Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Závodie sa doťahuje na rezervu Bánovej

Ďalší úpadok v tabuľke I. triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina zaznamenali hráči z Nezbudskej Lúčky, ktorí ešte prednedávnom ašpirovali na postup. Nedeľňajšie stretnutie v Bytčici ani nedohrali, pretože im došli hráči. Bánová si nedokázala z Dlhého Poľa doviezť ani bod, naopak Závodie vyhralo v Zbyňove a za Bánovou už je len o jediný bod. Posledné kolá asi budú veľmi zaujímavé.
Zbyňov – Závodie 2:3 (0:1). 55. Babčan, 65. Jánošík - 15. Sekerka, 47. Brezovský (z pokutového kopu), 55. Gamboš. Prvý polčas bol vyrovnaný, v druhom dali hostia z nariadenej penalty druhý gól, potom z priameho kopu pridali tretí. Domáci zvýšili obrátky, dokázali dať ešte dva góly. R. Bugáň, 60. ZBYŇOV: Stranianek - M. Urík (46. Bariak), Miškovský, Martinka, R. Urík, Bielik (75. Barčiak), Jamečný, Babčan, Gažúr (46. Miloš Mišiak), P. Jánošík, Martin Mišiak. ZÁVODIE: Trnka - Sekerka, Ftorek (Mára), Židek, Brezovský, M. Gamboš (Stískal), Bronček, Kučera, Hruboška, Šajnoha, Randík.
Dlhé Pole – Bánová B-Brezany 3:2
(2:2). 30., 89. Tornáry, 38. Janešík (za domácich). Hostia začali veľkým náporom, z ktorého domáci po chybách v obrane inkasovali dva góly. Nepoložilo ich to, naopak, vzchopili sa, Tornáry spoza šestnástky krásnou strelou znižoval na 1:2. Pri trestnom kope, ktorý sa rozohrával v polovici ihriska sa najlepšie zorientoval Janešík a vyrovnal. Hostia dohrávali len desiati (za ČK), čo opäť využili domáci a napokon zvíťazili. R. Bugala, 120. DLHÉ POLE: Kúdelčík - R. Fuljer, M. Feranec (75. Šušlík), K. Feranec, P. Fuljer, Švec, Janešík (85. Adamík), Šimulák, Tornáry, Hlavoň, Dzúrik. BÁNOVÁ B-BREZANY: Adamčík - Valášek, R. Charbuliak, Kosa, Pranda, Červený, Trnovec, Mariniak, Labuda, Hudec (76. Krajíček), Zavadzan.
Kotešová – Hrabové 5:0 (4:0). 15., 19., 74. Pollák, 21. Kendy, 30. F. Bujný. Po úvodnom oťukávaní v strede ihriska a niekoľkých tvrdých zákrokoch hostí sa v 15. min. po peknom uvoľnení pred šestnástkou hostí, keď F. Bujný obohral dvoch obrancov, dostala lopta k nepokrytému Pollákovi, ktorý otvoril skóre zápasu strelou k žrdi. Už o 4 minúty po krásnom centri z pravej strany od Laceka, opäť Pollák, tentokrát hlavou nezadržateľne skóroval. Od tohto momentu ihrisko ovládli domáci. R. Daubrava, 120. KOTEŠOVÁ: Magerčiak (75. Frolo) - Lacek, Košík, Václavík, Galovič (65. Mikulík), M. Bujný, B. Bujný, F. Bujný, Urban, Kendy (46. Šukala), Pollák. HRABOVÉ: Bunta - Remeš, R. Gajdošík, Ján Sedlák, Jánošík, M. Hrabovský, Ján Sedliak, Juraj Sedliak, V. Hrabovský, Daniš, Hraboš.
Zádubnie – Hlboké 4:3 (2:2). 15., 52., 60. Jankula, 39. Majer - 2. Sekáč, 10. Zátek, 54. S. Konečný. Hostia sa za prvých desať minút ujali vedenia 0:2. Domácim sa až 15 minút pred koncom prvého polčasu podarilo znížiť na 1:2 z kopačky Jankulu, 5 min. pred koncom vyrovnal Majer na 2:2. V druhom polčase začali domáci náporom, ujali sa vedenia, hostia však odpovedali vyrovnávajúcim gólom. Hralo sa rušne, šance sa striedali na oboch stranách, asi 15 minút pred koncom Jankula svojim tretím gólom rozhodol o víťazstve domácich. R. Gašpierik, 100. ZÁDUBNIE: Vanca - Miro Hošták (20. Studník), L. Hulín, Talafa, Majerčík, Pykora (60. J. Hulín), Pechočiak, Gašpierik, Milan Hošták (70. Frátrik), Jankula, Majer. HLBOKÉ: Machacký - Sekáč, Pavlík, S. Konečný, Hvorečný, P. Adamov, Pinčík, V. Konečný, Zátek, M. Adamov, Vršanský, striedali Puchoň, Blaško.
Rajecké Teplice-Konská – Višňové 0:0.
Zápas bol na oboch stranách bez šancí. Hostia síce prejavili trochu väčšiu bojovnosť, ale to nestačilo. Remíza bola napokon spravodlivým výsledkom. R. Bariak, 100. RAJECKÉ TEPLICE-KONSKÁ: Frátrik - Šeliga (70. Urbanec), Šramo, Piala, O. Baránek, Pleva, L. Baránek, Sopko, M. Krkoška, Zigo, Lihocký. VIŠŇOVÉ: Paprčiak - Vojtyla, Michal Husárik, Kubica, Laš, Varínčiak, P. Stromček, Gaško, M. Stromček, Valica, Strelička.
Bytčica – Nezbudská Lúčka 6:0 (2:0) - zápas sa nedohral. Rozhodca ho ukončil asi v 75. min., keď počet hráčov hosťujúceho mužstva z Nezbudskej Lúčky klesol pod sedem. R. Lemeš, 40.
Turie – Rašov 2:2 (1:0). 2. Špagľa, 86. G. Chovanec (z pok. kopu) - 54. R. Kadáček, 73. S. Lacko (z pok. kopu). Hostia mali navrch prvých desať minút, pred bránou však boli „bezzubí“. Domáci sa po peknej akcii dostali dopredu, kde bol jeden z ich hráčov faulovaní a Špagľa prudkou strelou z priameho kopu otvoril skóre. Potom sa hra vyrovnala, hral sa pekný a rýchly futbal na dobrom teréne. Domáci si v prvom polčase vypracovali ešte niekoľko šancí, ale ich nepremenili. Do druhého polčasu hostia nastúpili s lepšou hrou ako v prvom polčase, začali domácich tlačiť a v 60. min. vyrovnali po hrubej chybe domácej obrany. Hostia pokračovali v peknej hre aj naďalej, po peknej akcii fauloval domáci brankár útočníka hostí v šestnástke a hostia zvýšili na 1:2 z pokutového kopu. Domáci ožili, vypracovali si ďalšie šance, desať minút bol pre zmenu faulovaný domáci hráč v šestnástke a Gabo Chovanec vyrovnal. V nadstavenom čase domáci zmarili príležitosť, keď netrafili bránu hostí. R. Taraba, 200. TURIE: Pirošík - Valíček, Špagľa, M. Tandara, Kúdelka, R. Chupáň, Lonc, D. Tandara, Štaffen, G. Chovanec. RAŠOV: Čupec - J. Butko, Prášek, M. Kadáček (82. M. Butko), Križňan, Michálek, M. Lacko, Tretinár, Kresáň, S. Lacko, R. Kadáček.

1. Bánová B-Brezany 24 14 4 6 58:38 46
2. Závodie 24 13 6 5 39:31 45
3. Rašov 24 12 5 7 66:31 41
5. Bytčica 24 12 3 9 50:36 39
6. Kotešová 24 11 6 7 52:37 39
4. Nezb. Lúčka 24 11 5 8 43:40 38
7. Višňové 24 10 5 9 34:30 35
8. R. Teplice-Konská 24 10 4 10 39:39 35