Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Bánová si v derby poradila s Bytčou, Čadčania zaváhali doma s Duklou

III. liga - BÁNOVÁ - BYTČA 2:0 (0:0) Góly: 60. Frátrik A., 68. Sedliaček (11m). Od začiatku stretnutia sa domáci tlačili dopredu a v 8. min. center Sedliačka hlavičkoval Vajda do brány hostí.

III. liga - BÁNOVÁ - BYTČA 2:0 (0:0)
Góly: 60. Frátrik A., 68. Sedliaček (11m).
Od začiatku stretnutia sa domáci tlačili dopredu a v 8. min. center Sedliačka hlavičkoval Vajda do brány hostí. Gól však pre údajné postavenie mimo hry nebol uznaný. V 12. min. Ďurica strieľal z uhla, ale brankára hostí neprekvapil. Prvé ohrozenie domácej brány v 14. min. zlikvidoval domáci brankár. V 15. min. pekný prienik Kubovicha zakončil Sedliaček do žrde. Potom do konca polčasu domáci tlačili hostí pred bránu, no nepresná koncovka spôsobila, že polčas bol bezgólový.
Druhý polčas začali domáci náporom a po veľkých šancách Stalmáška a Kubovicha, Frátrik v 60. min. za pomoci hosťujúceho obrancu dostal domácich do vedenia. V 68. min. brankár hostí fauloval v pokutovom území Sluku a z nariadeného pokutového kopu Sedliaček zvyšoval na 2:0. Potom sa hra hostí viac otvorila. V 70. min. nastrelili hostia brvno domácej brány. V 80. min. domáci Podmanický zahodil. Do konca stretnutia sa už stav nemenil. ŽK: Sluka, Padala - Hájek, Čmárik. Rozhodoval Ondák, 500 divákov.
BÁNOVÁ: Holec - Ďuratný L., Ku-
bovich, Stalmašek, Mojík, Vajda, Sedliaček, Ďurica (62. Podmanický), Frátrik, Sluka (83. Padala), Ďuratný D. (76. Hýll). Tréner: Kašuba Ján.
BYTČA: Hájek - Čmárik, Kadák, Králik (74. Raždík), Klimík, Klago, Čikota, Šelmek (15. Kresáň), Chrenko, Gabaj, Gajdošík. Tréner: Kráľ Miroslav.Ľubomír Portašík

ČADCA - BANSKÁ BYSTRICA B 0:3 (0:1)
Góly: 18., 64. a 77. Bukač.
Pred dobrou diváckou kulisou prvý polčas bol obojstrane rozháraný. Už v 4. min. po úniku Šidla spálil šancu Planeta. V 15. min. Macáškovu bombu vytlačil Boroš na rohový kop. V 18. min. kopali vojaci štandardnú situáciu a Bukač otvoril skóre. Domáci zvýšili tlak a mali sériu rohových kopov - no bez efektu. V 33. min. mal šancu Baláž, ale zaváhal a ani ďalšia strela Privarčáka nenašla cieľ.
Po obrátke prišiel domáci tlak. Najskôr hostia úspešne riešili závar pred bránou. Potom bomba Časnochu letela tesne nad a sľubná strela Baláža minula bránu. V 64. min. vojaci podnikli rýchly protiútok a strela Bukača opäť skončila v bráne. V 77. min. zaznamenal hetrik Bukač. Domáci sa snažili, no akoby im v tomto zápase nebolo súdené dať gól. ŽK: Mlakyta, Baláž, Macášek - Kanda, Šuber, Kovlačík. Rozhodoval Čiernik, 1000 divákov.
ČADCA: Krišica - Piňo, Časnocha, Macášek, Gavlák (24. Baláž), Kavuliak, Planeta (64. Podmanický), Privarčák, Mlakyta, Jaroš (70. Húska), Šidlo. Tréner: Strapáč Pavol.
Eduard Halada

KYSUCKÝ LIESKOVEC - RUŽOMBEROK B 3:1 (1:1)
Góly: 34. Kubala, 55. Matúš,
67. Kaprálik vl. - 5. Baran..
Domáci začali zakrýknuto a už v 5. min vystrelil Baran z 25-tich metrov a lopta sa dostala pomedzi nohy brankára do domácej siete. Postupne sa hra vyrovnala a v 34. min po peknej kombinačnej akcii domáci Kubala hlavou vyrovnal na 1:1. Tesne pred hvizdom prvého polčasu domáci nastrelili žrď.
Po obrátke v 46. min. musel zasahovať domáci brankár. V 51. min. mal domáci Matúš gól na svojich kopačkách, ale mieril nepresne. Vynahradil si to v 55. min., keď svoj brejk zakončil vedúcim gólom domácich na 2:1. Dlhý čas sa hralo medzi šestnástkami, ale v 67. min. domáci útočník Matúš potiahol útok - prudko vystrelil a jeho strelu hosťujúci obranca Kaprálik zrazil do vlastnej siete a bolo 3:1. V závere v 81. min. hostia nebezpečne zaútočili, ale domáci brankár bol na mieste. V 89. min. Trnovec mohol zmeniť výsledok, ale jeho strela skončila vedľa brány hostí. ŽK: Vojvoda - Baran, Siva, Rúčka, Pupík. Rozhodoval Urda, 200 divákov.
K. LIESKOVEC: Loboda - Kubala, Marčan (17. Trnovec), Dančík J., Vojvoda, Stromček (80. Matura), Timek, Dančík M., Mihalda, Škorík. Tréner: Berešík Ján.Milan Čimbora

PODBREZOVÁ B - KYSUCKÉ NOVÉ MESTO 1:2 (1:0)
Góly: 3. Boháčik - 75. Padych, 90+ Mičica.
Už v 1. min. vnikol do šestnástky hostí Haviar, zbavil sa obrancov, ale jeho strela tesne minula pravú tyč brány hostí. V 3. min zahral roh Špulica, a jeho center hlavičkou Boháčik usmernil pod brvno. V ďalších minútach bola hra plná bojovnosti, ale gólové príležitosti mali obe mužstvá len v závere polčasu. V 39. min. brankár hostí chytil Špulicovu bombu z vnútra šestnástky. V 45. min. Belkovu prízemnú strelu z päťky chytil brankár hostí.V druhom polčase domáce mužstvo premárnilo množstvo vyložených gólových príležitostí, čo využili hostia. Najprv v 70. min. Šebík nastrelil brvno. V 75. min. Padych z päťky vyrovnal na 1:1. V nadstavenom čase Mičica z trestného kopu z 30-tich metrov strelil víťazný gól hostí, keď slnkom oslepený domáci brankár na loptu vôbec nereagoval. ŽK: Turňa, Špulica - Šebík, Vlček, Janiš. Rozhodoval Kubačka, 200 divákov.
K. N. MESTO: Ritnošík - Macek (46. Bočej), Gapa, Mičica, Paulus, Záhradník (55. Vlček), Šebík, Jamečný (64. Michúlek), Janiš, Padych, Genčúr. Tréner: Šebík Jaroslav.
Juraj Cibula

OSTATNÉ VÝSLEDKY: D. Kubín - R. Sobota B 6:0 (1:0), 47. a 76. Dzúrik, 34. Callo, 55. Kubáni, 86. Melicherčík, 54. Bodnár vl. Kremnička - Žiar nad Hronom 2:2 (1:0), 5. Mati, 62, Štrba - 59. Páleník, 67. I. Obert. Rakytovce - L. Mikuláš 4:2 (2:2), 13., 21. a 76. Fojtík, 74. Schmidtmayer - 23. Kašpar, 45. Húska. Zvolen - Turčianske Teplice 1:4 (0:2), 90. Kučera - 22., 68. a 78. Privitzer, 9. J. Jeťko.

1. T. Teplice 13 10 1 2 43:8 31
2. Čadca 13 9 1 3 27:13 28
3. Kremnička 13 8 4 1 28:14 28
4. Bánová 13 8 2 3 21:16 26
5. Ružomb B 13 6 4 3 25:18 22
6. D. Kubín 13 6 3 4 23:22 21
7. Rakytovce 13 6 2 5 28:24 20
8. Dukla B 13 5 3 5 33:19 18