Predmier jednoznačne zvíťazil nad susedom z tabuľky

V. liga - Bánová B - Skalité 4:1 (2:0), 18. Hudec, 23. Valášek, 66. Labuda, 70. Mariniak - 88. Kaňa. Vo vyrovnanom stretnutí rozhodla koncentrácia brankárov. Skóre otvoril Hudec,...

V. liga - Bánová B - Skalité 4:1 (2:0), 18. Hudec, 23. Valášek, 66. Labuda, 70. Mariniak - 88. Kaňa. Vo vyrovnanom stretnutí rozhodla koncentrácia brankárov. Skóre otvoril Hudec, zblízka trafil pomedzi nohy brankárovi hostí. Potom po rohu neudržal brankár Skalitého loptu a Valášek ju na dvakrát dorazil do brány. V druhom polčase hostia pridali, ale góly dávali domáci. V 66. minúte dostal Labuda pekný pas a využil ho. Štvrtý úspech Bánovej zaznamenal Mariniak, ktorý po rohovom kope dorazil loptu do prázdnej brány. Hostia znížili dve minúty pred koncom zápasu. R Ivanič, 100, ŽK: Sidora, Vlček (obaja Skalité). BÁNOVÁ B: Adamčík - Sýkora (58. Padala), Pranda, Charbuliak, Michulek, Valášek, Mariniak, Trnovec, Červený (66. Moravčík), Hudec (72. Švik), Labuda. SKALITÉ: Tatarka - Časnocha, Sidora, Mikula, Baruniak, Vlček, Ľ. Mikula, R. Mikula, Ľ. Serafín (46. Šurhaniak), Kaňa, M. Serafín, Chovanec.
Predmier - K. N. Mesto 4:0 (1:0), 28. Sluka, 48. Šimuník, 65. Čička, 73. Danížek. V prvom polčase sa hralo v réžii domácich, väčšinou na polovici hostí. Skóre otvoril Sluka, po centri dorazil loptu do siete. Obrovskú šancu mali v prvom polčase aj hostia, ale chýbal im povestný kúsok šťastia. Ďalší gól padol hneď dve minúty po zmene strán. Osem minút potom pridal tretí úspech Predmiera Čička. Stretnutie sa dohrávalo pod kontrolou domácich. R Švec, 130, ŽK: Ladiver, M. Lisko (obaja K. N. Mesto). PREDMIER: Uríček - Dodek (81. Janda), Čička, Klus, Danížek, Pobijak, Bednár (72. Chlebek), Tomaník, Šimoník, Sluka, Šukala (46. Chválnik). K. N. MESTO: Kloták - Hutyra, Rajcek, Miroslav Lisko, Valiašek, Mičiak, Mar. Lisko, Ladiver (72. Mindek), Holáň (66. Krasňan), Kačerík, Brtnický.
Trnové - Podvysoká 2:2 (2:1), M. Vrabec, Filo - Byčanek 2. V Trnovom sa hral nervózny zápas. Domáci si postupne vypracovali vedenie na 2:0. Hostia znížili z jedenástky ešte v prvom polčase. Vyrovnať sa im podarilo po zmene strán v 75. minúte. Ani jeden zo súperov potom nedokázal strhnúť vedenie na svoju stranu. R Mastiš, 100, ŽK: TRNOVÉ: Danišek - V. Vrabec, Šindelář, Pirošík, Tlacháč (80. Malík), M. Vrabec, Frátrik (70. P. Kuba), Bolibruch, M. Kuba, Filo, Gjer (46. Podhorec ). PODVYSOKÁ: Bičanek - P. Cudrák, Š. Cudrák, P. Byčanek, Perďoch, Kubiš, Comorek, Klago, Cviček, M. Byčanek, Valica.
Strečno - Teplička 2:3 (2:2), R. Sokolovský, J. Trhančík - Mintál, Kozák, Januš. Domáci začali náporom. V 6. mi-
núte išiel Cigánik sám na brankára, ten však loptu vyrazil. Následne na to Trhančík prudkou krížnou strelou obstrelil ľavú tyč. Vedenia sa ujali hostia. Po rýchlom protiútoku a nedorozumení obrany dal Mintál gól do prázdnej brány. Vyrovnanie prišlo o chvíľu. Po rozohrávke v rohu ihriska R. Skolovský zblízka trafil. Tepličania išli do vedenia, keď Kozák vbehol zboku pred brankára Kanku a nezaváhal. Strečno potom zvýšilo tlak. Po centri vyrovnal Trhančík. V 44. min išiel Valášek sám na brankára, Fraško ho zozadu fauloval a dostal ČK. Aj napriek oslabeniu začali domáci svižne aj v druhom polčase. Keď sa už zdalo, že stretnutie skončí remízou, Januš nastrelil loptu pred bránu a tá skončila pomedzi nohy brankára domácich v sieti.
R Krajči, 150, ŽK: Bičan, Kadáši - Hruška. ČK: Fraško. STREČNO: Kanka - Fraško, Trhančík (85. Beháň), Žigmund, J . Thrhančík, Bičan (66. P. So-
kolovský), Kadáši, Cigánik, Kán, R. Sokolovsaký, Praták (70. Kuba). TEPLIČKA: Majerčík - Hruška, Králik, Lisko (45. Poliak), Smida, Stenchlák, Januš (90. Krutý), Adamus (77. Kysela), Mintál, Valášek, Kozák.
Raková - Varín 4:2 (1:0), 23. Krištofík (11m), 54. Golis, 61. Čačurák, 73. Kubizňa - 78. Repkovský, 90. Tichák. Od úvodu začal zápas ofenzívou Rakovčanov. Hostia už v 1. min. vykopávali po hlavičke Golisa. Po sérii rohových kopov v 19. min. Krištofíkova hlavička tesne minula cieľ. V 23. min. brankár hostí fauloval Krištofíka a ten z jedenástky otvoril skóre. Po góle sa hostia zdvihli hlavy. V 26. min. však trestný kop Varína skončil nad bránou. V 36. min. podržal domácich Kajánek. Polčas sa dohral len medzi 16-stkami. Druhý polčas začali hostia svižnejšie a v 51. min. opäť podržal Kajánek. Domáci zvýšili na 2:0.
V 61. min. Krajinovu šancu brankár vyrazil, ale Čačurák dorazil loptu do siete. Domáci ešte raz skórovali a hostia v závere dvomi gólmi zmiernili krutú prehru. R Kružliak, 100, ŽK: Golis, Kováčik, Mravec - Repáň, Beňadik.
RAKOVÁ: Kajánek - Majerík, Poliak, Golis (68. Šúpolík), Jarábek
(53. Šperka), Čačurák, Kováčik, Kubizňa, Krištofík, Krajina (79. Mravec), Badžgoň. VARÍN: Murárik - M. Tichák (79. Dlhopolček), Repáň, P. Zimen, Matúšek, Mariáš, I. Tichák (46. Matúšek), Repkovský, M. Repáň (65. Beňadik), Lopušan, Šugár.
Dolný Hričov - Stará Bystrica 1:1 (0:0), 86. Trnovec - 90. V. Matejčík. V priemernom zápase domáci prvý polčas nič vážneho nevymysleli. Hralo sa v strede poľa, a tak mužstvá schádzali z ihriska za stavu 0:0. Po zmene strán mali väčšiu túžbu po víťazstve domáci. Pritlačili hostí k ich bráne a v 64. min. Bandík z päťky prekopol. V 67. min. Trnovec sám pred Čmikom nedal. V 86. min. však už nezaváhal a dostal domácich do vedenia. Hostia sa prispôsobili domácim a podali najhorší výkon jesene. Zachránil ich Matejčík. Trnovec v 16-stke zahral rukou a po nariadenej a premenenej penalte sa zápas skončil 1:1. R Holub, 150, ŽK: Capanda, Zaduban - Mičian, ČK: Trnovec. D. HRIČOV: Kurota - Š. Vančík, P. Rakučák, Zaduban (60. Uhliarik), I. Randík, Capanda, Masný (89. Sabo), Lasička, M. Vančík, Masný (80. Mihálek), Trnovec. STARÁ BYSTRICA: Čmiko - P. Kolembus, Šimáček, Mičian, Završan, L. Kolembus, A. Šumský (83. Poništ), Štrba, La. Kolembus, Čambora (62. M. Poništ), V. Matejčík.
Rosina - Makov 0:1 (0:0), 67. Křenek. V slušnom zápase, kde sa stretli celky z čela tabuľky, priniesol divákom zaujímavé stretnutie. Obidve mužstva sa prezentovali rýchlou a kombinačnou hrou. V prvej polovici zápasu mali hostia miernu prevahu, ale bez vyloženej šance. V 25. min. sa nezavinene zranil hosťujúci brankár Toman a do brány išiel hráč z poľa Pavelka, ktorý na prekvapenie neurobil jedinú vážnejšiu chybu. Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení a bolo ich plné ihrisko. V 62. min. išiel čiperný Ondák sám na Pavelku, ale trestuhodne zahodil. Hneď nato Ondák vbehol do 16-stky, ale jeho center cez celé bránkovisko nenašiel nikoho z domáceho mužstva. Technickí hostia umne dirigovaní Sýkorom s Cigáňom krátkymi prihrávkami častokrát prečíslovali domácu obranu. V 67. min. ideálny center Šusteka zasunul do siete Křenek. Od tohto okamihu boli pánmi na ihrisku hostia z Makova. Domáci začali hrať vabank, ale výborný stopér Banetka so spoluhráčmi ich k ničomu vážnemu nepustili. Naopak, boli to hostia, čo mohli prikrášliť výsledok, ale šance Juríčka a Křenka chytil Výboch. Makovčania zaslúžene zvíťazili a potvrdili, že na 1. mieste nie sú náhodou. R Jacko, 250. ROSINA: Výboch - Vanoch (81. Kudla), Turský, Lisý, Adamčík, Smieško, Hodas, Cíba, Kaplánek (78. Kopáč), Ondák, Vrabec. MAKOV: Toman (25. Holák) - Sojčák, Banetka, Pavelka, Barčák, Síkora, Revák, Šustek, Cigáň, Juríček, Křenek.
1. Makov 11 8 2 1 26:8 26
2. S. Bystrica 11 7 2 2 21:12 23
3. Teplička 11 7 1 3 19:15 22
4. Rosina 11 5 4 2 18:13 19
5. Predmier 11 5 2 4 25:16 17
6. Skalité 11 4 4 3 23:14 16
7. Bánová B 11 4 3 4 14:9 15
8. Raková 11 5 0 6 20:17 15