Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Lúčka zaváhala, na čele už Žilina

IV. LIGA

Valča - Stráňavy 1:1 (0:0), 89. Vítek - 85. L. Cetera. V zápase priemernej úrovne začali obaja súperi opatrne. Postupne však začali preberať iniciatívu hostia zo Stráňav. Najskôr vyloženú šancu nepremenil Kampas a po ňom Comorek nastrelil spojnicu valčanskej brány. Po zmene strán prišli aj góly. V 85. min. sa uvoľnil Lukáš Cetera, rútil sa sám na brankára a nezaváhal. Hostia viedli 1:0. Až tesne pred koncom sa prebrali aj Valčanci. Minútu pred koncom sa im podarilo vyrovnať, keď z trestného kopu trafil Vítek nechytateľne šibenicu Mydlovej brány a vyrovnal na konečných 1:1. Vyrovnanie však bolo podľa priebehu hry nezaslúžené a Stráňavy si v tomto zápase zaslúžili všetky tri body. R Paňko, 300. STRÁŇAVY: Mydlo - Mahút, A. Barošinec, Comorek, Berzák, Bukovčan, Kampas (62. Meliš), Sirovátka (82. Meliš), R. Barošinec, Machyna, L. Cetera.

Lietavská Lúčka - Námestovo 1:1 (1:0), 5. Belan - 90. Adamec (11m). V Lietavskej Lúčke sa predstavilo asi najlepšie mužstvo jesene. Na vyložené gólové príležitosti však domáci vysoko vyhrali, aj keď ich nepremenili. Skóre otvoril už v 5. min. Belan, keď preloboval zle vybiehajúceho hosťujúceho brankára Kormaňáka. V 15. min. sa domáci druhýkrát radovali, ale podľa rozhodnutia rozhodcov lopta z kopačky Danecha nebola za bránkovou čiarou. Ďalšie šance v prvom polčase zostali nevyužité, keď hlavne Šupina s Kalinom nedokázali prekonať brankára. Druhý polčas ovplyvnilo vylúčenie Námestovčana Jašicu v 65. min. Napriek tomu sa hostia zmobilizovali, vysunuli stopéra Adamca do útoku a odmenou im bola 90. min., kedy po faule Štaffena nasledoval pokutový kop, ktorý s prehľadom Adamec premenil. Domáci si môžu spytovať svedomie, pretože v druhom polčase zahodili i nemožné. Šance Šupinu, Danecha a dvakrát Kalinu len tesne minuli hosťujúcu bránu. R Náther, 220. L. LÚČKA: Tatranský - Horčík (70. Kaštan), Belan, Danech, Štaffen, Polaček, Kalina, Drahno, Turian (86. Martinec), Kodaj, Šupina.

Oščadnica - Žilina B 0:4 (0:3), 30. a 37. a 66. Gottwald, 33. Doležaj. Do 30. min to bol kvalitný a vyrovnaný zápas. Domáci hrali tak, aby hostí zo Žiliny do ničoho vážnejšieho nepustili. Naopak po štandardkách párkrát poriadne pohrozili pred bránou Tavača. To však trvalo len do 30. min. Potom nastala kanonáda hostí, keď v priebehu ôsmich minút najskôr dvoma gólmi Gottwald a po ňom jedným Doležaj prakticky rozhodli o zápase. Rýchle útoky prekvapili obranu Oščadničanov, ktorí sa prakticky prestali brániť. V druhom polčase sa hralo už v pokojnom tempe. Najmä žilinské béčko sa s loptou len pohrávalo a s prehľadom kontrolovalo hru. V oddychovom tempe sa hostia do rýchlych akcií už nepúšťali. Domáci sa snažili aj z tohto vyťažiť, ale obrana hostí držala pevne. Priebeh zápasu nenasvedčoval takémuto výsledku, ktorý je pre domáce mužstvo doslova krutý. R Kuteľ, 300, ŽK: Lušňák, Hoferica - Hubočan. OŠČADNICA: Žák - Pavlus, Hoferica, Zemaník, Brisuda, R. Minár, Kolembus, Kuliovský, J. Kučák, Lušňák, Vojtúš (67. Kopásek). ŽILINA B: Tavač (86. Ševčík) - Hajčík, Hubočan, Gavarič, J. Ďurica, Chvatek, Doležaj, Mravec (70. Knapec), Balát, Vozár (81. Vlček), Gottwald.

Martin - Rudinská 0:0. Vyrovnaný zápas takmer bez gólových šancí bol pre oko diváka málo atraktívny. Aj domáci Martinčania, aj hostia z Rudinskej sústredili energiu na úvodný gól. Ten však za 45 minút nepadol. Čakalo sa teda, čo prinesie druhá polovica stretnutia. Na trávnik nastúpili už bojovnejšie celky. Hostia v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu zvýšili tlak, čo sa prejavilo aj v hre. Hralo sa svižne. No gól nie a nie dať. Martinčania posledných 15 minút len bránili. Pred bránou domáceho gólmana to už- už vyzeralo na vytúžený gól, no ten nakoniec nepadol, a tak sa bodíky pekne delili. R Coma, 150, ŽK: Ryboň. RUDINSKÁ: R. Malík - Ryboň, Jančiga, Čičala (55. Tvrdý), Kravec, Seduch, Kotrč, Súkeník, Pučala, Gašinec (50. Brodňan), Šuraba ml (80. Malík).

Tvrdošín - Krásno 3:1 (0:0), 63. Capko, 69. Krivda (11m), 87. Novák - 60. Jakubec. Domáci boli prvý polčas viac bojovnejším mužstvom, aj keď si nevypracovali takmer žiadne vyložené šance. V druhom polčase šli hostia do vedenia, keď v 60. min. Jakubec krížnou strelou prekonal domáceho brankára. Avšak radosť Krásna netrvala dlho, pretože o 3 minúty po zaváhaní hosťujúcej obrany už domáci vyrovnali na 1:1. Potom zaúradoval hlavný rozhodca Hnilica, keď vymyslel pokutový kop proti Krásnu. Následne vylúčil hosťujúceho Chlebeka. Toto bolo zlomovým bodom celého stretnutia. Tvrdošín z pokutového kopu hneď zvýšil na 2:1. Hostia sa snažili vyrovnať. V oslabení tlačili súpera, ale v 88. min. nakoniec predsa len domáci zakončili na 3:1. R Hnilica , 100, ŽK: Krivda - Gábor, Koňuch, Ondrušek, ČK: Chlebek 2xŽK. KRÁSNO: Šustek - Šadlák, Chlebek, Pagáč, Blahuta, Zjavka, Gábor, Ondrušek, Koňuch (74. Fukas), Kasaj, Jakubec.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Belá Dulice - Nižná 6:1 (3:0), 17. a 19. Fazika, 36. Delton, 46. Rendek, 68. Ďanovský, 75. Fučela - 82. Pánik (11m). Turčianska Štiavnička - Trebostovo 3:2 (2:2), 2. Gregor, 43. Maslík, 83. Petrák - 8. Korda, 26. J. Lukášik.

2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?