Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

Po sedem v Rašove aj v Závodí

Skutočne strelecké koncerty videli fanúšikovia v 23. kole I. triedy ObFZ Žilina. Zbyňov od Rašova inkasoval sedem, rovnaký počet gólov dostali futbalisti z Dlhého Poľa aj v Závodí. Zádubnie vyhralo v Hrabovom a opäť sa o jednu priečku vzdialilo z konca tabuľky. Do konca súťaže však ešte chýbajú tri kolá.
Rašov – Zbyňov 7:1 (3:0). 2., 67., 88. R. Kadáček, 41., 75. Kresáň, 11. M. Lacko, 79. Michálek - 57. Jánošík. Domácim vyšiel začiatok stretnutia nad očakávanie a skóre otvoril už v 2. min. Rasťo Kadáček. K tomuto gólu pridal do konca zápasu ešte ďalšie dva a keď jeho spoluhráči dokázali skórovať ešte štyrikrát, zrodil sa výsledok, aký vo futbale nebýva samozrejmosťou. R. Mikurda, 120. RAŠOV: Hubocký - J. Butko, Prášek, Buňo (70. M. Kadáček), Križňan, Michálek, M. Lacko, Tretinár, Kresáň, Vrábel (61. M. Butko), R. Kadáček. ZBYŇOV: J. Urík (46. Dubec) - Barčiak, Miškovský, Martinka, R. Urík, Bielik, Gažúr, Jamečný, Sandanus (38. Mišiak), P. Jánošík, Surovčík.
Nezbudská Lúčka – Turie 2:2 (0:1). 55., 90. Michal Ondráš - 23. R. Chupáň, 50. D. Tandara. Hodstia boli jednoznačne lepším mužstvom od samého začiatku zápasu. V 23. minúte strelili prvý gól, domáci do konca polčasu už nestihli vyrovnať. V druhom polčase sa hra vyrovnala, domáci zaslúžene vyrovnali po chybe obrany hostí. Potom mali opäť navrch hostia a viedli gólom, ktorým Tandara preloboval zo 16 m domáceho brankára. Domáci začali tlačiť a v poslednej minúte riadneho hracieho času vyrovnali z rohu peknou hlavičkou. R. Martinec st., 150. NEZBUDSKÁ LÚČKA: Hruška - Martin Mrázik, Ondráš, M. Samec, Marek Mrázik, Kubo, Bielik, E. Samec, Krivko, Ľ. Kubo, Švejdík. TURIE: Puraš - Pirošík, Valíček, M. Tandara, D. Machyna, R. Chupáň (70. Lokaj), Hreus, D. Tandara, A. Chovanec, G. Chovanec.
Višňové – Bytčica 1:0 (0:0). 78. Vojtyla. Vo veľkej horúčave sa chlapci oboch mužstiev prekonávali, ale bol to futbal priemernej úrovne. Viac z hry mali domáci, Peter Stromček nastrelil z troch protiútokov jedno brvno a jednu tyč. Hostia hrozili tiež nebezpečnými brejkami. V druhom polčase sa útoky menili z jednej strany na druhú, domáci opäť spálili množstvo šancí, nakoniec obranca rozhodol o troch zaslúžených bodoch pre domácich. R. Milo, 100. VIŠŇOVÉ: Paprčiak - Vojtyla, Michal Husárik, Kubica, Laš, Varínčiak (46. Čulák), P. Stromček, Franček, Gaško (46. Strelička), M. Stromček, Valica. BYTČICA: Hlaváč - Parač, Dubovec, Ľ. Zuziak, Morvay, Štaffen, Kubiš, Ťažký, Klobucký, Repkovský, M. Zuziak, Jančík.
Hlboké – Rajecké Teplice-Konská 1:1
(1:1). 25. P. Adamov - 43. Baránek. Domáci si v zápase vypracovali veľmi veľa šancí, z toho minimálne šesť čistých, nastrelili dve brvná, na súpera neustále tlačili, museli sa však uspokojiť iba s jediným bodom. R. Chaban, 150. HLBOKÉ: Zaduban - D. Konečný, Pavlík, S. Konečný, Hvorečný, P. Adamov, Pinčík, V. Konečný, Zátek (80. Puchoň), Hoferica (85. Sekáč), Vršanský. RAJECKÉ TEPLICE-KONSKÁ: Frátrik - Šramo, Čulík, Remšík, Pleva, L. Baránek, O. Baránek, Sopko, M. Krkoška, Zigo.
Hrabové – Zádubnie 3:4 (1:2). 43. Juraj Sedliak, 86. Remeš, 88. Daniš - 12. Sýkora, 25. Talafa, 79. Frátrik, 83. Jankula. Hralo sa od šestnástky po šestnástku a kto dal viac gólov ten vyhral. Brankári tiež nemali svoj najšťastnejší deň. R. Oravec, 80. HRABOVÉ: Bunta - Remeš, R. Gajdošík, Ján Sedlák, Jánošík, M. Hrabovský, Ján Sedliak, Juraj Sedliak, V. Hrabovský, Daniš (83. J. Gajdošík st.), Hraboš. ZÁDUBNIE: Vanca - Holeš, Hulím, Talafa, Majerčík, Pytel, Belko, Gašpierik, Hošták, Jankula, Majer.
Bánová B-Brezany – Kotešová 2:1 (1:1). 1. Trnovec, 90. Zavadzan - 25. Lacek. Už v 1. min. po centri Labudu z pravej strany, Trnovec ľavou nohou trafil do brány hostí. Títo v 25. min. zaútočili po ľavej strane a center Lacek dorazil do brány domácich. V ďalšom priebehu sa vyznamenali hlavne brankári, keď hosťujúci brankár ešte v prvom polčase dvakrát reflexívne vyrazil loptu. V druhom polčase zas domáci brankár vychytal tri samostatné nájazdy hostí. V nadstavenom čase sa priklonilo šťastie k domácim, keď strelu Charbuliaka brankár neudržal a Zavadzan ju dorazil do brány. R. Rogoň, 150. BÁNOVÁ B-BREZANY: Adamčík - Valášek, R. Charbuliak, Kosa, Pranda, Červený, Trnovec, Mariniak, Labuda, Hudec (76. Krajíček), Zavadzan. KOTEŠOVÁ: Magerčiak - Mikulík, Košík, M. Bujný (76. Šukala), B. Bujný, Urban, F. Bujný, Galovič (83. Ostrochovský), Václavík, Lacek, Dendis.
Závodie – Dlhé Pole 7:2 (3:1). 10., 80. 83. Šajnoha, 20. Sekerka, 33., 60. Bronček, 85. Randík - 15. Dzúrik, 70. Tornáry. Jednoznačný priebeh s množstvom šancí Závodia vyústilo do záverečnej exhibície v posledných dvadsiatich minútach. Bol to pohľadný futbal a diváci si rozhodne prišli na svoje. R. Hôrecký, 180. ZÁVODIE: Trnka - Sekerka, Hruboška, Ftorek, M. Gamboš (20. Židek), Kučera (75. Gajarský), Brezovský, Randík, Stískal (55. Šoška), Šajnoha, Bronček. DLHÉ POLE: Kúdelčík - R. Fuljer, K. Feranec, M. Feranec, P. Fuljer, Švec, Šimulák, Janešík, Šušlík (46. Tornáry), Hlavoň, Dzúrik.

1. Bánová B-Brezany 23 14 4 5 56:35 46
2. Závodie 23 12 6 5 36:29 42
3. Rašov 23 12 4 7 64:29 40
4. Nezb. Lúčka 23 11 5 7 43:34 38
5. Bytčica 23 11 3 9 44:36 36
6. Kotešová 23 10 6 7 47:37 36
7. Višňové 23 10 4 9 34:30 34
8. Hlboké 23 10 3 10 39:44 33