Nedeľa, 17. október, 2021 | Meniny má HedvigaKrížovkyKrížovky

Žilinčania rozstrieľali Trebostovo

IV. LIGA

Žilina B – Trebostovo 5:0 (3:0), 20. Bajza, 33., 39, a 50. Doležaj, 49. Belák. Domáci nastúpili v silnej zostave a už od samotného začiatku určovali tempo. Napriek tomu prvú príležitosť na strelenie gólu mali hostia. V 8. min. center sprava po priamom kope však prešiel pozdĺž celej šestnástky. Prvý gól dali domáci v 20. min., keď Gottwald unikol po ľavej strane, presne našiel voľného Bajzu, ktorý do prázdnej brány otvoril skóre. Nepresný odkop Hubočana v 30. min. mohli hostia využiť, Alan Lukášik však mieril vedľa. Ukážkovo prenikol v 33. min. Pekarík, nahral voľnému Doležajovi, ktorý bombou z 20 metrov zvýšil na 2:0. Ďalšia kombinačná akcia domácich sa vydarila v 39. min. po osi Minarčík, Bajza, Doležaj, ktorý popri brankárovi pridal tretí gól. V druhom polčase najskôr Belák v 49. min. technicky prehodil Krkoša a už minútu nato Doležaj bombou z 35 metrov stanovil na konečných 5:0. R Sitarčík, 100. ŽILINA B: Kuciak – Pekarík, Hubočan, Masár (80. Klago), J. Ďurica (66. Hejčík), Belák, Doležaj, Gavarič, Minarčík, Bajza, Gottwald (74. Tabak).

Turčianska Štiavnička – Lietavská Lúčka 1:3 (0:1), 90.+ Petrák – 25. Šupina, 77. a 80. Danech. V nervóznom zápase vyhrali lepší hostia. Vypracovali si viac gólových príležitostí a boli efektívnejší v ich premieňaní. V 25. min. po prieniku Horčíka z pravej strany Šupina zblízka usmernil loptu do siete. V tom čase hrali domáci už oslabení, keď rozhodca vylúčil Vančíka po úmyselnom faule. Sily sa vyrovnali v 40. min., kedy bol vylúčený hosťujúci Horčík po druhej žltej karte. Hostia hrozili neustále protiútokmi a v 82. a 90. min. striedajúcim Danechom upravili na 0:3. V nastavenom čase korigoval výsledok strelou spoza šestnástky Petrák. R Čuboň, 100. L. LÚČKA: Tatranský – Koša, Benko Štaffen, Horčík, Kalina, Drahno, Turian, Kodaj, Šupina, Belan (80. Danech).

Oščadnica – Stráňavy 4:2 (1:2), 43. Krela, 53. Hoferica (11 m), 66. Brisuda, 90. V. Kučák - 23. a 27. Machyna. Po dobrom začiatku domácich sa však vedenia ujal súper. Machyna z brejku nedal Žákovi šancu. O 2 minúty nato skóroval opäť Machyna a hostia rázom viedli 2:0. No pred odchodom do šatne sa domácim podarilo vsietiť kontaktný gól, ktorý udržal nádej Oščadničanov. Posilnení a odhodlaní vyhrať, nastúpili po zmene strán v bojovnom duchu, čo sa im aj vyplatilo. Hoferica vyrovnal z pokutového kopu. Z rýchleho protiútoku v 66. min. už viedli 3:2. V snahe udržať náskok, bránili a hostí už takmer k ničomu nepustili. Zaslúžené víťazstvo domácich korunoval posledným gólom v závere stretnutia ešte V. Kučák. R Paňko, 250, ŽK: Brisuda, Krela, J. Kučák - Comorek, Pika. ČK: Krela - R. Barošínec. OŠČADNICA: Žák – Pavlus, Hoferica, R. Minár, Brisuda, Kopera (78. J. Minár), Šulgan (90. Kuljovský), Krela, J. Kučák, Lušňák, V. Kučák. STRÁŇAVY: Pika – Turianik, A. Barošínec, Comorek, Berzák, Bukovčan, Mahút, Sirovátka (46. Betuštin), R. Barošinec, Machyna (79. Suja), Cetera.

Rudinská – Nižná 3:0 (2:0), 8. Súkerník, 30. a 80. Seduch. Od samého začiatku mali v rukách hru domáci Rudinčania. Podľa trénera M. Šurabu to bol od začiatku nového súťažného ročníka najleší zápas mužstva a hráči na ihrisku nechali aj srdce. Z množstvá šancí, ktoré mali na kopačkach, zúročili dve. Po prestávke sa vrhli na súpera v rovnako rýchlom a kvalitnom tempe. Kombinovali hru a súpera položili na lopatky. V 80. min sa o trojgólove víťazstvo postaral opäť Seduch. R Ciprich, 150. RUDINSKÁ: R. Malík – Kravec, P. Malík, Vlček, Kotrč, Zuziak (80. Luciak), Šuraba ml. (85. Šuraba st.), Seduch, Gašinec (80. Brodňan), Súkeník, Pučala.

Valča – Krásno 5:2 (3:0), 13. a. 65. Horváth, 38. a 87. Serik, 40. Pravňan, 60. Ondrušek, 89. Kasaj. Hostia začali veľmi nesústredene. Domáci to využili už v 13. min, keď im Horváth zabezpečil vedenie. V 15. min mohli Krásňania vyrovnať, keď po faule hlavný rozhodca nariadil pokutový kop. Kasaj však nepremenil. Toto bol kľúčový moment zápasu. Domácich to posadilo na koňa a do polčasu troma gólmi prakticky rozhodli zápas. Do druhého polčasu nastúpili hostia s väčším odhodlaním. Hra sa vyrovnala a v 60. min po peknej akcii Kasaj – Ondrušek znížili na 3:1. Avšak radosť netrvala dlho, keď už o 4 minúty po chybe v obrane dostali štvrtý gól. Potom sa striedali akcie na jednej aj druhej strane, avšak opäť to boli domáci, ktorí skórovali. Tentorát už na 5:1. Krásňania v závere len upravili na konečných 5:2. R Debnár, 150, ŽK: Liška, Majerík, Žila – Blahuta, Jakubec, Pagáč, Ondrušek. KRÁSNO: Šustek – Švábik (Sýkora), Gábor, Blahuta, Šadlák, Pagáč, Kasaj, Kubica, Ondrušek, Kopásek, Jakubec.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Martin – Námestovo 2:2 (1:1), 30. Čulok, 75. Markovič – 25. Simon (11 m), 88. Adamec.

Belá Dulice – Tvrdošín 4:2 (1:1), 40. Ondrla, 52. Delton, 65. a 90. Matejčík – 44. Palider, 72. Capko.(mif, ap)

1. Valča              6            4            2            0            15:6            14

2. L. Lúčka          6            4            1            1            10:2             13

3. Žilina B          6            4            0            2              12:6            12

4. Belá 6             4            0            2                          16:11           12

5. Rudinská         6            3            1            2            9:9               10

6. Krásno             6            3            1            2            10:12           10

7. Trebostovo       6            2            3            1            12:5             9

8. Martin              6            2            2            2            10:10           8

9. T. Štiavnička     6            2            1            3            12:13           7

10. Oščadnica       6            2            1            3            10:20           7

11. Nižná             6            2            0            4            4:12            6

12. Námestovo      6            1            2            3            9:7              5

13. Stráňavy          6            0            3            3            4:12            3

14. Tvrdošín         6            0            1            5            5:13            1