Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Víťazstvo zariadil kanonier Straka

MŠK Žilina – FC Nitra 2:1 (1:0)

Góly: 21. a 74. Straka – 60. Kóňa. Žilinčania hnaní túžbou napraviť si renomé po troch domácich prehrách v rade to s aktívnym nováčikom spod Zobora nemali jednoduché. Začali síce aktívne, ale na zasneženom a klzkom trávniku obaja súperi len ťažko kombinovali. Už v 2. min. hlavičkoval Štrba po Čišovského centri tesne vedľa Seneckého brány. V 18. min. sa Nitranom podarila rýchla kontra, na jej konci sa na hranici šestnástky uvoľnil Rák, ale jeho krížna strela len tesne minula pravú žrď. V 21. min. sa gólu dočkali domáci. Popri ľavej čiare unikol Krško, nacentroval do pokutového územia, kde si Čeman nedal pozor na Straku a žilinský kanonier hlavou nedal Seneckému šancu. Futbalisti spod Zobora mohli odpovedať o 5 mi- nút, keď z priameho kopu z 30 metrov zakrútil loptu do šestnástky Bubenko, obrancovia ju hlavou minuli a Kuciak sa musel poriadne natiahnuť, aby zabránil gólu. V 39. min. Vršič uvoľnil na hranici šestnástky Straku, ale tomu lopta tentokrát na strelu nesadla a preletela vedľa ľavej žrde. V nastavenom čase prvého polčasu ešte tesne nad z priameho kopu vystrelil Vršič. Po zmene strán sa niekoľkými kolmými prihrávkami za obranu prezentoval Dare Vršič. V 49. vysunul Straku, ktorý sa snažil Seneckého obstreliť, ale ten bol namieste. O 5 minút zahrával slovinský legionár v žlto-zelenom drese rohový kop, na ktorý si najvyššie vyskočil stopér Čišovský, bránu ale netrafil. Hneď z protiútoku po takmer rovnakej situácii netrafil bránu Kukol. Už o minútu, ale po akcii ako cez kopirák zakončil hlavou Bubenkov center presne Kóňa a Kuciak nemal šancu. Po vyrovnávajúcom góle domáci futbalisti znervózneli a zdalo sa, že Nitrania si pod Dubňom môžu opäť trúfať minimálne na bod. Žlto-zelení však pridali. V 65. min. centroval do šestnástky Barčík a Jež z voleja tesne minul pravú žrď. V 67. min. sa lopta odrazila k voľnému Pekaríkovi, ale ten krížnou strelou netrafil bránu. Rozhodujúci moment zápasu sa zrodil v 74. min., kedy sa najlepší ligový kanonier Pavol Straka po druhýkrát presadil v súboji s Čemanom a na dvakrát prestrelil Seneckého v bráne Nitry. V 81. min. mohol žilinský kanonier pridať aj tretí gól, keď sa rútil sám na Seneckého, ale vystrelil slabo. Už o minútu sa v podobnej situácii ocitol Bajza, ale loptu si posunul ďaleko od nohy a Senecký ho s prehľadom „vychytal“ a rovnako mal brankár Nitry navrch aj v 87. min., keď sa do šance dostával Gavarič. Pred 2 027 divákmi rozhodoval Havrilla. ŽK: Pekarík, Vomáčka – Bubenko, Hrnčár. MŠK: Kuciak – Čišovský, Labant, Vomáčka, Krško, Pekarík, Jež (72. Bajza), Štrba, Barčík (84. Gavarič), Vršič (90.+ Doležaj), Straka. Milan Nemec, tréner MŠK: Som rád, že sme po troch domácich prehrách konečne dokázali doma zvíťaziť. Bolo však cítiť, že sme hrali iba na jedného útočníka a nedokázali sme vyvinúť na súperovu bránu taký tlak, ako by sa žiadalo. Pod psychickým tlakom zo strachu o výsledok sme v druhom polčase uvoľnili súperovi priestor, ale po vyrovnávajúcom góle Nitry mužstvo dobre zareagovalo. Dokázali sme streliť gól a víťazstvo udržať. Michal Filek Foto: archív

OSTATNÉ VÝSLEDKY 19. KOLA: Artmedia Bratislava – Spartak Trnava 2:1 (0:1), 54. Obžera, 80. Hartig – 10. Kožuch. MFK Ružomberok – Inter Bratislava 3:1 (0:1), 80. Pospíšil, 88. Sapara, 90.+ Urban – 26. Tomčák. Matador Púchov – ZŤS Dubnica 1:3 (1:1), 9. Saláta – 44. Kiška, 47. Filo, 64. Dovičovič. Dukla Banská Bystrica – AS Trečín 0:1 (0:1), 1. Fabuš. Program 18. kola Sobota 26. novembra o 13.00 hod: Matador Púchov – MŠK Žilina, ZŤS Dubnica – AS Trenčín, Inter Bratislava – Dukla Banská Bystrica. O 17.30 hod: Spartak Trnava – MFK Ružomberok. Nedeľa 27. novembra o 13.00 hod: FC Nitra – Artmedia Bratislava.

STRELCI MŠK: 11 gólov - Pavol Straka, 7 gólov - Stanislav Šesták, 4 góly – Róbert Jež, Ivan Bartoš, 3 góly – Marián Čišovský, 2 góly – Martin Švestka, Miroslav Barčík, Dare Vršič, 1 gól - Peter Doležaj, Ivan Belák, Peter Pekarík, Miloš Krško.