Žilinské béčko porazilo Ružomberok, Čadca zdolala Turčianske Teplice

III. LIGA
ČADCA – TURČIANSKE TEPLICE 4:2 (3:1)<

n

br>Góly: 8. Gavlák, 31. Šidlo, 38. Planeta (11m), 89. Planeta (11m) - 19. Šavol (11m), 79. Privitzer.
Domáci sa pustili do silného súpera bez rešpektu a už v 8. min. sa po rohu Mlakytu ujali vedenia, keď Kavuliak priťukol Gavlákovi a ten prudkou strelou otvoril skóre. Hostia vyrovnali v 19. min Šavolom z pokutového kopu, keď domáca obrana faulovala Letrika v 16-ke. Domáci zvýšili dôraz a v 30. min. Pavlík posunul loptu Mlakytovi, ten zacentroval do pokutového územia, Macášek priťukol Šidlovi, ktorý nezadržateľne strelil do šibenice. Domáci v týchto fázach mali súpera pod tlakom. V 38. min. fauloval Ždimera Planetu v šestnástke a z nariadenej penalty sám faulovaný hráč nedal brankárovi šancu. V druhom polčase Čadca pokračovala v ofenzívnej hre a v 47. min. výborný Škrobák zachraňoval pred Gavlákom. Mlakyta mohol zvýšiť
v 64. min., keď z 30 m mieril tesne nad brvno. Hostia zacítili príležitosť, zlepšili hru v strede poľa
a začali si vytvárať gólové príležitosti. V 70. min Letrikov priamy kop Krišica bravúrne kryl. V 71. min.
Piňo po prihrávke Kavuliaka hlavičkoval tesne nad. V 79. min. po štandardke, ktorú zahrával Letrik Privitzer presne namieril a dal druhý gól hostí. Domáci mohli rozhodnúť v 81. min., keď po prihrávke Šidla sa Baláž dostal do dobrej šance, ale prestrelil. Domáci o svojom víťazstve rozhodli v závere, keď 88. min. Planeta po faule na Baláža v šestnástke premenil pokutový kop. ŽK: Pavlík - Koleno, Kempný. Rozhodoval Hreus, 500 divákov.
ČADCA: Krišica - Pavlík, Piňo, Gábriš (90. Revák), Kavuliak, Macášek (85. Šulgan), Mlakyta, Planeta, Gavlák, Šidlo (90. Časnocha), Baláž. Tréner: Pavol Strapáč.
Eduard Halada

BYTČA – LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 1:4 (0:1)
Góly: 69. Beneš - 25. Kašpar, 55., 66. a 77. Švárny.
V prvom polčase sa hral rýchly a technický futbal zásluhou oboch mužstiev. Úvodná 20-minútovka patrila domácim, no Liptáci využívali každú príležitosť na rýchly protiútok. Sľubné šance futbalistov Bytče však stroskotali najmä vinou nepresnej koncovky. Pohybliví hostia hru postupne vyrovnali a najmä rýchly Kašpar robil obrane veľké problémy. V 20. min. práve on po chybe domácej obrany prehodil domáceho Hájeka. Hneď po výkope mohol vyrovnať Beneš, no z 10 m
prekopol bránu. Najväčšiu šancu zahodil v 35. min., keď nariadený pokutový kop namieril len do tyče. Tento moment zápasu poznačil potom jeho celý priebeh. Hneď v úvode druhého polčasu mohol vyrovnať Šelmek, jeho hlavička išla tesne vedľa brány. V 55. min. však obrancovia domácich nestačili na rýchleho Švárneho, ktorý strelou z hranice veľkého vápna zvýšil. Domácim kazili množstvo prihrávok a na kopačky sa im lepila nervozita. Z tohto ťažili hostia a pohyblivý Švárny, ktorý v 66. a 77. min. uzavrel svoj čistý hetrik. V 69. min. znižoval síce Beneš na 1:3, no to bolo zo strany domácich všetko. ŽK: Čmárik - Blaščík. Rozhodoval Baranček, 200 divákov.
BYTČA: Hájek - Čmárik (58. Ďurdík), Gajdošík (67. Červenec), Takáč, Klimík, Kresáň (79. Zábavčík), Čikota, Šelmek, Chrenko, Gabaj, Beneš. Tréner: Raždík.
Dušan Beníček

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO - PODBREZOVÁ B 1:1 (1:0)
Góly: 30. Kohút - 90+ Chrenovský.
V začiatku boli aktívnejší hostia, no domáci postupne začali preberať iniciatívu na svoje kopačky a do polčasu nedovolili hosťom nič. V 1. min. hostia mali veľkú príležitosť, Chrenovský sa ocitol sám pred Kuciakom, ale ten vyrazil. V 11. min. po výkope Kuciaka sa dostal do streleckej pozície Golian, no netrafil. V 27. min. po centri z ľavej strany, hlavičkoval Golian vedľa brány. V 30. min. po výbornej individuálne akcii Pavlíka v šestnástke prudkou strelou zaznamenal gól Kohút. V druhom polčase domáci pokračovali v aktívnej hre. V 36. min. trestný kop Mičicu vytlačil brankár na roh. V 65. min. individuálnu akciu Padych zakončil strelou, ktorú Perniš kryl. V 68. min. strelu Mičicu hostia so šťastím vyrazili. Potom v priebehu jednej minúty mali domáci tri veľké šance. Až v nadstavenej časti prišlo vyrovnanie z kopačky Chrenovského. ŽK: Kohút Molnár - Kožička. Rozhodoval Voler, 200 divákov.
K. N. MESTO: Kuciak - Martini, Gapa, Paulus, Čepela, Kohút (54. Vlček), Molnár, Jamečný, Pučala (35. Mičica), Golian, Padych. Tréner: Jaroslav Šebi.
Ján Staškovan

REVÚCA – KYSUCKÝ LIESKOVEC 1:1 (0:1)
Góly: 66. Vranec - 25. Matúš.
Hostia docestovali na stretnutie bez trénera. V prvej štvrťhodine dvakrát vystrelili vysoko nad a domáci v 7. min. po rohu len slabo vystrelili Neušelom do rúk brankára. V 25. min. rozohrávali hostia priamy voľný kop z ľavej strany z hranice šestnástky a Matúš krásne obstrelil múr k pravej tyči Stankoviča - 0:1. V 32. min. Gömöri strelil nad. V 40. min. po centri Krajňáka zprava Buvala hruďou pristavil loptu Gömörimu a ten tesne minul ľavú tyč brány. V druhom polčase sa hralo prevažne na polovici hostí, ktorí sa zamerali na ubránenie výsledku a v 58. min. po rohu a hlavičke Buvalu stačil ku gólu Vranecovi len slabý teč pred brankárom Jurčíkom. V 66. min. sa v skrumáži najlepšie zorientoval Vranec a vyrovnal stav stretnutia na 1:1. V 88. min. mužstvo podržal Stankovič a zneškodnil samostatný nájazd Matúša. Stretnutie sa skončilo zaslúženou remízou, aj keď hostia hrali o jedného menej. ŽK: Šestina - Jurčík, Kubala. ČK: Gálik. Rozhodoval Turňa, 150 divákov.
K. LIESKOVEC: Jurčík - Kubala, Marčan, Matúš, Bančík, Bohyník, Gállik, Trnovec, Panáček, Mihalda, Škorík. Tréner: Ivan Janči.
Adrián Štempel

ŽILINA B - RUŽOMBEROK B
1:0 (0:0)
Gól: 92. Kľago.
Domáci stretnutie začali aktívnejšie a už v 7. min. mohol Doležaj otvoriť skóre, ale prudkou strelou prestrelil. Počas celého prvého polčasu mali domáci viac z hry. Viaceré vyložené príležitosti zakončili slabo alebo nepresne. Z najväčších šancí v 23. min. Hubočan zo 6 metrov slabo nastrelil priamo brankára. V druhom polčase sa hostia zamerali na pozorné bránenie. Domáci v snahe o strelenie gólu otvorili obranu, čo hostia využívali na brejkové útoky, z ktorých mohli získať aj niekoľkogólové vedenie. Najväčšiu šancu nepremenil v 60. min. brazílsky legionár Aperecido, keď v samostatnom nájazde Tavača neprekonal. Domácej lavičke sa snaha o zvrat v stretnutí priestredaním dlho nedarila. Až v nadstavenom čase, keď trávnik pokropil dážď, striedajúci Kľago prudkou strelou prestrelil všetkých hráčov a tečovanou strelou zaistil domácim zaslúžené a šťastné víťazstvo. ŽK: Mravec, Labant. Rozhodoval Kučera, 150 divákov.
ŽILINA B: Tavač - Pečalka, Bomačka, Labant, Masár, Tabak (59. Hluchý), Knapec (46. Šebik), Mravec (69. Kľago), Hubočan, Nemec, Doležaj. Tréner: Štefan Tománek.
1. Lučenec 27 18 7 2 58:13 61
2. T. Teplice 27 16 5 6 48:26 53
3. Dukla B 27 15 5 7 59:29 50
4. Zvolen 27 14 3 10 38:29 45
5. Ružomberok B 27 13 4 10 44:31 43
6. D. Kubín 27 12 5 10 44:34 41
7. L. Mikuláš 27 12 5 10 48:40 41