Gólové hody boli v Zádubní a v Belej

Dve remízy, jedna prehra a štyri výhry domácich, taká je bilancia štvrtého kola I. triedy Oblastného futbalového zväzu v Žiline. Toto kolo úplne premiešalo poradie v tabuľke, na svojich miestach ostalo len prvé Závodie, zatiaľ jediný tím bez prehry a posledný Zbyňov, ktorý pre zmenu nemá zatiaľ na svojom konte žiadnu výhru.
Zbyňov – Bytčica 2:2 (1:1). 45. Surovčík, 65. Martinka (z 11m) - 15. Dietrich, 55. Štaffen. Vyrovnaný zápas, v ktorom hostia v prvom polčase nevyužili dve veľké šance a dostali gól do šatne, ktorým domáci stretnutie vyrovnali. Hostia išli do vedenia aj v druhom polčase, o desať minút neskôr však domáci vyrovnali z pokutového kopu a už sa len dohrávalo. R Oravec, 50. ZBYŇOV: J. Urík - Milan Urík, Bariak, Miškovský, Imrišek, Martinka, Babčan, Gažúr (75. Barčiak), Jánošík, Surovčík (50. Bielik), R. Urík. BYTČICA: Malich - Parač, Ťažký, Ľ. Zuziak (80. Kosnovský), Morvay, Štaffen, Ďuriš, Dietrich, Repkovský (56. Hreus), Dudoň (46. Baleja), M. Zuziak.
Rašov – Rajec 1:2 (0:1). 70. Tretinár - 10. Krajčoviech, 94. Mazák. V prvom polčase hrali hostia presnejšie, z čoho vyťažili aj úvodný gól. Až v druhom polčase sa Rajec stiahol do obrany, domáci začali výrazne tlačiť a vyrovnali. Víťazný gól padol až v posledných sekundách zápasu. R Kúdelka, 80. RAŠOV: Čupec (46. Hubocký)- M. Kadáček (60. Kresáň), Prášek, Buňo, Križňan, Michálek, M. Lacko, Tretinár, Baláž, S. Lacko, R. Kadáček. RAJEC: Kmeť - Jakubes, Hájek, Šupka, Bujný, Jozef Pekara, Veselý (85. Jakub Pekara), Pekný, Mazák, Krajčoviech, Petráš (70. Šimkulič) .
Hlboké – Kotešová 2:2 (1:1). 40., 70. Jozef Krajíček - 9. Urban, 54. Hranica. Na ihrisku v Hlbokom sa zrodila zaslúžená remíza. R Kripík, 100. HLBOKÉ: Zaduban - D. Konečný, Pavlík, S. Konečný, J. Hvorečný, Peter Adamov, Remeš, V. Konečný, R. Adamov, Hoferica, Jozef Krajíček. KOTEŠOVÁ: Magerčiak - Lacek, Galovič, Košík, Mikulík, B. Bujný, F. Bujný, Urban, Pollák, Kendy (75. Ostrochovský), Hranica.
Závodie – Višňové 3:2 (1:0). 52. M. Stromček, 72. Vojtyla - za hostí. Stretnutie začali lepšie domáci, zatlačili súpera a dali aj dva góly. Potom sa zápas zbytočne znervóznil. V druhom polčase začali lepšie hostia, domáci pridali tretí gól, hostia potom domnácich zatlačili, pridali dva góly, ale žiaľ už nemali čas na vyrovnanie. R Mackovčin, 100. ZÁVODIE: Trnka - Sedliaček, Hruboška, Sekerka, Ftorek, Marián Gamboš, Mišúr, Belko, Randík, Šajnoha, Soška. VIŠŇOVÉ: Majtaník - Vojtyla, Strelička, Laš, Kubica, Varínčiak, Franček, Valica, P. Stromček, Gaško, M. Stromček.
Kotrčina Lúčka – Nezbudská Lúčka 2:0 (2:0). 8. R. Pecko, 40. Martinček. Celkom vyrovnaný zápas. V 27. min. hostia nepremenili pokutový kop. Hralo sa dosť aj na nepremenené šance na oboch stranách. R Chaban, 150. KOTRČINA LÚČKA: Trnovec - Ďurnek, Laurenčík, Slúčik, Milo (60. Peťko), Kuťka, Bielik, Mikolaj, Pecko, Žabka, Martinček. NEZBUDSKÁ LÚČKA: Hruška - V. Samec, R. Kubo, M. Tichý, Krivko, Šipčiak, Patrik Samec, Miloš Samec, Marek Mrázik, Hanuliak, Ľ. Kubo.
Zádubnie – Rajecké Teplice-Konská 6:0 (3:0). 15., 43., 55. Jankula (prvý z 11m), 17., 80., 85. Heiser. Celý zápas bol jednoznačne v rukách domácich, predčasne do šatní odišiel jeden hráč hostí i domácich. Keby boli domáci premenili ďalšie šance, ktoré si vytvorili, mohli hostia odísť domov s riadnym debaklom. R Skotnický, 70. ZÁDUBNIE: M. Vanca - Gašpierik, Belanec, Hulín, Talafa, Pytel, Sucháň (85. Studník), Pechočiak, Heiser, Jankula (75. Sýkora), Majer (80. Hošták). RAJECKÉ TEPLICE-KONSKÁ: Frátrik - Sibyla, Šramo, Remšík (Roman Kianička), Kianička, Papánek, Šeliga, Ďuriník, Mintál, Lihocký (Krkoška), Piala.
Belá – Dlhé Pole 4:3 (1:2). 14., 50., 60., 80. Peter Šugár - 11. Beneš, 33. Adamík, 48. Tornáry. Už v 7. minúte mohli domáci vyhrávať 2:0, no Laščiak a Šugár zahodili perfektné šance. Prvá strela hostí znamenala ich vedúci gól, no domáci hneď z protiútoku Šugárom vyrovnali. Domáci zahodili ďalšie tri gólové šance a staré známe - nedáš, dostaneš - sa opäť potvrdilo, keď hostia zvýšili na 1:2. V 45. min. vylúčil domácim Ondráša. Druhý polčas domáci sa v desiatich snažili vyrovnať, no boli to opäť hostia, ktorí zvýšili na 1:3. Dve minúty na to po krásnom centri Čepelu domáci znova Šugárom zvýšili na 2:3.
Mladí hráči Belej od tohto momentu neustále útočili, jeden krásny únik Vrábla opäť zúžitkoval Šugár. Domáci sa nevzdávali a bol to znova Šugár, ktorý zabezpečil domácim víťazstvo. Hostia hrali veľmi dobre, no v poslednej minute zahodili čistú gólovú šancu. R Šedík, 200. BELÁ: Zavalidroga - Boháč, Šipčiak, Kuťa, Čepela, Ťažký, Laščiak, Ondráš, Kurcin 46. Hazda), Vrábel, Šugár. DLHÉ POLE: Bohdan - R. Fuljer, Dvorák, Martin Feranec, P. Fuljer, Adamík (86. Forbák), Švec, Šimulák, Tornáry, Beneš.
1. Závodie 4 4 0 0 12:3 12
2. Zádubnie 4 3 0 1 12:4 9
3. K. Lúčka 4 2 2 0 8:3 8
4. Bytčica 4 2 1 1 10:5 7
5. Rajec 4 2 1 1 6:6 7
6. Belá 4 2 0 2 13:12 6
7. Kotešová 4 1 2 1 6:10 5
8. Rašov 4 1 1 2 5:6 4