Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

Na motorovej kosačke sa dá aj pretekať

Okrem bicyklov, motoriek, áut, či koňov, sa dá závodiť aj na kosačkách. Dokázala to súťaž Kinekus Grand Prix Slovakia 2005, ktorá sa konala pred obchodným domom Kinekus v Žiline.

Okrem bicyklov, motoriek, áut, či koňov, sa dá závodiť aj na kosačkách. Dokázala to súťaž Kinekus Grand Prix Slovakia 2005, ktorá sa konala pred obchodným domom Kinekus v Žiline. „Zúčastniť sa môže ktokoľvek, kto má viac ako osemnásť rokov, nemusí vlastniť vodičský preukaz. Trať sa dá prejsť
za polminúty, každý jazdec ju absolvuje dvakrát. Prvé kolo je tréningové, v druhom sa meria čas,“
informoval organizátor pretekov Tomáš Pecko. Napriek slabému, ale vytrvalému dažďu, začali preteky podľa plánu. Po každom pretekárovi bolo potrebné súťažnú kosačku utrieť. Prvú cenu získal Pavel Michálek, ktorý pricestoval až z Brezna s jasným cieľom vyhrať kosačku. Na tejto istej súťaži bol v Banskej Bystrici druhý, v Žiline sa mu podarilo zvíťaziť. Medzi ženami bola najrýchlejšia Zuzana Janečná zo Žiliny. „Na súťažiacich sme nemuseli čakať, práve naopak, niektorí už čakali pred pretekmi na mieste. Všetci štartujú na pripravenej kosačke. Keď niekto chce, môže si doniesť svoju vlastnú. Na trati musia súťažiaci dopredu, aj dozadu zacúvať do garáže, dotknúť sa rukou značky a obísť všetky pneumatiky,“ dodáva Tomáš Pecko. Ceny neboli hocijaké. Najrýchlejší muž získal benzínovú kosačku na trávu v hodnote 8 799 korún. Ženy – gazdinky určite ocenili svoju prvú cenu, ktorou bol mlynček na mäso v hodnote 2 399 korún. „Tie pneumatiky na trati sú strašne blízko pri sebe, mne by vyhovovala skôr širšia dráha,“ hovorí s úsmevom súťažiaca, ktorá sa predstavila ako Erika. Okrem netradičných pretekov spestril prítomným program Peter Javorek, štvrtý na majstrovstvách Európy v cyklotriale, ktorý preskakoval na bicykli aj živých dobrovoľníkov. Nesklamala ani zabávačská dvojica Kaizer – Meluš. Celkovo sa do súťaže zapojilo