Bytčania rozdrvili poslednú Revúcu, Čadca vyhrala v Ružomberku

III. LIGA

BYTČA - REVÚCA 4:0 (2:0)
Góly: 4. Trnovec, 10. Kresáň, 57. Šelmek, 70. Čmárik.
V dôležitom zápase predviedli Bytčania veľmi dobrý výkon a o svojom zaslúženom víťazstve rozhodli už v prvej desaťminútovke zápasu. V 3. min. vyrazil hlavičku Beneša na rohový kop Stankovič. Gabaj centrovanou loptou z rohu našiel Trnovca, ktorý otvoril skóre zápasu. V 10. min. si pripravil streleckú pozíciu Kresáň a z 20m peknou strelou po zemi nedal hosťujúcemu brankárovi šancu. V 17. min. Čikotovu bombu bravúrne vyrazil Stankovič a priamy kop Beneša o päť minút neskôr so šťastím zachraňovala obrana hostí na brankovej čiare.. Domáci futbalisti jednoznačne dominovali aj v druhom po zmene strán. V 50. min. mieril tesne vedľa Beneš, ale o sedem minút neskôr trafil presne z hranice veľkého vápna Šelmek. V 70. min. zahrali domáci signál a Čmárik hlavičkou zvýšil na končených 4:0. Napriek viacerým šanciam a strelám domáci už svoje víťazstvo nezvýraznili. ŽK: Krajňák. Rozhodoval Staník, 250 divákov.
BYTČA: Hájek - Čmárik (75. Zábavčík), Trnovec, Takáč, Klimík, Kresáň (64. Gajdošík), Čikota, Šelmek, Chrenko, Gabaj, Beneš (58. Raždík). Tréner: RaždíkDušan Beníček

DOLNÝ KUBÍN – KYSUCKÉ N. M. 3:1 (0:0)
Góly: 48. Čučka, 69. Plančo, 82. Dzúrik - 65. Padych.
Víťazstvo na pôde Podbrezovej domáci chceli potvrdiť aj v tomto zápase. Najväčším súperom im bolo teplé počasie. Kysučania sa zamerali na defenzívu. Po opatrnom začiatku sa v 6. min. do prvej šance dostal Plančo, ale jeho strelu Kuciak vyrazil. V 12. min. po zle zahranej ofsajdovej pasci postupoval sám na Okoličnániho neúspešne Padych. V 16. min. Plančo našiel v pokutovom území Baču, ale ten loptu netrafil. V 22. min. Melicherčík pekne prihral do šestnástky Bačovi, ale jeho prudkú strelu brankár vyrazil. V 36. a 37. min. pohrozili aj hostia, ale prvýkrát Čučka odkopol a v druhom prípade dobre zakročil Okoličáni. Vstup do druhého polčasu sa domácim vydaril. V 48. min. po rohovom kope Čučka hlavou otvoril skóre. Hostia po góle otvorili hru a snažili sa vyrovnať. V 65. min. Padych vnikol do obrany a vyrovnal. O 4 minúty domáci opäť po rohu Čučka hlavou nadvihol Plančovi a ten zvýšil. V 70. min. opäť chybil domáci stred obrany, avšak z bránkovej čiary obrana loptu odkopla. V 75. min. trestný kop hostí skončil na brvne. Zaslúžené víťazstvo domácich potvrdil Dzúrik, keď po vysunutí Melicherčíkom za prispenia obrany hostí, stanovil na končených 3:1. ŽK: Padych, Čepela. Rozhodoval Kapusta, 450 divákov.
K. N. MESTO: Kuciak - Martini, Gapa, Čepela, Paulus, Jamečný, Vlček (50. Kohút), Golian, Molnár, Padych, Pučala (71. Mičica). Tréner: Jaroslav ŠebiJozef David

KYS. LIESKOVEC – ŽILINA B
1:0 (1:0)
Gól: 18. Kubala.
Hostia posilnení o hráčov ligového mužstva sa mohli ujať vedenia už v 11. min., keď sa pred žilinským Jurčíkom ocitol Vozár a z niekoľkých krokov prestrelil bránu. O dve minúty domácich zachránila pravá žrď. Po úvodnom tlaku sa dostali k slovu aj domáci a už v 18. min. sa po peknej akcii dostal k lopte Kubala, ktorý krížnou strelou strelil prvý a jediný gól zápasu. Hostia naďalej pokračovali v tlaku, ale domáca obrana s prehľadom riešila situácie. V druhom polčase v 56. min. domáci Škorík vnikol do pokutového územia hostí a sám pred brankárom strelil tesne vedľa brány. Do konca stretnutia to bolo už len bezvýsledné dobýjanie brány a domáci si jednogólové víťazstvo udržali. ŽK: Mravec, Kľago, Belaník, Rapáň. Rozhodoval Civel, 150 divákov.
K. LIESKOVEC: Jurčík - Kubala (68. Trnovec), Marčan, Blahuta, Dančík, Bohyník, Gálik, Sedliaček (50. Panáček), Matuš, Mihalda, Škorík. Tréner: Ivan Janči
ŽILINA B: Tavač - Hajčík, Labant, Hubočan, Pečalka, Balaník, Kľago, Mravec, Tabak (76. Rapáň), Vozár, Bajza. Tréner: Štefan Tománek.
Milan Čimbora

RUŽOMBEROK B - ČADCA
0:3 (0:1)
Góly: 13. a 87. Baláž, 55. Planeta.
Napriek úmornej horúčave videli diváci kvalitný futbal. Zápas sa začal vo svižnom tempe a už v 4. min. Gábriš prestrelil. V 7. min. sa uvoľnil v šestnástke hostí Chovanec, ale strelil len do bočnej siete. Potom unikol po krídle Pillár, ale jeho center domáci nezúžitkovali. Podobne ako Kurtyho trestný kop. Hostia sa po dlhšej dobe dostali v 13. min na polovicu domácich a Gábrišov center poslal Baláž do siete. Následne sa dvakrát v šestnástke hostí dostal do šance Chovanec, ale Krišica jeho pokusy zneškodnil. Z protiútoku mohol zvýšiť Gavlák, ale minul. Druhý polčas začali lepšie hostia a už v 55. min. zvýšil Planeta hlavou na 0:2. Domácim sa snažili, ale proti skúseným hosťom aj napriek viacerým šanciam nedokázali skórovať. Pillár, Ismael a ani Kurty nedokázali pretlačiť loptu do siete. Ďalší gól dostali domáci v 87. min., keď po zaváhaní obrany rýchly Baláž upravil na konečných 0:3.
Domáci nastúpili s dorastencami, čo skúsení hostia využili a víťazstvom si uchovali súťaž aj pre ďalšiu sezónu. ŽK: Gábriš. Rozhodoval Poláček, 120 divákov.
ČADCA: Krišica - Pavlík, Piňo, Gábriš (88. Gončár), Kavuliak, Macášek, Rakyta (89. Revák), Planeta, Gavlák, Baláž, Šidlo (82. Šulgan). Tréner: Pavol Strapáč.

Dohrávky - 16. kolo: Liptovský Mikuláš - Ružomberok B 3:0 (2:0). Góly: Kašpar, Švárny, Laco, ŽK: Juriga - Rúčka, rozhodoval Krahulec, 300 divákov. 19. kolo: Zvolen - Čadca 4:2 (3:1). Góly: Želiezka, Bohuš, Šiko, Družbacký - Baláž, Šidlo, ŽK: Družbacký, Kučera - Gavuliak, ČK: Družbacký, rozhodoval Šulek, 150 divákov. 24. kolo: Turčianske Teplice - Lučenec 1:0 (0:0). Gól: Koleno, ŽK: Koleno - Berka, rozhodoval Kubačka, 300 divákov.
1. Lučenec 26 17 7 2 55:13 58
2. T. Teplice 26 16 5 5 46:22 53
3. Dukla B 25 14 4 7 57:29 46
4. Zvolen 26 14 3 9 38:28 45
5. Ružomb. B 26 13 4 9 44:30 43
6. Žiar n/H 26 11 6 9 46:38 39
7. D. Kubín 25 11 5 9 41:30 38
8. L. Mikuláš 26 11 5 10 44:39 38