Streda, 4. august, 2021 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky

Čadčania vyhrali a držia krok s čelom, Bytčanom sa stále nedarí

III. LIGA

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO – L. MIKULÁŠ 1:0 (1:0) Gól: 45. Golian. Domáce mužstvo od úvodných minút začalo nátlakovou hrou, ale obrana hostí sa dokázala ubrániť. V 18. min. Padychova strela z 5-tich metrov išla nad brvno. Vzápätí sa hostia dostali do trestného územia, Kašperova delovka neprekonala Ritnošíka. Po prihrávke Tomeka v gólovej pozícii strelil Kašper vedľa. Snaha hostí dosiahnuť gól stroskotala na obrane ako i v rukách brankára. Domáci sa v závere nasťahovali do trestného územia hostí, kde sa brankár prejavil ako muž na mieste. Dokázal zlikvidovať množstvo striel, ale v 45. min. Golianova delovaka ho prekonala a upravila stav stretnutia na 1:0. Po prestávke útoky domáceho mužstva pokračovali a strely Vlčka, Záhradníka a Molnára nedokázali prekvapiť brankára. Hostia v snahe dosiahnuť gól sa začali dostávať do šestnástky domácich, ale strely Blaščíka, Kašpera neohrozili brankára. V 74. min. sa dostal do gólovej pozícii Padych, jeho strelu brankár kryl. Domáci mali v závere hostí na lopatkách, skórovať sa im už nepodarilo. V nadstavenom čase Kašperova strela mohla zmeniť stav stretnutia, ale Paulus hlavou odvrátil loptu späť do hry. ŽK: Ladiver - Laco. Rozhodoval Korista, 260 divákov. K. N. MESTO: Ritnošík - Michúlek, Gapa, Mičica, Paulus, Záhradník, Bočej (59. Ladiver), Golian, Molnár, Padych (84. Macek), Vlček (62. Jamečný). Tréner: Šebík. Vladimír Psotný

BÁNOVÁ - PODBREZOVÁ B 3:0 (0:0) Góly: 68. a 82. Stalmášek, 71. Podmanický. Už v 2. min. naznačili hostia, že neprišli na výlet a riadne zamotali hlavu domácim obrancom, keď Haviar po rohu tesne minul bránu. Potom sa začali presadzovať domáci, keď v 8. min. po akcii na jeden dotyk Ďuratný, Kubovich a Frátrikov center preletel pozdĺž brány hostí. V 20. min. prišla veľká šanca domáceho Sluku po centri Mojíka, ktorá skončila tesne vedľa. V 44. min. po rohu stiahli hostia Vajdu v pokutovom území a nasledujúci pokutový kop Kubovich zahodil. Celý prvý polčas sa hral svižný futbal, keď hostia zo zabezpečenej obrany vyrážali do nebezpečných protiútokov. Po prestávke sa desať minút tlačili dopredu i hostia. V 61. min. Mojík krásne prešprintoval celé ihrisko a prihral Stalmáškovi do čistej šance, ten zahodil. V 68. min. pekný center Vajdu a hlavičke Sedliačka strelil Stalmášek vedúci gól domácich. O tri minúty prihral Ďurica Podmanickému a ten prešiel všetko, čo mu stálo v ceste a domáci vedli už 2:0. V 82. min. trestný kop z ľavej strany zahral Sedliaček na hlavu Stalmaška a bolo 3:0. Potom ešte zahodili šance domáci Stalmášek a Sluka. ŽK: Frátrik, Ďuratný D. - Boháčik, Gašpar, Turňa, Belko. Rozhodoval Szabo, 500 divákov. BÁNOVÁ: Holec - Ďuratný L., Kubovich, Stalmášek, Mojík, Vajda, Sedliaček, Frátrik (64. Ďurica), Sluka, Podmanický (81. Hýll), Ďuratný D (85. Valášek). Tréner: Kašuba. Ľubomír Portašík

RIMAVSKÁ SOBOTA B – KYSUCKÝ LIESKOVEC 1:2 (1:1) Góly: 30. Šaliga (11m) - 17. Matúš, 87. Marčan. Hralo sa za daždivého počasia na ťažkom teréne. Hostia pricestovali s desiatimi hráčmi, ktorí boli doplnení v druhom polčase. Domáce mužstvo bez žiadnej posily z A mužstva sa od začiatku zahryzlo do súpera, šance Juhásza a Sihelského ostali nepremenené. Hostia dobre organizovanou obrannou hrou odvracali všetky protiútoky. Z ojedinelého protiútoku Matúš prešprintoval celú domácu obranu a po zemi skóroval do rohu brány. V 30. min. po dlhej prihrávke na nabiehajúceho Šaligu a následnom faule sám poškodený premenil pokutový kop. V druhom polčase naďalej pokračovala nátlaková hra domácich, ale bez výraznejšieho efektu. V 87. min. po náhodne odkopnutej lopte sa ocitol pred brankárom Betíkom Marčan a upravil stav stretnutia na 1:2. ŽK: Šaliga - Kubala, Stančík, Pinek, Matúš. ČK: Pinek (po druhe ŽK). Rozhodoval Ambróz, 200 divákov. K. LIESKOVEC: Gavlák - Bančík, Marčan, Matúš, Stančík J., Vojvoda, Šamaj, Pinek, Bohyník, Kubala, Škorík. Tréner: Berešík. Alex Gašpár

BYTČA - RAKYTOVCE 0:2 (0:1) Góly: 27. Michalička, 70. Hanes. Zo strany domácich to bol opäť nevydarený a smoliarsky zápas, v ktorom hostia vyťažili z minima maximum. Prvú šancu mal v 11. min. Gabaj, keď jeho priamy kop Vyskoč s námahou vyrazil na roh. V 18. min. našiel Chrenko peknou prihrávkou v šestnástke Gajdošíka, no jeho tvrdá strela z 10m nenašla cieľ. Najväčšiu šancu spálil v 25. min. Gajdošík, keď šiel sám na brankára hostí, trafil len jeho nohy. Stará futbalová pravda nedáš - dostaneš sa potvrdila o dve minúty, keď po rohovom kope hlavou so šťastím skóroval Michalička. Ani v druhom polčase sa nič nezmenilo, domáci hrali komplikovane, kazili veľké množstvo prihrávok. S postupujúcim časom predsa len pritlačili hostí a vytvorili si i šance. Dve sľubné príležitosti mal opäť Gajdošík, chýbali centimetre. Keď sa neujali ani strely Čikotu a Gabaja, prišla jediná šanca hostí polčasu do odkrytej obrany a Hanes presnou strelou pod brvno rozhodol o výsledku zápasu. ŽK: Hejčík, Michalička, Strelka. Rozhodoval Staník, 200 divákov. BYTČA: Hájek - Čmárik, Tvrdý (61. Kresáň), Kováč (55. Kadak), Klimík, Raždík, Čikota, Širo, Chrenko, Gabaj, Gajdošík. Tréner: Raždík. Dušan Beníček

ČADCA - ZVOLEN 3:1 (2:0) Góly: 8. a 42. Privarčák, 69. Planeta (11m) - 71. Borgoň (11m). Domáci pred rekordnou návštevou začali duel ofenzívne a už v 8. min. Privarčák prekonal brankára Auxta. Ďalšie šance mali na kopačkách Baláž, Časnocha a opäť výborne hrajúci PrivarčáK. V 27. min. cieľ nenašli ani hlavičky Privarčáka a Šidla. Hostia odpovedali na druhej strane hlavičkou Bohuša, ktorá išla tesne vedľa. Tlak domácich pokračoval a v 40. min. skvelý Privarčák zvýšil na 2:0. V 45. min. Auxt s námahou vyrazil bombu Privarčáka. Po obrátke začali lepšie hostia. V 48. min strela Tužinského išla ďaleko vedľa, ale v 49. min Krišica zachraňoval pred Kujanom. V 53. min. nádherne ušiel Šidlo, našiel Baláža, ale jeho strelu Auxt zázračne vyrazil. V 59. min. mohol dať gól Privarčák, ale mieril tesne nad bránu. V 68. min. unikol Baláž, obrana súpera ho faulovala a z pokutového kopu zvýšil Planeta na 3:0. Z protiútokou ušiel Tužinský a pri kontakte s brankárom domácich padol, Borgoň z pokutového kopu znížil na 3:1. V 88. min. sa do čistej gólovej šance dostal striedajúci Húska, ale trafil len brankára Auxta. ŽK: Gavlák, Mlakyta, Krišica - Bohuš, Rozhodoval Glončák, 1700 divákov. ČADCA: Krišica - Piňo, Časnocha, Macášek, Gavlák, Kavuliak, Planeta, Privarčák, Mlakyta (90. Podmanický), Baláž (87. Húska), Šidlo (89. Jaroš). Tréner. Strapáč. Eduard Halada

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Dukla B. Bystrica B - Kremnička 1:1 (0:1), 82. Bukač - 30. Štrba. Ružomberok B - D. Kubín 5:0 (5:0), 3. Maslo, 5. a 44. Božok, 36. Pilár, 41. Latiak. Turčianske Teplice - Žiar nad Hronom 2:0 (0:0), 68. J. Jeťko, 87. Privitzer.

1. T. Teplice       7 6 1 0 30:3 19
2. Čadca            7 6 0 1 18:5 18
3. Ružomb B      7 4 2 1 14:6 14
4. Kremnička      7 4 2 1 15:9 14
5. Bánová          7 4 1 2 12:12 13
6. D. Kubín         7 3 2 2 10:15 11
7. Žiar n/H         7 3 1 3 12:9 10
8. Rakytovce      7 3 1 3 13:11 10