Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Vedú Trebostovo, Lúčka a Krásno

IV. LIGA

Belá - Oščadnica 3:1 (1:1), 41. Rendek, 67. Fazika (11 m), 74. Matejčík - 7. Kolembus. Domáci začali s elánom. Po chybe ich obrany sa ale ujali vedenia hostia v 7. min. Domáci potom sústavne tlačili celý polčas, mali veľké množstvo šancí, avšak až tesne pred koncom vyrovnal Rendek, keď po rýchlej akcii na pár dotykov namieril tvrdo k pravej žrdi. Po zmene strán začali Belanci nevýrazne, avšak po desiatich minútach znova začali stupňovať tlak na bránu Oščadnice, vypracovali si množstvo príležitostí, avšak skórovať sa im podarilo až v 67. min. z pokutového kopu, keď ruku hostí potrestal Fazika. Aj po góle pritlačili súpera k ich bráne a po peknej akcii hlavou na 3:1 zvýšil Matejčík. Domáci aj naďalej tlačili, ale z množstva šancí sa im už nepodarilo skórovať. BELÁ: Šupej - Horník, Siekel, Ondrla (35. Páleš), Lučanský, Mazurák (64. Matejčík), Fučala, Holý, Fazika, Rendek, Ďanovský (80. Jurovec). OŠČADNICA: Žák - J. Minár, R. Minár, Zemaník, Brisuda, Kopásek (60. Kopera), Kolembus (72. Straka), Krela, J. Kučák, Lušňák, V. Kučák. R M. Gonda, 200.
Lietavská Lúčka - Martin 0:0.
Vo vyrovnanom zápase sa šťastena odklonila od domácich. Po úvodnom tlaku za 10 minút zostali šance Kudlu a Turiana nevyužité. Hostia po celý zápas hrali dobrý futbal a hrozili brejkami, ale vyloženú šancu si nevypracovali. O výsledku sa mohlo rozhodnúť v závere druhého polčasu, kedy najskôr Kodaj minul pred prázdnou bránou spätnú prihrávku Šupinu a v 89. min. hlavička Kudlu skončila iba na žrdi martinskej brány. Diváci videli v Lietavskej Lúčke výborný futbal z oboch strán. Na oboch lavičkách boli ligový tréneri Gerhát a Szikora. R Halfar, 250. L. LÚČKA: Tatranský - Horčík (46. Kalina), Košša, Polaček (70. Kodaj), Štaffen, Benko, Kaštan, Drahno, Turian, Kudla, Šupina.
Tvrdošín - Žilina B 0:3 (0:2), 4. Bajza, 37. Pečalka, 85. Mravec. Zápas bol od samotného začiatku v jednoznačnej réžii hostí. Už v 4. min. sa pekne uvoľnil Bajza a popri brankárovi otvoril skóre na 0:1. Potom už do konca stretnutia pokračoval koncert hostí, ktorí domácich prevyšovali po technickej aj rýchlostnej stránke. Z hostí najviac gólových príležitostí nepremenili Bajza a Pečalka. Druhý gól dal v 37. min. po samostatnej akcii Pečalka prízemnou strelou zo 16-tich metrov. Skóre uzatvoril v 85 min. Mravec, keď po krátkom rozohraní rohového kopu trafil najskôr tyč a bránu na 0:3. Napriek jasnému víťazstvu hostí je výsledok pre domácich priaznivý. Slušné stretnutie mohlo skončiť aj bez kariet, jedinú žltú kartu však dal rozhodca Klagovi za bežný súboj. R Chudý, 300. ŽILINA: Kuciak - Pekarík, Krško, Hubočan, J. Ďurica, Tabak, Klago (61. Vacek), Mravec (85. Knapec), Pečalka, Bajza, Belaník.
Námestovo - Stráňavy 5:0 (1:0), 28. a 80. Siman, 49. Pisarčík (11 m), 75. Backa, 90. Adamec. Domáci boli v prvom polčase jednoznačne lepší a prevýšili hostí aj po zmene strán. Na hostí vyrukovali tlakom a Stráňavcov zatlačili pred vlastnú bránu. Tí však po prvom polčase odchádzali do kabín za lichotivého stavu 0:1. Po zmene strán domáci pridali druhý gól z pokutového kopu, ktorý premenil Pisarčík. Neskôr sa ešte v 75., 80. a 90. min. presadili postupne Backa, po druhý krát v zápase Siman a Adamec, takže Námestovčania zaslúžene zvíťazili 5:0 R Fazekaš, 400. STRÁŇAVY: Pika - Kampas, Barošinec, Berzák, Turianik, Comorek, Bukovčan, Mahút, Syrovátka, Machyna (68. Suja), L. Cetera (85. Moravčík).
Krásno nad Kysucou - Rudinská 2:1
(2:0), 13. Jakubec, 24. Kasaj - 75. Jančiga. Domáci sa na tento derby zápas veľmi tešili, pretože s Rudinskou majú nepriaznivú bilanciu. Konečne chceli vyhrať a tomu prispôsobili aj úvod zápasu. Zatlačili súpera do defenzívy a prakticky sa hralo len na jednu bránku. Úsilie Krásňanov bolo korunované už v 13. min. Jakubec krásnou strelou spoza 16-tky prekonal hosťujúceho Malíka. Domáci stupňovali tlak a už v 24. min viedli 2:0,
keď z priameho kopu perfektne trafil Kasaj. Do polčasu sa hostia takmer k ničomu nedostali. Domáci Kasaj a Kopásek mohli zvýšiť, no šance nepremenili. Po obrátke však Krásňania akoby stratili koncentráciu. Nedarila sa im v kombinácia a hrali veľmi nepresne. K tomu prispel aj hlavný rozhodca Harezník, ktorý kúskoval hru a ovplyvňoval priebeh zápasu. Toto vyhovovalo Rudinčanom, ktorý prebrali iniciatívu a v 75. min po rohovom kope a chybe v domácej obrane znížili na 2:1. Krásňania sa spamätali, zatlačili ale šance už nepremenili. R Harezník, 300, ŽK: Chlebek, Zjavka - Šuraba, Brodňan. ČK: Čičala. KRÁSNO: Šustek - Zjavka, Chlebek (83. Šadlák), Pagáč, Blahuta, Kubica, Gábor, Ondrušek, Kopásek (72. Koňuch), Kasaj (87. Švábik), Jakubec. RUDINSKÁ: R. Malík - Zahradník, Jančiga, Čičala, Zuziak, Kotrč, Šuraba ml, Brodňan, Belák, Tvrdý, Súkeník (Gašinec, Malík, Vlček).
OSTATNÉ VÝSLEDKY 3. KOLA: Turčianska Štiavnička - Valča 2:2 (1:2), 20. Ociepka, 84. Garaj - 35. Pravňan, 40. Zelenec. Trebostovo - Nižná 4:0
(1:0), 36. a 70. R. Lukášik, 60. L. Lukášik (11 m), 75. Kroda.
1. Trebostovo 3 2 1 0 12:0 7
2. L. Lúčka 3 2 1 0 6:0 7
3. Krásno 3 2 1 0 5:3 7
4. Belá 3 2 0 1 7:7 6
5. Valča 3 1 2 0 8:4 5
6. Námestovo 3 1 1 1 5:1 4
7. Žilina B 3 1 1 1 3:2 4