Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Body sa nadeľovali v K. Porube, Podhorí a v Turí

II. trieda Terchová nenechala nič na náhodu a prvé miesto v tabuľke II. triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina si poistila víťazstvom v Turí.

II. trieda
Terchová nenechala nič na náhodu a prvé miesto v tabuľke II. triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina si poistila víťazstvom v Turí. Za ňou je však poriadna tlačenica. Na konci je stále Podhorie s jediným víťazstvom, ktoré prepustilo tri body Petroviciam. Pred ním majú tri mužstvá zhodne po osem bodov.

Štiavnik - Divinka 2:1 (1:1). 27. Ján Pobiak, 79. Sedala - 40. Hložný. Futbal vynikajúcej úrovne, v prvom polčase hrali domáci dosť zakríknute, v druhom prevýšili súpera po všetkých stránkach. R Krupík, 270. ŠTIAVNIK: Parčiš - Frolo (50. Mračník), Machciník, Šutara, Radvan, V. Kuciak, Krajčí (60. Gašperec), J. Pobiak, Sedala, P. Kuciak (50. Gajdošík), P. Pobjak. DIVINKA: Puškár - Buček, P. Korista, Hoferica, Lokaj, Sedlák, Kubáň, Macek, Ovečka, Holeša, Hložný.
Kamenná Poruba - Nededza 2:2 (2:0). 22., 34. Juhás - 56. Jančík, 79. Balala. Zápas dvoch rozdielnych polčasov, v ktorom domáci dali pekné dva góly a mohli pridať aj ďalší. V druhom polčase hostia otočili zápas a domáci sa museli strachovať o výsledok. R Peťko, 50. KAMENNÁ PORUBA: Vereš - Ondrejka, Mičúch, Štrba, Podkopčan, Tretina, Hodás (68. V. Sudor), Ježo, Juhás, Chovančík, Horník. NEDEDZA: Hlad - Jančík, Repáň, Drábik (70. To-
mašov), Grülling, Mravec, Frniak, R. Peťko, Hrtús, V. Peťko, Balala.
Turie - Terchová 0:1 (0:0). 65. Vantúch. Domáci začali veľkým náporom, ale hostia dobrou obrannou hrou eliminovali tento nátlak. V 35. min. domáci nastrelili žrď. Druhý polčas začal tlakom domácich, ale boli to hostia, ktorí si v 65. min. po centri Gajdošíka a krásnou hlavičkou Vantúcha zabezpečili tri body. R Červený, 50. TURIE: Mičky - Lokaj, Hreus, M. Tandara, Valíček, Machyna, Tvrdý, D. Tandara,
G. Chovanec (44. Kúdelka), Chupáň, Špagľa. TERCHOVÁ: Závacký - Sotolár, Meško, Hanuliak, Zajac, Brežný, Krištofík (86. Struhárňanský), M. Gajdošík, Praták, Vantúch, P. Gajdošík.
Podhorie - Petrovice 1:2 (1:1). 40. Hrobárik, 60. Hvorečný (za hostí). V Podhorí sa hral vyrovnaný zápas, čomu nasvedčoval aj stav po prvom polčase. V úvode druhého hostia vyvinuli mierny tlak, ktorý bol korunovaný krásnou strelou Hvorečného, na ktorú brankár domácich nedočiahol. R Mackovčin, 50. PODHORIE: Nižný - Puček, Melišík, Šupej, Ondrejka, Škorvánek, Makuka ml., Chobot, Ostrochovský, Polko, Makuka st. PETROVICE: Š. Adamík - Dorušinec, Hrtánek, Vrbka, Cigánik, Marcel Černek, Hladký, Hvorečný, Hrobárik, P. Adamík, Caránek.
Lietava - Hrabové 4:0 (2:0). 10., 25. R. Bellan, 70. Hradský, 85. A. Belan. Slušný a dobrý futbal sa hral aj v Lietave, hostia však nedokázali premeniť niektorú zo šancí. Výsledok svedčí o kvalitnej a úspešnej hre domácich. R Tarač, 200. LIETAVA: Kudla - Brezány, Sedliak, Ďurajka, Peter Gašpierik st., Peter Gašpierik ml., Súkeník, Juraj Gašpierik (85. Gaňa), Hradský, R. Bellan (75. A. Belan), M. Gašpierik (80. Matejka). HRABOVÉ: Bunta - J. Gajdošík st., J. Sedliak, V. Hrabovský, M. Jánošík, J. Gajdošík ml., M. Sedliak, J. Sedliak, M. Hrabovský, Daniš, M. Sedlák.
Stránske - Horný Hričov 4:1 (0:0). 53. Chrachala, 62., 77. Ľ. Gabčík, 68. L. Gabčík - 78. Marčiš. Zápas sa začal rýchlo, už v 2. min. vystrelil z priameho kopu spoza šestnástky Barták, ale brankár domácich bravúrnym spôsobom vyrazil. O desať minút neskôr hosťujúci Marčiš trafil tyč. Domáci mali šancu v 15. min., ale Ľubo Gabčík netrafil bránu a o minútu neskôr trafil len roh brány. Skóre otvoril až v 53. min. Chrachala. Hostia zaznamenali čestný úspech až pred koncom zápasu.
R Skukálek, 15. STRÁNSKE: P. Vdovčík - I. Gabčík (46. M. Fašanok), M. Vdovičík (30. Štrba), Hodas, Ľ. Gabčík, Dubeň, Kasman, Ľ. Fašanok, L. Gabčík, Lorenčík, Chrachala. HORNÝ HRIČOV: Randa - B. Vydra, Koštek, Jahvodka, Barták, Šoška, Marčiš, Novisedlák, Ľ. Králik J. Králik, Bodis.
Považský Chlmec - Súľov 4:1 (1:1). 24. J. Čejka, 47. Marek Kozlík, 60., 72. Ambra - 25. Ľ. Hrehor (za hostí). Prvý polčas vyrovnaného stretnutia začali lepšie hostia, keď mali dve vyložené šance, ale nepremenili ani jednu. Do vedenia išli domáci po priamom kope a zaváhaní brankára. Hostia vyrovnali Ľ. Hrehorom z rohového kopu. Po ďalšej chybe brankára, ktorý dostal gól z polovice ihriska, hostia už nevymysleli nič na zvrat zápasu a ešte dvakrát inkasovali, aj keď vystriedali brankára. R Blcha, 80. POVAŽSKÝ CHLMEC: R. Kozlík - Horniak (50. Dendis), Miroslav Kozlík, J. Čejka, Pavol Čejka, Peter Čejka, Vaňovič, Stenchlák, Matúš, Marek Kozlík (70. Bakoš), Ambra. SÚĽOV: Harciník (55. Kereš) - M. Hrehor, M. Danížek, Bušovský, R. Hudek, R. Hrehor, Ďurkovský, Ďurec (75. Bušfy), Ľ. Hrehor (62. Blaško), Rástočný, Kereš (55. Tvrdý).
1. Terchová 9 6 1 2 19:7 19
2. Štiavnik 9 5 3 1 16:11 18
3. P. Chlmec 9 5 2 2 24:17 17
4. Petrovice 9 5 2 2 12:14 17
5. Divinka 9 4 2 3 22:14 14
6. Turie 9 4 2 3 14:11 14
7. Súľov 9 4 1 4 22:16 13
8. Stránske 9 4 1 4 19:22 13