Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Tri góly stačili len na bod

MsHK Žilina - HK Nitra 1:3 (1:0, 0:1, 0:2), Góly: 8. Krajči (Gron) - 24. Podstavek (S. Saliji, D. Milo), 47. Vozdecký (Vlk, Fikrt), 60. Vlk (Štefanka, D. Milo).

MsHK Žilina - HK Nitra 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Góly: 8. Krajči (Gron) - 24. Podstavek (S. Saliji, D. Milo), 47. Vozdecký (Vlk, Fikrt), 60. Vlk (Štefanka, D. Milo). Vylúčení: 7:10. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0.
Rozhodoval: Jung, 1567 divákov.

MsHK: Lipovský - Kusovský, Ficenc, I. Droppa, Senko, Nádašdi, Škorvánek, Sedláček, Dlouhý - Opatovský, Beran, Gálik - Krajči, Hreus, Gron - Oravec, Rehák, Král - Melicherčík, Jabrocký, Verčík.
Žilina začala proti lídrovi tabuľky nebojácne. Prvú gólovú šancu mal po peknej kombinačnej akcii Melicherčík. O chvíľu na to domáci rozobrali nitriansku obranu a Krajči skóroval. Vysoké nasadenie prinieslo viacerých vylúčených na oboch stranách. V polovici tretiny sa ocitol Verčík sám pred brankárom Fikrtom, ale nedal. V druhej tretine Nitra ožila. Vyrovnanie prišlo v 24. minúte z hokejky Podstaveka, ktorý prekonal Lipovského strelou spoza obrancu. Po viacerých vyložených šanciach mohla ísť Nitra do vedenia, ale Žilina tlak v závere tretiny ustála. V treťom dejstve vymietol Vozdecký pavučinu v ľavom hornom rohu Lipovského brány, asistenciu pripísali aj brankárovi Fikrtovi. Napriek snahe sa domácim ani po nervóznom závere nepodarilo vyrovnať. V posledných sekundách dostali pri hre bez brankára tretí gól.
J. Šterbák: "S jedným gólom sa nedá s takýmto súperom vyhrať. Nitra má svoj útočný potenciál a spoľahlivého brankára. V závere sme predpokldali, že vyvinieme tlak, ale nestalo sa."
Ostatné výsledky 9. kola: Martin - Skalica 1:1, Košice - Trenčín 4:2,
Poprad - Slovan 3:1, L. Mikuláš - Zvolen 4:3.(ki)

MsHK Žilina - HK ŠKP Poprad 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly: 53. Gálik (Dlouhý, I. Droppa) - 34. Škovira (Pavličko, J. Faith), 35. Žemlička
(Zavacký), 57. Zavacký. Vylúčení: 2:3. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0.
Rozhodoval: Jonák, 1403 divákov.

Prvú polovicu zápasu sa obom obranám darilo odvracať útoky súperov. V 15. minúte sa uvoľnil po ľavej strane Vorobel, ale Lipovský jeho strelu chytil "Haškovským" spôsobom. Na začiatku druhej tretiny mal podobnú šancu domáci Gron. Prvý gól strelil v početnej prevahe Škovira, ktorý nezaváhal po Pavličkovej prihrávke. Po 35 sekundách už domáci prehrávali 0:2. Lipovského z pravej strany prestrelil Žemlička. V tretej tretine mal ďalšiu gólovú príležitosť Gron, ale pred popradským brankárom zaváhal. Žilinčania sa predsa dočkali. Po tečovanej strele od modrej čiary dorazil puk za Kožuchov chrbát Gálik. O osude zápasu rozhodol nešťastný vlastný gól, keď obranca Škorvánek tečoval puk pomedzi betóny brankára Lipovského do vlastnej brány.
J. Šterbák: "Nie sme spokojní. Prehrali sme doma druhý zápas za sebou. Musíme byť aktívnejší, tvorivejší, nebezpečnejší. Ako som už hovoril, s jedným gólom sa nedá vyhrať. Škoda, že sme za stavu 1:2 dostali vlastný gól, bola to smola. V závere by sme sa ešte pokúsili vyrovnať. Čakali sme viac, z pohľadu útočnej hry to mohlo byť z našej strany efektívnejšie."
Ostatné výsledky 10. kola: L. Mikuláš - Trenčín 2:3, Košice - Nitra 0:2, Martin - Zvolen 2:4, Slovan - Skalica 4:1.

MsHK Žilina - HC Slovan Bratislava 1:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0).
Góly: 28. Nádašdi - 38. Pašek (Jánoš). Vylúčení: 3:6, navyše Němčický 10 min.
za nešportové správanie. Presilovky a oslabenia: 0:0.
Rozhodoval: D. Konc, 1436 divákov.
MsHK: M. Laco - Kusovský, Ficenc, I. Droppa, Dlouhý, Nádašdi, Škorvánek, Sedláček, Senko - Gálik, Beran, Kontšek - Jabrocký, Hreus, Krajči - Oravec, Gron, Král - Opatovský, Rehák, Verčík.
Žilinčania, v zostave už aj s uzdraveným Kontšekom a spozmenenými útokmi, chceli proti omladenému Slovanu bodovať, no v ceste za výhrou im prekážala slabá koncovka a dobrý Rybár. V 13. min. bola proti Gronovej pohotovej strele spomedzi kruhov jeho rýchla lapačka a potom, čo Droppa namieril vedľa, sa dlho nič neudialo. Až v 28. min. prekonal gólmana belasých tvrdou polovysokou strelou Nádašdi. Hostí to však nezlomilo a o desať minút neskôr sa po kiksoch domácich v zadných radoch presadil Pašek. Žilina sa v tretej časti viac snažila o víťazstvo, ale na Rybára nevyzrel ani Gron. Presilovku potom domáci nezahrali dobre a ani v 51. min. sa Gronovi nepodarilo prestreliť Rybára. Hostia mohli v závere zápasu v presilovke zmeniť stav, ale nepodarilo sa im to, rovnako ako vlkom ani v predĺžení. V treťom zápase na domácom ľade po sebe tak získali aspoň prvý bod.
J. Šterbák, MsHK: Bol to kvalitný zápas. Dostali sme sa pred súperovu bránu viackrát v zápase, Slovan má však v bráne kvalitného Rybára, ktorý potvrdil svoje prednosti. Musíme byť trpezliví, potrénovať a zlepšovať sa.
Ostatné výsledky 11. kola ST extraligy: Trenčín - Martin 6:0, Nitra - Lipt. Mikuláš 4:1, Poprad - Košice 2:0, Zvolen - Skalica 4:1.
Ďalší program: Piatok 7. októbra: Košice - Žilina. Nedeľa 9. októbra: Žilina - L. Mikuláš.