Po minulotýždňovej prehre vonku prehrala Bytča aj doma s D. Kubínom

III. LIGA

TURČIANSKE TEPLICE -
KYS. N. MESTO 4:0 (2:0)
Góly: Kempný 3, Kravárik, ŽK: Koleno, Kravárik - Mičica, Janečný, 400 divákov, rozhodoval Horný.
Domáce mužstvo v ďalšom domácom zápase potvrdilo úlohu favorita a zaslúžene zvíťazilo. Od úvodných minút boli Tepličania aktívnejší, futbalovejší, ale strelecky sa nedokázali presadiť. Hostia sa snažili úvodný tlak domácich eliminovať a to im aj vychádzalo až do 29 min, keď skóre zápasu otvoril peknou nechytateľnou strelou spoza šestnástky Kempný. Skóre zápasu sa ešte pred polčasom zmenilo, keď v 42. min za domácich zvyšoval Kravárik. Aj v druhom polčase mali domáci prevahu. Hostia sa snažili kombinovať, lenže domáceho brankára ohrozovali len strelami z diaľky, ktoré Škrobák bezpečne likvidoval. Domáci hráči v 57. min. a 88. min. pridali ešte ďalšie dva góly, ktorých autorom bol strelecky disponovaný Kempný. Jozef Petrovič

RUŽOMBEROK B - L. MIKULÁŠ
1:1 (0:1)
Góly: 79. Maslo - 35. Blaščík. ŽK: Gejdoš - Laco. Rozhodoval Chládek, 300 divákov.
V liptovskom derby začali obidve mužstvá vo vysokom tempe. Už v 5. min Kašparovu strelu vyhlavičkoval z brankovej čiary Maslo. Z protiútoku nevyužil chybu brankára hostí Pilár. V 22. min hostia pohrozili Droppom s nepresným zakončením. Domáci sa trápili proti húževnatým hosťom. Sivova hlavička išla z piatich metrov tesne vedľa. V 35. min zahrávali hostia trestný kop Blaščíkom, ten ponad múr prekonal Šavola. V závere polčasu Latiakovu hlavičku vyrazil a Božokov trestný kop chytil. Tréner Pálenik v závere polčasu prestriedal a v druhom polčase domáci vystupňovali tlak na bránu hostí. V 50. min Palubov trestný kop išiel tesne vedľa a Pilárovu hlavičku Bezák vykopol z brány. Špirkovu strelu zrazila obrana hostí a Palubova strela išla do bočnej siete. Tlak domácich zúžitkoval v 79. min Maslo, ktorý hlavou po rohu Špirka vyrovnal na 1:1. Vedenie domácich mohol zaistiť Varhaník, ale zblízka ani na dvakrát neprekonal Holiša. Aj keď Palubove strely v 81. a 83. min išli nad, hostia sa po dobrom výkone tešili z bodu. Tri body mal na kopačke Juriga, ale v 85. min jeho strela z dobrej pozície išla vedľa. Vojtech Žihľavník

R. SOBOTA B- ZVOLEN 2:0 (1:0)
Góly: 3. Nikla, 37. Hrabač. ŽK: Užkovič - Bohuš. Rozhodca Tokár, 200 divákov.
Hralo sa za daždivého počasia. Domáci nastupovali s jediným cieľom a to zvíťaziť po dvoch nevydarených predchádzajúcich zápasoch s Podbrezovou a Turčianskymi Teplicami. Nasvedčoval o tom už úvod zápasu, keď po dobre zahranom rohovom kope Šaligu Nikla otvoril skóre v 3. min zápasu. Súper sa nenechal zatlačiť do defenzívy a umnou hrou v strede poľa eliminoval domácu rozohrávku. V 37. min po faule na unikajúceho Šaligu zahrávali domáci nepriamy kop, ktorého po priťuknutí lopty Niklasom, Hrabač nezadržateľnou strelou prestrelil múr aj brankára hostí. V druhom polčase domáci zvýšili aktivitu, o čom svedčili obrovské šance Purdeka po samostatných nájazdoch, ktoré ostali nepremenené. V závere zápasu mali sľubné šance aj hostia, ale brankár domácich Betík ich bravúrne kryl. Domáci umnou a taktickou hrou dotiahli zápas do víťazného konca.
Alexander Gášpár

K. LIESKOVEC - PODBREZOVÁ
1:0 (0:0)
Gól: 81. Vojvoda. ŽK: Belko, Chrenovský. Rozhodoval Fízeľ, 100 divákov.
Prvý polčas hrali domáci dobre, ba vytvorili si aj šance. V 18. min mal jednu z nich na svojich kopačkách Kubala, nastrelil však hosťujúcu obranu. Domáci v týchto fázach neustále tlačili, hostia len sporadicky odpovedali. V 41. min mal Panáček gól na svojich kopačkách, ale jeho strela z päťky však skončila vedľa hosťujúcej brány.
V druhej časti, mali domáci tlak a vytvorili si aj šance, ale v 74. min Kubala po centre Panáčka hlavou mieril vedľa brány. O dve minúty neskoršie sa mohol Kubala zapísať do streleckej listiny, ale opäť mieril nepresne. V 81. min sa však domáci dočkali, keď Vojvoda kopal trestný kop z 40-tich metrov. Lopta sa odrazila od hosťujúcich obrancov ku Škoríkokovi, ktorý ju posunul Vojvodovi a ten bez prípravy poslal loptu do Ihradského brány. Hostia v snahe vyrovnať v nadstavenom čase podnikli nebezpečný útok, ale Špulicova strela skončila na brvne brány.
Milan Čimbora

DUKLA B. BYSTRICA B -
ŽIAR NAD HRONOM 1:4 (1:2)
Góly: 30. Libič - 7. Hric, 42. Číž, 63. Michaliga, 76. Obert I. ŽK: Levický (Dukla B). Rozhodoval Petrinec, 150 divákov.
Dukla B posilnená hráčmi s „A“ mužstva si vytvorila od úvodu zápasu tlak, avšak zahodila šance Bukačom, Gibalom a aj Kulíkom. Žiar sa zameral na umné bránenie a získané lopty okamžite, presne a rýchlo rozohrával, čo sa mu vyplatilo už v 7. min, keď od stredového kruhu po samostanej akcii získal vedenie. Dukla neustávala v tlaku, vytvárala si ďalšie možnosti na strelenie gólu, ale až v 30. min sa podarilo vyrovnať Libičovi po samostatnej akcii. V 42. min, po technicky zahratom rohovom kope zvýšil z hranice šestnástky Číž prudkou prízemnou strelou.
V druhom polčase sa na hre nič nezmenilo. Dukla v snahe vyrovnať dopušťala sa chýb, ktoré v 63. min potrestal Michaliga a v 76. min Obert. Striedania v družstve Dukly nepomohli ani skorigovať konečný výsledok. Žiar hral efektívne a zo šiestich možností štyrikrát skóroval. Dukla tentokrát zo štrnástich možností skórovala len raz.
Ľubomír Šajban

ČADCA - RAKYTOVCE 5:1 (1:1)
Góly: 21. Šidlo, 58. Mlakyta, 66. a 82. Privarčák, 90. Húska - 4. Jobko. ŽK: Piňo, Macášek - Hejčík. Rozhodoval SIkora, 1200 divákov.
Hostia v úvode prekvapili, keď už
v 4. min otváral gólový účet sretnutia Jobko. Potom už ale prišla domáca ofenzíva a šance Baláža, Mlakytu a Šidla ostali nevyužité. Bol to práve Šidlo, ktorý v 21. min strelou z diaľky prekonal Vyskoča. Potom sa postupne zastreľovali Planeta, Galvák a Baláž, ale Vyskoča neprekvapili. V 35. min Vyskoča neprekonal ani z dobrej pozície Privarčák. Polčas sa skončil nerozhodne. Po obrátke prišiel domáci tlak. V 48. min vyriešil záver pred svojou bránou Vyskoč. V 49. min mal šancu Šidlo, ale minul. V 57. min bomba Mlakytu minula tesne ľavú žrď. V 58. min sa opäť nebezpečnou strelou prezentoval Šidlo. V tej istej minúte zahrmelo a Mlakytova bomba skončila v sieti. V 66. min sa nádhernou strelou prezentoval Privarčák a dal na 3:1. Aj naďalej trvala prevaha domácich, ale viackrát úspešne zasahoval brankár Vyskoč. V 77. min zneškodnil bombu Privarčáka. V 80. min Mlakyta kopal tesne nad. Domáci nepoľavili a v 82. min nádherná strela Privarčáka skončila po štvrtýkrát vo Vyskočovej sieti. V 90. min na končených 5:1 po prihrávke Privarčáka upravil domáci Húska. Eduard Halada

BYTČA - DOLNÝ KUBÍN 1:4 (0:0)
Góly: 76. Gabaj (11m) - 73. Melicherčík, 80. a 90.+ Dzúrik, 90.+ Kubáni. ŽK: Čmárik, Gajdošík - Halák, Janík. Rozhodoval Perašín, 200 divákov.
Už v 1. min zahrával Gabaj priamy kop a brankár hostí zachraňoval len s pomocou žrde. V prvej dvadsaťminútovke to boli však hostia, ktorí boli aktívnejší a skúšali strielať z každej pozície, čo na mokrom teréne robilo Hájekovi problémy. Hra v poli sa postupne vyrovnala, no výraznejšie šance si mužstvá nedokázali vytvoriť. Za zmienku stojí priamy kop Gabaja v 20. min, ktorý Okoličáni s námahou vyrazil na roh. Druhý polčas bol futbalovejší a dramatickejší. Jeho úvod patril domácim, ktorí ovládli stred ihriska, darila sa im kombinácia. V 52. min sa prezentoval krásnou strelou Gajdošík, ktorú brankár s námahou vytlačil nad brvno. V zápätí strieľal tvrdo, ale nepresne Čikota. V 65. min sa po narážačke ocitol vo výbornej šanci Čikota, no mieril len do nôh brankára. Na opačnej strane v 67. min pohrozili hostia Gallom, ktorý sa ocitol zoči-voči Hájekovi, no ten mužstvo podržal a vyloženú gólovú šancu kryl. Posledná dvadsaťminútovka zápasu bola pre domáce mužstvo nešťastná. V 73. min prebehol nikým nekrytý Melicherčík takmer cez celé ihrisko a sám pred brankárom pohodlne skóroval. O tri minúty bolo vyrovnané, keď z nariadeného pokutového kopu skóroval Gabaj. Keď sa zdalo, že minimálne bod ostane doma, vystihol slabú malú domov hosťujúci Dzúrik a poslal hostí opäť do vedenia. Bytčania bojovali, snažili sa vyrovnať, no dva góly v nadstavenom čase znamenali prehru, ktorá je vzhľadom na výkon oboch súperov pre domácich až príliš krutá. Dušan Beníček

BÁNOVÁ - KREMNIČKA 1:3 (1:1)
Góly: 13. Stalmašek - 35. a 63. Haviar, 85. Kolár. ŽK: Mojík - Kuric. Rozhodoval Baranček, 200 divákov.
Zápas nováčika s exdruholigistom sa začal v réžii domácich, čo vyústilo v 13. min domácim gólom Stalmaška. V 23. min Podmanický v čistej šanci prestrelil. Prvá slabá strela hostí na domácu bránu v 25. min naznačila silu hostí, ktorí hru vyrovnali a začali dokazovať vľaňajšiu úroveň súťaže. Od 25. min sa striedali útoky na oboch stranách. V 35. min dorazil peknú prihrávku do brány Haviar a vyrovnal na 1:1. Na začiatku druhého polčasu center Sluku pálil Kubovich nad. V 63. min Haviar ľahko prenikol stredom domácej obrany a strelil na 1:2. Domáci vyvinuli tlak, z ktorého vyťažili rohy a nastrelenie brankára a žrde pomáhali brankárovi Juračkovi. V snahe vyrovnať z brejku pečatili hráči hostí. V 85. min dal Kolár na 1:3. Zápas sa niesol v atmosfére skúsených druholigistov s nováčikom a výsledok je na priebeh zápasu krutý pre domácich.
1. T.Teplice 4 3 1 0 16:2 10
2. Čadca 4 3 0 1 12:3 9
3. Žiar n/H 4 3 0 1 10:4 9
4. Kremnička 4 3 0 1 8:3 9
5. Bánová 4 2 1 1 8:5 7
6. D.Kubín 4 2 1 1 6:7 7
7. Podbrez B 4 2 0 2 9:7 6
8. Rakytovce 4 2 0 2 9:8 6