Utorok, 3. august, 2021 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky

Pred prestávkou bez prehry

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Žilina 1:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Góly: 56. M. Droppa (Marek Hovorka) - 52. S. Gron (Škorvánek, Hreus). Vylúčení: 2:4, Polák (L. Mikuláš) 5+DKZ, Senko (Žilina) 10 min. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodoval: D. Konc, 1159 divákov. MsHK: Lipovský - Nádašdi, Ficenc, I. Droppa, Ratulovský, Senko, Dlouhý, Škorvánek, Sedláček - Michel Miklík, Beran, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Krajčí - Král, Hreus, Gron - Kokavec, Rehák, Verčík. V severoslovenskom derby sa ako prvý strelecky pripomenul ex-Žilinčan Opatovský. V polovici 12. min sa z ničoho nič v samostatnom nájazde ocitol Hovorka, ale jeho blafák išiel nad bránu Lipovského. V 24. min stuhli tribúny po narazení hosťujúceho Sedláčka na mantinel, obranca „vlkov“ skončil s podozrením na otras mozgu v mikulášskej nemocnici. Následnú päťminútovú presilovku pri vylúčení Poláka zverenci Jána Šterbáka nevyužili. Útočník MHK 32 Milec netrafil v 33. min odkrytú svätyňu hostí. V úvodných sekundách záverečného dejstva horel ľad pred Krivomazovom. V 47. min vpálil ďalší samostatný nájazd Richard Huna, keď sa už zdalo, že čakanie na gól bude márne, vložil jemne hokejku do Škorvánkovej strely Stanislav Gron. Domáce strelecké suchoty Liptákov trvajúce takmer 136 minút odkliala v 56. min delovka M. Droppu. V predĺžení boli bližšie k rozhodujúcemu úderu domáci, ale viaceré tutovky pri vylúčení odchovanca mikulášskeho hokeja Ivana Droppu jeho bývalí spoluhráči nevyužili. A. Tomko: „Bol to vyrovnaný, výrazne taktický duel. Mrzí nás nevyužitá päťminútová presilovka. Škoda, že sme si neudržali jednogólové vedenie, nakoniec sme v predĺžení mohli prísť v našom oslabení aj o bod.“

Ostatné výsledky 22. kola: Slovan - Košice 5:3, Zvolen - Trenčín 2:3, Martin - Poprad 0:4, Skalica - Nitra 5:2. (ki, sita)

MsHK Žilina - MHC Martin 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)

Góly: 8. Kokavec, 10. S. Gron (M. Gálik, Jabrocký), 16. S. Gron, 39. S. Gron (V. Král) - 26. Török, 39. T. Bulík (Török, Koložváry). Vylúčení: 5:7. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodoval: Lauff, 1345 divákov. MsHK: Lipovský - Nádašdi, Ficenc, I. Droppa, Škorvánek, Senko, Dlouhý - Michel Miklík, Beran, Kontšek - M. Gálik, Jabrocký, Krajčí - V. Král, M. Hreus, S. Gron - Kokavec, R. Rehák, Verčík. V zápase susedov sa hral kvalitný hokej. V 7. min ohrozil bránku hostí v oslabení Beran. Kokavec o minútu pretlačil puk za Rovnianka a domáci viedli. Jaško o chvíľu nato stroskotal na Lipovskom, vzápätí však na opačnej strane zaznamenal druhý gól Žiliny Gron. Žilinský útočník onedlho využil zaváhanie obrany hostí a po viacerých strelách a góle na 3:0 vyhnal Rovnianka z bránky. V úvode druhej časti prežili domáci presilovku Martina o dvoch hráčov, no potom pri vlastnej početnej výhode inkasovali po blafáku z hokejky Töröka. Hostia potom zlepšili všetky činnosti, ale Jaško v 34. min ani na dvakrát neprekonal Lipovského. Podarilo sa to Bulíkovi, ktorý po biliardovej akcii znížil na rozdiel gólu. O 35 sekúnd neskôr však Gron svojím tretím gólom v zápase upokojil spoluhráčov i žilinských divákov. V záverečnej tretine tempo hry neustalo. Hostia sa snažili o vyrovnanie, no pozorný Lipovský všetko vyriešil. J. Šterbák: „Bolo to ťažké stretnutie. V prvej tretine sme sa tromi gólmi upokojili, naše poľavenie v druhej časti však súper využil. Našťastie však prišiel štvrtý gól na našej strane. V záverečnej tretine sme urobili korektúry v zostave a taktickou hrou sme víťazstvo udržali.“

Ostatné výsledky 23. kola: Košice – L. Mikuláš 4:1, Trenčín - Slovan 1:2, Nitra - Zvolen 3:1, Poprad - Skalica 5:2. (ki)

HK 36 Skalica - MsHK Žilina 0:5 (0:0, 0:5, 0:0)

Góly: 21. V. Král (I. Droppa, Škorvánek), 29. Michel Miklík (Nádašdi), 31. Kontšek (I. Droppa, Dlouhý), 34. Kontšek (Kokavec), 39. Michel Miklík (Verčík, Melicherčík). Vylúčení: 6:6. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodoval: J. Konc, 2700 divákov. MsHK: Lipovský - Nádašdi, Ficenc, I. Droppa, Škorvánek, Senko, Dlouhý - Král, Hreus, Gron - Kokavec, Rehák, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Krajčí - Miklík, Melicherčík, Verčík. Napriek konečnému výsledku Skalica nezačala zápas zle. V prvej tretine si vypracovala niekoľko dobrých príležitostí, no prekonať Lipovského v bráne hostí sa im nepodarilo. Žilinskí vlci potom uštedrili Záhorákom lekciu z efektivity. Diváci si ešte nestihli ani poriadne sadnúť a už po prvých deviatich sekundách druhej tretiny Skalica prehrávala. V 29. min Miklík prešiel cez viacerých protihráčov a zvýšil na 2:0. O minútu Tučeka vystriedal Hamerlík, ale hneď prvá strela skončila v 31. min medzi jeho betónmi, autorom gólu bol Kontšek. Ten istý hráč si pododný spôsob zakončenia s úspechom zopakoval aj o tri minúty neskôr. Bezradní Skaličania sa nezmohli ani na čestný gól. Naopak, v 37. min strelou nad vyrážačku upravil Miklík na 5:0. A. Tomko: „Po našich posledných výkonoch sme do Saklice prišli s malým srdiečkom, no chceli sme nejaké body uhrať. V úvodnej tretine mali domáci trochu viac z hry, vypracovali si viac príležitostí. V strednej časti sa hra otočila, boli sme efektívnejší a hneď úvodný gól Skalicu zaskočil. Začalo sa nám dariť a konečne sme efektívne zakončovali. V poslednej tretine sme už stretnutie iba kontrolovali.“

Ostatné výsledky 24. kola: Trenčín – Nitra 5:2, Martin – Košice 1:2, Slovan – L. Mikuláš 5:0, Zvolen – Poprad 3:2 po predĺžení. Hokejová extraliga pokračuje po reprezentačnej prestávke v piatok 18. novembra, kedy Žilina privíta doma Zvolen.(ki, sita)