„Dramaturgia programu je podobná ako v minulosti, hlavným cieľom je obhájiť dobré meno Jánošíkových dní,“ povedal pár dní pred začiatkom 43. ročníka medzinárodného folklórneho festivalu v Terchovej zástupca organizátorov Peter Cabadaj. Dnes už môžeme konštatovať, že cieľ bol splnený. Milovníci dobrej hudby a neopakovateľnej atmosféry si našli cestu do Terchovej aj tento rok. Vyše 650 účinkujúcich z piatich krajín a pravidelne plný amfiteáter Nad Bôrami je toho dôkazom. Ako býva zvykom, návštevníci si užili dážď aj slnko. Ako počasie, tak rozmanitý bol aj program. Hudba, spev, tanec, ale aj výtvarníci, rezbári, korytári, pernikári, umeleckí hrnčiari, výrobcovia ľudových hudobných nástrojov, atď.
Folklórny súbor Rozsutec zo Žiliny oslavuje tento rok 40. výročie od svojho vzniku. Predstavil sa už v piatok na Mariánskom námestí v Žiline, kde pozýval ľudí do Terchovej. V sobotu večer sa jeho členovia ako oslávenci predstavili vo večernom galaprograme v amfiteátri Nad Bôrami.
Skupinu Bara Bura tvoria herci a hudobníci pôsobiaci pri Mestskom divadle v Žiline. Vo svojom vystúpení vytvorili správnu „balkánsku“ atmosféru, korenenú slovenským folklórom.
Okrem tradičných folklórnych súborov sa už pravidelne na Jánošíkových dňoch predstavujú aj rockové skupiny, ktoré majú s ľudovou hudbou niečo spoločné. Členovia skupiny Družina z Banskej Bystrice tvrdia, že hrajú „etnobeat“. Slovenské ľudovky v rockovom kabáte mali v Terchovej úspech.
Jánošíkove dni patria aj priaznivcom ľudových remesiel. I tento rok si mohli návštevníci pozrieť a kúpiť množstvo výrobkov od remeselníkov, ktorí zachovávajú tradície a tvoria starými metódami.
Vidieť a počuť Ľudovú hudbu z Čierneho Balogu je naozajstným zážitkom. Títo chlapi hrajú autentický, ničím neprikrášlený folklór, ktorý dvíha ľudí zo stoličiek. Pri ich vystúpení to v hľadisku vyzeralo ako na rockovom koncerte. Diváci ich doslova nechceli pustiť z pódia.
Z východného Slovenska pricestovali muži z folklórneho súboru Hnojňané. Predviedli svojrázny spev a tanec.