Štvrtok, 28. október, 2021 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Varín a Stará Bystrica dali po päť gólov

V. LIGA

Makov – Skalité 3:2 (2:0), 20. Olšovský, 45. Šustek, 86. Sojčák – 72. Kaňa, 81. R. Mikula.
Hostia zaskočili domácich aktívnou, technickou hrou. Makovčania sa snažili hrať na rýchle protiútoky. Paradoxne - hostia hrali, domáci dávali góly. V prvom polčase hostia dvakrát nastrelili žrď. Najmä Kaňa zo Skalitého sa prekonával v zahadzovaní šancí. Domáci to trestali, dávali góly po jednoduchých akciách. V druhom polčase chceli hostia znížiť a doslova uzavreli Makov na ich vlastnej polovici. V 81. minúte po vyrovnaní na 2:2 to vyzeralo pre domácich zle. Vtedy z ojedinelého protiútoku, zabezpečil najmenší hráč hlavou šťastné víťazstvo domácich. R Grznár. ŽK: Barčák – Sidora, Mikula Ľ. ČK: Barčák (po druhej žltej karte). 300 divákov. MAKOV: Mrkva – R. Sojčák, Banetka, Pavelka, Kubošný, Barčák, Revák, Baláž (55. Pavlík), Olšovský, Juríček, Šustek. SKALITÉ: Tatarka – Mikula R., Sidora, Mikula Ľ., Baroniak, Vlček, Halfar,
Kysucké Nové Mesto B – Strečno 0:0. Bolo vidieť, že sa hrá prvý zápas sezóny a mužstvá sa zo začiatku len oťukávali. Ako prví sa do šancí dostali Kysučania, keď dvakrát bežali sami na brankára Kanku. Letná posila Strečňancov však svojich spoluhráčov podržala. Strečno sa potom osmelilo a Sokolovský po samostatnej akcii nastrelil brankára. Po zmene strán bola hra vyrovnaná, možnosti sa striedali na oboch stranách, výborné výkony oboch brankárov však znamenali, že ani jedno mužstvo gól nestrelilo. R Frančák, 50. K. N. MESTO: Ritnošík – Mi. Lisko, Rajtek, Židek, Vurdiak (46. Frolo), Ma. Lisko, Valiašek, M. Šarlina (71. Kloták), Holáň, Krasňan, J. Šarlina. STREČNO: Kanka – Fraško, Beháň, Žigmund, J. Trhančík, Kuba (74. Gašper), Praták, Bičan, Kán, D. Trhančík, R. Sokolovský (90. Klocáň).
Podvysoká – Teplička 1:2 (1:1), Kupka – Valášek, Kozák. Domáci začali aktívnejšie, ale nedarilo sa im vážnejšie ohroziť súperovu bránu. Postupne sa viac púšťali do protiútokov aj hostia z Tepličky nad Váhom, ale taktiež nedokázali svoj tlak korunovať gólom. Do polčasu sa však nakoniec podarilo skórovať obom mužstvám, takže po zmene strán sa začínalo odznovu. Viac šťastia mali hostia po druhom góle a následnom tlaku domácich sa už nič nezmenilo. Tepličania si v prvom zápase vybojovali víťazstvo na súperovej pôde.
R Močiliak, 100 divákov.
Stará Bystrica – Rosina 5:2 (2:1), 25., 26., 70. Faktor 3, 80. Šumský, 86. Trizuliak – 10. Vanoch, 79. Ondák. Vedenia sa hneď na začiatku zápasu ujali hostia. Približne po desiatich minútach sa však hra obrátila, iniciatívu prevzali domáci hráči. Dvomi gólmi otočili stav zápasu a vyvíjali na súpera tlak. Stará Bystrica hrala aktívne aj po zmene strán. Faktor, strelec troch gólov, nepremenil pár minút pred koncom zápasu jedenástku. Aj keď hostia znížili, domáci si už víťazstvo nenechali ujsť. R Švec, bez kariet, 150. STARÁ BYSTRICA: Masnica – Matejčík, Kolembus P., Trizuliak, Štrba, Kolembus Ľub., Faktor, Kolembus Lad., Završan, Korenčík, Šimáček. ROSINA: Výboh – Timkanič, Turský, Lisík, Adamčík, Smieško, Ciba (58. Kais), Hodas (78. Paur), Ondák, Kopáč, Vanoch.
Varín – Trnové 5:1 (2:0), 12. Repkovský, 44. Tichák I., 64. Lopušan, 82. a 88. Zimen R. – 75. Kuba P. Domáci mali od začiatku prevahu. Prvý gól padol po akcii do šestnástky, brankár hostí vybehol neskoro, odrazená lopta ho preskočila. Druhý gól vypracoval Tichák, prihral Turskému, ten nezaváhal. Tretí úspech domácich sa zrodil po Repáňovej strele, ktorú Lopušan dorazil. O chvíľu sa uvoľnil Zimen a skóroval. Posledný úspech domácich vypracoval Šugar, našiel Zimena, ten skóroval. Víťazstvo mohlo byť aj vyššie, hostia sa viac sústredili na obranu. R Drapáč, ŽK: Šugar, Repkovský, Repáň – Kuba M., Drábik, Podhorec. ČK: Kuba M., 100. VARÍN: Murárik – Nemček, Repáň, Martin R., Horecký R., Repkovský (70. Zimen R.), Tichák I. (80. Tichák P.), Zimen P., Šugar, Lopušan, Turský (85. Pavol D.). TRNOVÉ: Turčan – Frátrik (56. Podhorec), Vrabec, Pirošík, Filo J., Drábik (56. Vrabec), Bolibruch, Tlacháč (81. Kozáček), Kuba M., Filo M., Kuba P.
Bánová B – Predmier 2:2 (1:2), 2. Zavadzan, 85. Valášek - 25. Šimoník, 35. Brezničan.
Domáci začali veľkým náporom, ktorý využili už v 2. min. na strelenie gólu, keď sa dokázal presadiť Zavadzan. Ďalšie minúty sa niesli v réžii domácich, ale šance Zavadzan a Hudec trestuhodne zahodili. Postupne sa hra vyrovnala a hostia vyrovnali aj skóre strelou z diaľky kapitánom Šimoníkom. O 10 minút sa pekne prekľučkoval hosťujúci Brezničan až na päťku a strelil vedúci gól hostí. Druhý polčas bol vyrovnaný a Bánovčania dokázali vyrovnať až 5 minút pred koncom strelou Valášek z hranice pokutového územia. Nováčik si tak v prvom zápase pripísal cenný prvý bod. R Žbirka, 100. BÁNOVÁ: Medveď – Kucko, Pranda (84. Padala), Charbuliak, Michulek, Moravčík, Valášek, Hudec (48. Mariniak), Labuda, Červený, Zavadzan (62. Krajíček). PREDMIER: Uríček – Bajza, Sluka, Klus, Kopásek, Tomaník, Pobijak, Kučera, Šimoník, Brazničan (84. Novák), Chlebek.
Raková – Dolný Hričov 0:1 (0:1), 7. Lančík Š. Celý zápas rozhodol šťastný gól, ktorý hneď v úvode zápasu strelil Štefan Lančík zo Strečna. Po tomto úvodnom úspechu nastal tlak zo strany domácich, ktorý však nebol odmenený gólom, a tak skóre zápasu zostalo nezmenené. Išlo
o deväťdesiatminútové dobýjanie súperovej brány, avšak bezúspešné. Jedna strela na bránu domácich znamenala víťazný gól. R Čunderlík, ŽK: Lančík M., Kabašta, Zaduban, Čk: Kabašta (druhá žltá karta), 200. RAKOVÁ: Šlapka – Majerík, Poliak, Jarabek, Šperka (83. Zátek), Krištofík, Kováčik, Ďurana (85. Hlušek), Čačurák (46. Kubizňa), Mravec, Kraina. DOLNÝ HRIČOV: Hoferica - Lančlík S., Rakučák, Zaduban, Randíg, Kabašta, Mastný, Mišutka (80. Kahát), Lančlík M, Capanda (90. Lasička), Baták.