Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

Striedajúci Bartoš rozhodol o chudobnej výhre

AS Trenčín - MŠK Žilina 0:1 (0:0)

Gól: 68. Bartoš
Žilinčania pod vedením doterajšieho asistenta Milana Nemca začali proti domácemu AS dobre. V 5. min. mal dobrú šancu na skórovanie Šesták, zblízka všask Buchtu neprekopol. Domáci si postupne vynútili hernú prevahu. Najväčšiu šancu Trenčanov mal v 18.min. Seman, po chybe Švestku však svoje sólo zakončil strelou tesne vedľa. Na konci polčasu vystrašil domáceho gólmana strelou z diaľky Vomáčka. Druhý polčas začali domáci výborne, keď v 47. min. Velického strelu zastavila žrď a König loptu chytil na bránkovej čiare. Hostia však potom pridali na aktivite a v 50. min Straka neprekonal Buchtu vo výbornej pozícii. O chvíľu prišli zlomové momenty zápasu. V 58. min. spálil Štyvár uprostred 16-tky tutovku, v 62. min. vychytal Lietavove sólo König a Trenčanom sa to vypomstilo. V 68. min. zaváhala obrana domácich a Bartoš strelou do prázdnej brány poslal hostí do vedenia. V zápätí mohol Jež zvýšiť, ale jeho strela letela tesne vedľa. Domáci sa ešte snažili vyrovnať, Kamenského delovku však gólman Žiliny vyrazil a Štyvárovu strelu v poslednej minúte zneškodnil nohami.
Hralo sa v Nemšovej. Pred 1748 divákmi rozhodoval Kačenga, ŽK: Pastva, Velický - Švestka, Minarčík, Čišovský.
MŠK: König – Čišovský, Labant, Švestka, Minarčík (66. Krško), Jež, Vomáčka, Štrba, Gottwald (46. Bartoš), Šesták (85. Vršič), Straka.
Milan Nemec, tréner MŠK: V úvode nás trochu prekvapili zmeny v zostave domácich. V prvom polčase sme aj so šťastím udržali remízu, ale v druhej polovici sme zlepšili pohyb, hráči začali myslieť, hrali s väčším dôrazom, keď si uvedomili, o čo sa hrá. Zápas sme napokon dotiahli do víťazného šťastného konca.
Ostatné výsledky 7. KOLA
MFK Ružomberok – ZŤS Dubnica 1:0 (1:0), 23. Nezmar. Inter Bratislava – Matador Púchov 1:1 (0:0), 60. Brezík – 75. Hricko. Dukla Banská Bystrica – Artmedia Bratislava 3:0 (0:0), 49. a 56. Semeník, 87. Bažík. Spartak Trnava – FC Nitra 2:0 (1:0), 36. Kožuch, 73. Ďuriš.

Program 8. KOLA
Sobota 10. septembra o 16.00 hod: Dubnica – Nitra, Ružomberok – B. Bystrica, Púchov - Trnava, o 19.30 hod.: Žilina – Inter, nedeľa, 11. septembra o 10.30 hod.: Artmedia – Trenčín.

Strelci MŠK:
4 góly – Pavol Straka, 3 góly –Stanislav Šesták, Róbert Jež, 1 gól - Peter Doležaj, Marián Čišovský, Martin Švestka, Bartoš.