III. liga

DOLNÝ KUBÍN –
KYSUCKÝ LIESKOVEC 1:0 (0:0)
Gól: 90. Kubáni.
Podobne slabý súper ešte v Kubíne nehral. Hostia sa zamerali na totálnu defenzívu, viac ležali na zemi, ako chceli hrať futbal. Už v 12. min. Halák pekne uvolnil Kubániho, jeho strela preletela popred celú bránu. O tri minúty si Kubáni vymenil loptu s Dzúrikom, ale jeho strelu Plíž vyrazil. V tej istej minúte pohrozili jedinýkrát hostia, ale Okoličáni loptu smerujúcu do horného rohu vytlačil. Domáci sa prispôsobili pomalému tempu hostí, no i napriek tomu mali výraznú prevahu. V 37. min. pekne vystrelil Plančo, no brankár loptu vyrazil. Najkrajšia akcia prvého polčasu prišla v 38. min., keď po rohovom kope Gajdošík hlavičkou trafil spojnicu. Aj v druhom polčase domáci pokračovali v tlaku. Už v 49. min. Halák ideálne našiel Kubániho, ten sám pred brankárom zaváhal. V 57. min. opäť po centri Haláka Holub strelil tesne vedľa prázdnej brány. S blížiacim sa koncom zápasu sa stupňovala nervozita na domácich kopačkách, snažili sa preraziť stredom, čo hosťom vyhovovalo a loptu bezhlavo odkopávali. V 75. min. Kubáni priťukol Halákovi, ktorý strelil z voleja v šestnáske ponad. Keď sa už zdalo, že hostia antifutbalom získajú bod, v nadstavenom čase sa najlepšie zorientoval v šestnástke Kubáni a rozhodol zápas - 1:0. ŽK: Plančo, Janík - Vojvoda, Bocko, Kubala, Paulus. Rozhodoval Repa, 650 divákov.
K. LIESKOVEC: Plíž - Panáček, Marčan, Matúš, Dančík, Vojvoda, Matura (65. Paulus), Trnovec, Bocko, Kubala, Škorník. Tréner: Berešík.
Jozef David

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO -
BYTČA 0:3 (0:1)
Góly: 22. Kováč, 63. Kadák, 88. Tvrdý.
Už v 6. min. Kubala ohrozil bránu hostí, ale Hájek strelu kryl. Taktiež strely Paulusa, Genčúra, Molnára si nedokázali nájsť cestu do Hájekovej brány. V 22. min.domáca obrana neudržala Kováča, ktorý prekonal brankára Brišša a Bytčanov tak poslal do vedenia. Hra v poli sa vyrovnala, útoky sa presúvali z jednej strany na druhú, ale bez ďalšieho úspešného záverečného efektu. V 53. min. založili hostia útok, ale Kadák v gólovej pozícii strelil vedľa. Vzápätí na druhej strane Golian po prihrávke Paulusa minul cieľ. V 60. min. sa vyznamenal brankár Hájek, keď dokázal spŕšku striel Kysučanov zlikvidovať, dokonca i na brankovej čiare. Hralo sa za hustého a prudkého dažďa. V 63. min. hostia zvýšili stav stretnutia na rozdiel dvoch gólov Kadákom. V 70. min. Gabaj nastrelil brvno kysuckej bránky. V 73. min. hlavný rozhodca prerušil zápas, keď prudký dážď zmyl všetky čiary. Po osemnásťminútovej pauze sa v hre opäť pokračovalo. V 75. min. Mičica v gólovej pozícií neprekonal brankára Hájeka. V závere zápasu Kysučania zvýšili tlak na bránu hostí, ale tí si udržali čisté konto a v 89. min. dal striedajúci hráč Tvrdý tretí gól. ŽK: Kohút - Chrenko, Čimárik. Rozhodoval Glončák, 250 divákov.
K. N. MESTO: Bríšš - Mičák (60. Okuliar), Michúlek, Mičica, Paulus, Jamečný, Kubala (46. Rajtek), Golian, Molnár, Genčúr, Kohút. Tréner: Šebík.
BYTČA: Hájek - Čmarík, Kadák, Kováč (87. Klimek), Širo, Kresáň, Čikota, Šelmek, Chrenko, Gabaj (88. Ciesarik), Gajdošík (83. Tvrdý). Tréner: Raždík.Vladimír Psotný

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ -
BÁNOVÁ 1:4 (1:0)
Góly: 44. Bezák - 54. Frátrik, 56. Stalmašek, 68. Sluka, 88. Podmanický.
Zápas sa začal na oboch stranách opatrne. Súperi čakali na chyby, ale dlho sa na ihrisku nič nedialo. V 10. min. Blaščík zahrával trestný kop a Húska hlavou zakončoval tesne nad bránu. O chvíľu pohrozili hostia strelami Frátrika i Sedliačeka, no Holiš bol na mieste. V 14. min. tvrdú strelu Kaličáka vyrazil pred seba Klec a Kubovichove zakončenie zlikvidoval domáci brankár. Liptáci predviedli o chvíľu peknú akciu, keď na jej konci bol Kaličák, ale jeho strelu znova likvidoval Klec. V 44. min. po osi Juriga - Ballúch - Bezák, posledný menovaný otvoril skóre. V samotnom závere polčasu nebezpečne zakončoval Húska a na strane hostí Sluka. V úvodnom dejstve sa hral bojovný futbal. Na začiatku druhého našiel centrovanou loptou Bezák v päťke Malackého, ale ten trafil iba brankára hostí. Táto akcia bola zo strany Liptákov na dlhé minúty všetko. Domáci v rozpätí dvoch minút zažili šok. V 54. min. po chybnej rozohrávke Bezáka vyrovnal strelou po zemi Frátrik a v 56. min. po hrúbke Malackého Stalmašek poslal hostí do vedenia. Liptáci hrali kŕčovito a v obrannej činnosti zavládol chaos. Pri snahe vyrovnať Liptáci otvorili hru, čo v 69. min. využil Sluka a hlavou vsietil tretí gól hostí. Záver patril hosťom, keď z rýchleho protiútoku Podmanický stanovil výsledok zápasu na 1:4. V samotnom závere došlo k zbytočnému vylúčeniu Húsku, Jurigu resp. Sedliačeka. ŽK: Kaličák, Juriga - Vajda, Sedliaček, Sluka. ČK: Húska, Juriga (po druhe ŽK) - Sedliaček (po druhej ŽK). Rozhodoval Ihring, 350 divákov.
BÁNOVÁ: Klec - Ďuratný Ľ. Kubovich, Stalmašek (80. Podmanický), Mojík, Vajda, Sedliaček, Ďurica (46. Hýll), Frátrik, Sluka (89. Ďuratný), Paulíny. Tréner: Kašuba.

ŽIAR NAD HRONOM - ČADCA
2:1 (2:0)
Góly: 6. Číž, 8. Páleník - 90+ Baláž.
V 6. min. domáci zahrávali rohový kop. Po vydarenom signále otvoril skóre Číž. O 2 min center Oberta spracoval Páleník a poslal loptu do vinkla. V 39. min. mal šancu Šidlo, ale žiarsky brankár Chalupka ju zlikvidoval. Druhý polčas mala neustálu prevahu na ihrisku Čadca, ale nakopávanými loptami sa nepresadila. V 76. min. nepremenil šancu Mlakyta, keď prestrelil domácu bránu. Ďalšie šance Šidla a Baláža zlikvidoval Chalupka. Už v nadstavenom čase korigoval výsledok Baláž. ŽK: Privarčák, Piňo, Macášek. Rozhodoval Turňa, 400 divákov.
ČADCA: Kršica - Gavlák, Kavuliak, Piňo, Macášek, Jaroš (46. Baláž), Mlakyta, Planeta, Privarčák, Časnocha, Šidlo.Daniel Greguš

OSTATNÉ VÝSLEDKY 1. KOLA:
Kremnička - Zvolen 2:0 (0:0), 66. Haviar, 87. Mati. Rakytovce - Podbrezová B 3:0 (1:0), 23. Fojtík (11m), 52. Schmidtmayer, 83. Jobko. Ružomberok B - R. Sobota B 1:2 (0:2), 65. Latiak - 26. Šaliga, 37. Košút. T. Teplice - Dukla B. Bystrica B 3:1 (2:0), 8. a 28. J. Jeťko, 74. Privitzer - 61. Gažík.
1. Bánová 1 1 0 0 4:1 3
2. Bytča 1 1 0 0 3:0 3
2. Rakytovce 1 1 0 0 3:0 3
4. Kremnička 1 1 0 0 2:0 3
5. T. Teplice 1 1 0 0 3:1 3
6. D. Kubín 1 1 0 0 1:0 3
7. R. Sobota B 1 1 0 0 2:1 3
7. Žiar n/H 1 1 0 0 2:1 3