Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Návštevnosť poznačilo nepriaznivé počasie

I. trieda - Jedenáste kolo I. triedy Oblastného futbalového zväzu značne ovplyvnilo nepriaznivé počasie, ale väčšinou si fanúšikovia prišli na svoje. Vo Višňovom videli krásnych šesť...

I. trieda - Jedenáste kolo I. triedy Oblastného futbalového zväzu značne ovplyvnilo nepriaznivé počasie, ale väčšinou si fanúšikovia prišli na svoje. Vo Višňovom videli krásnych šesť gólov, z toho päť v súperovej bránke. Sklamaní odchádzali diváci z Belej a zo Závodia. Vedúce Závodie napriek prehre na domácom ihrisku stále vedie tabuľku, na druhé miesto poskočil nováčik súťaže, Kotrčina Lúčka.
Višňové - Zbyňov 5:1 (2:0). 20., 50. M. Stromček, 15. Strelička, 30., 78. Gaško - 71. R. Urík. Fantastický výkon domácich a festival nepremenených šancí, ktoré domáci pozahadzovali. Domáci boli so svojim výkonom nadmieru spokojní, svojich súperov rozbili po všetkých stránkach. Najlepším mužom na ihrisku bol František Vojtyla. R Krupík, 58. VIŠNOVÉ: Majtaník - Vojtyla, Husárik, Laš, Šupej, Franček, Gaško, Strelička (80. Šimko), M. Stromček, Valica (70. Kubica), Danaj (74. Ďurana). ZBYŇOV: J. Urík - Miškovský, Bariak, Babčan, Pekara, Gažúr, Jamečný, Imrišek, Surovčík, Jánošík, R. Urík.
Kotešová - Nezbudská Lúčka 2:0 (0:0). 74. Hranica, 87. Galovič. V prvom polčase sa na rozmoknutom teréne hral nezáživný futbal bez šancí. I keď sa prevažne hralo na polovici hostí, obrancovia stačili nakopávané lopty odvracať, a tak sa domáci útočníci nepresadili. Jedinú šancu mal Fero Bujný, ale netrafil prázdnu bránu. Hostia dopredu nič neukázali, a tak diváci gól nevideli. V druhom polčase sa obraz hry zmenil, a domácim sa naďalej nedarilo prekonať hosťujúceho brankára. Po chybách v obrane sa do štyroch vyložených šancí dostali hostia, ale nedali a za to pykali v 74. min., keď Hranica dorazil zle odkopnutú loptu. V 87. min. stanovil konečný výsledok Galovič strelou z priameho kopu. R Skukálek, 90. KOTEŠOVÁ: Magerčiak - Takáč, Košík, M. Bujný,B. Bujný, Urban, F. Bujný, Galovič, Hranica, Lacek (59. Pollák), Kendy (76. Václavík). NEZBUDSKÁ LÚČKA: Hruška - Ľ. Kubo, Mrázik, M. Samec, Hlávka (50. Švejdík), R. Kubo, Tichý (87. Bielik), Šipčiak, Krivko, Berešík, V. Samec.
Rajec - Rajecké Teplice-Konská 2:2 (1:0). 5. Petráš, 65. Krajčoviech - 74. Sopko, 87. Blahušiak. Rajecké derby bolo v podstate vyrovnané, domáci boli nebezpeční v útokoch, mali viac šancí, hostia hrali len po šestnástku domácich. Za stavu 2:0 sa domáci uspokojili, prestali bojovať a to hostia využili na vyrovnanie. R Mintál, 80. RAJEC: Kmeť - Jakubes, Šupka, Hájek, Bujný, Jozef Pekara, Veselý, Krajčoviech, Šimkulič (85. Pekný), Petráš, Mazák. RAJECKÉ TEPLICE-KONSKÁ: Frátrik - Sibyla (46. Baránek), Kollárik, Repkovský, Blahušiak, Pleva, Sopko, Miloš Krkoška (69. Urbanec), Figura, M. Piala.
Bytčica - Dlhé Pole 2:1 (2:1). 10. Dietrich, 33 Dubovec - 40. Pleško. V prvom polčase mala Bytčica jasnú prevahu, nepremenili ďalšie šance. Druhý polčas bol vcelku vyrovnaný. R Mackovčin, 150. BYTČICA: Hlaváč - Keblušek, Dubovec, Ľ. Zuziak, Morvay, Dubeň, Ďuriš (68. Kosnovský), Dietrich, Ťažký, Repkovský,
M. Zuziak. DLHÉ POLE: Bohdan - K. Feranec, M. Feranec, Dvorák, P. Fuljer, Švec (46. Forbák), Pleško, Šimulák, Tornári, Beneš, Dzúrik.
Belá - Rašov 1:2 (0:2). 70. Laštiak - 4. Kresáň, 37. Michálek. Domáci, ktorí mali byť podľa pôvodného rozpisu hostia, nastúpili bez Čepelu a Vrábla, čo bolo poznať na ich výkone. Už v 4. min. hostia Kresáňovou krásnou strelou trafili ľavý roh bránky a bolo 0:1. V desiatej min. už mohli viesť 0:2, no Kresáň čistú šancu zahodil. Domáci mohli vyrovnať v 24. min. Boháčom, jeho hlavička skončila tesne vedľa brány. V 33. min. hráč hostí Buňo dostal druhú žltú kartu, nasledovala červená a musel odísť z ihriska. V 37. min. hostia zvýšili gólom Michálka. Domáci znižovali až v 70. min. gólom Laščiaka. Hostia hrali veľmi dobre kombinačne, za čo si zaslúžene odviezli tri body. R Bariak, 80. BELÁ: Franek - Ondráš, Cabadaj, Šmehýl (65. Mihalčatin), Kurcin, Hazda (46. Kaňa), Laščiak, Boháč (46. T. Ťažký), Kuťa, Šipčiak, F. Ťažký. RAŠOV: Čupec - Bajza, Prášek, Buňo, Križňan, Michálek, M. Lacko, Tretinár (78. Kadáček), Baláž, S. Lacko, Kresáň (88. Gombár).
Hlboké - Zádubnie 2:1 (1:1). 45. Krajíček (z 11m), 85. Vršanský - 25. Jankula. Hlboké malo celý zápas prevahu, hostia z ojedinelého brejku dali vedúci gól. Domáci nakoniec po tlaku dotiahli zápas do víťazného konca a zvíťazili zaslúžene. R Papík, 150. HLBOKÉ: Martinický - D. Konečný, Pavlík, Vršanský, J. Hvorečný, P. Adamov, Remeš (86. Hrabovský), V. Konečný, Zátek, Sekáč (46. S. Konečný), Krajíček. ZÁDUBNIE: Vanca - Talafa, Belanec, Gašpierik, Majerčík, Sucháň, Majer, Jankula,
B. Sýkora, Studník, Holeš.
Závodie - Kotrčina Lúčka 0:2 (0:2). 22. Bielik, 27. Milo. Hostia začali ofenzívnejšie ako domáci, z čoho pramenili chyby domácej obrany, ktoré skúsení hostia využili vo svoj prospech a strelili dva góly. Domáci potom vrhli všetko úsilie na zvrátenie výsledku, ale nebolo im súdené dať ani gól. Pritom hostia dohrávali bez dvoch hráčov, ktorí boli vylúčení v druhom polčase. R Sklenár, 250. ZÁVODIE: Trnka - Sekerka, Belko, Mišúr, Sedliaček, Bronček (55. Gamboš), Šoška (70. Stískal), Kučera, Hruboška, Šajnoha, Randík. KOTRČINÁ LÚČKA: Trnovec - Ďurnek, Káčerík, Slúčik, Milo, Beleš, Bielik, Mikolaj, Pecko, Žabka, Martinček.

1. Závodie 11 8 1 2 25:12 25
2. K. Lúčka 11 6 3 2 22:8 21
3. Zádubnie 11 6 0 5 24:17 18
4. Kotešová 11 5 3 3 22:15 18
5. Rajec 11 5 3 3 18:19 18
6. Dlhé Pole 11 5 1 5 24:20 16
7. Višňové 11 5 0 6 17:15 15
8. Rašov 11 4 3 4 22:21 15