HRIČOVSKÉ PODHRADIE: M. Vančík - M. Lasička st., Pekárik, M. Randa, Kahát, Červenec, Š. Vančík, V. Randa, T. Lasička, M. Lasička ml. SÚĽOV: Hartiník - M. Hrehor, M. Danížek (67. Blaško), Bušovský, M. Ďurkovský, R. Hrehor, Hudek, Ďurec, Ľ. Hrehor (74. O. Danížek), Marián Ďurajka, Kereš (62. Tvrdý).
Fačkov – Terchová 2:1 (1:0). 30. T. Hollý, 46. D. Hollý - 80. Martin Hanuliak. Za pekného počasia sa na oboch stranách hral slabý futbal. Domáci si vypracovali viac šancí, z ktorých dve premenili na víťazstvo. R. Daubrava, 30. FAČKOV: P. Galia - R. Galia, Juraj Mikula, J. Bielik, Vríčan, B. Bielik, D. Hollý, T. Hollý, Ligas, Ďuriš (Rajčan), V. Bielik (Záň). TERCHOVÁ: Závadský - P. Sotolár, Meško, Pavol Hanuliak, M. Hanuliak, M. Mažgút, Komačka (60. Struhárňanský), Bobáň, P. Gajdošík, M. Gajdošík, R. Sotolár (55. J. Mažgút).
Krasňany – Stránske 1:1 (1:1). 3. T. Mariáš - 20. Matiašovský. Po desiatich minútach prevahy Krasnian, hostia vyrovnali hru, dokázali však len vyrovnať. V druhom polčase sa hralo z jednej strany na druhú, domáci však svoju prevahu nezúžitkovali. R. Matejčík, 60. KRASŇANY: Sabadoš - Bugáň, Hazda, M. Berešík, P. Bugáň, Comorek, Mariáš, D. Cigánik, Košťál, J. Berešík, Pallo (75. M. Berešík). STRÁNSKE: J. Kasman - Marián Kasman (46. Baránek), Štrba, Hodás, Fašanok, Dubeň, Milan Kasman, Strhár, I. Gabčík, L. Gabčík, Matiašovský.
Lietava – Považský Chlmec 1:1 (0:0). 75. Hradský - 90. Stenchlák (z pokutového kopu). Za prevahy domácich a vyložených šancí, ktoré pozahadzovali, sa stretnutie nemohlo ani inak skončiť. R. Sobola, 40. LIETAVA: Koša - M. Gašpierik, Súkeník, P. Sedliak, Škuta, P. Gašpierik, J. Gašpierik, Stenchlák, Hradský, A. Belan, R. Bellan. POVAŽSKÝ CHLMEC: R. Kozlík - M. Kozlík, Dendis, J. Čejka, Peter Čejka, Pavol Čejka, Vaňovič, Stenchlák, Badušek, Ambra, Kubány.
Podhorie – Kotrčina Lúčka 1:3 (0:0).
50. Danech (za domácich). R. Krajči PODHORIE: Nižný - Ľ. Makuka, M. Šupej, Borák, Kaša, Bukový, Chobot, Peťko, Danech, Škorvánek, Ľ. Makuka. KOTRČINA LÚČKA: Trnovec - Šmehýl, Laurenčík, Slúčik, Milo, Ďurnek, Bielik, Mikolaj, Pecko, Žabka, Martinček.

4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Stavby budúcnosti s úctou k minulosti pozdvihnú úroveň architektúry mesta

Zaujímavé koncepty prináša dynamická developerská spoločnosť LICITOR.

Mesto Žilina zháňa dobrovoľníkov na celoplošné testovanie

Záujemcovia by mali byť vo veku od 18 do 50 rokov.

Nadšení pamiatkari. Známy komín z bytčianskeho kaštieľa existuje

V rámci komplexnej obnovy kaštieľa chcú komín vrátiť späť na jeho pôvodné miesto.