Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Volejbal

MUŽI, JUNIORI, KADETI

MUŽI
V skupine o 7. – 9. miesto nastúpili volejbalisti VKM na zápas vo Zvolene. Domáca Lokomotíva bojovala rovnako ako Žilina o zisk zápasu, nakoľko len prvých 8 družstiev v celkovej tabuľke odohrá paly-off. Domáci v solídnom zápase predsalen Žilinu prevýšili a víťazstvo získali.
Lokomotíva Zvolen – VKM Žilina 3:1 (25, 20, -20, 19), 86 min.
VKM: Masný, Kujan, Grešo, Namešanský, Smrž, Kandalík, libero Kysela (Kubš).
Žilina, ktorá na zápas prišla len s ôsmimi hráčmi hrala od začiatku prekvapivo dobre. Domáci museli využiť všetky možné prostriedky v hre, aby v jednotlivých setoch boli úspešnejší. Žilina hrala dobre v útoku aj v obrane a sety sa rozhodovali v koncovkách. Domáci ťažili v koncovkách z menších nepresností, ktoré VKM vyprodukovalo. Na sieti sa darilo Kandalíkovi, ale aj ostatní hráči hrali svoj štandard. V treťom sete bola Žilina presnejšia a vyvarovala sa zbytočných chýb na prihrávke, aj v útoku. Vo 4. sete už domáci predsa len priebeh kontrolovali, keď získali rozhodujúce náskoky 12:6, 15:10 a 19:14. Žilina tento týždeň nehrá, nakoľko medzi sebou bude hrať Zvolen a Nitra.

JUNIORI
Semifinálová skupina o 1. – 4. miesto v prvej lige juniorov zápas pokračovala ďalšími dvojzápasmi. Juniori VKM sa predstavili v Nitre. V dramatickom dueli domáci získali obe stretnutia, keď v rozhodujúcich momentoch boli úspešní na bloku, aj presnejší v útoku.
Ekonóm Nitra – VKM Žilina 3:1 (-24, 12, 28, 10) a 3:1 (-18, 20, 16, 24)
Obidva zápasy sa priebehom mimoriadne podobali. Žilina vždy získala prvý set a druhý patril domácim. Nitrania sa ťažšie rozbiehali, akoby súpera podceňovali. Žilina hrala s osmičkou hráčov, keď v prvom zápase hral libera Kubš a v druhom Namešanský. Škoda bola najmä tretieho setu v prvom stretnutí, v ktorom hostia nevyužili tri setbaly. V tomto sete mali aj smolu, keď rozhodca tri evidentné lopty prisúdil opačne – domácim. Pri prípadnom vedení 2:1 na sety by húževnatá Žilina snáď aj zápas získala. V druhom zápase bol najtesnejší štvrtý set, ktorého koncovku skúsenejší domáci vyhrali.
VKM: Dupkala, Chovančík, Kubš, Namešanský, Dvořák, Nociar, Kohout, Korman.

KADETI
Kadeti VKM hrali v nedeľu dvojzápas s Revúcou, ktorá však výkonnosť družstva príliš nepreverila.
VKM Žilina – Revúca 3:0 (19, 20, 19) a 3:0 (22, 21, 21)
V stretnutí sa pravidelne na ihrisku striedali všetci hráči, ktorí boli na lavičke. Príležitosť dostali najmladší hráči v družstve.
VKM: Dubovec, Dedič, Dupkala, Nociar, Čurha, Kohout, Smrž, Jakubčánin, Koiš, Majzel, Namešanský. Libera hral žiak Hovorka.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Päť chýb pri zateplení strechy
  4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  5. Vitajte v postapokalyptickom svete
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 161

Žilina hlási 80 prípadov. Ako je na tom žilinský región?

V nemocniciach je hospitalizovaných 844 pacientov.

Testovanie na nový koronavírus.

Žilinská nemocnica otvorila Pandemický pavilón. Už má v ňom piatich pacientov

Aktuálne je pozitívnych už 57 zamestnancov žilinskej nemocnice.

Pandemický pavilón FNSP Žilina.

BYTČA: Lúpež, vyhrážanie i poškodzovanie majetku. Mladík si poriadne zavaril

Na obvineného muža policajti spracovali podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

V III. lige kraľuje nezastaviteľný Hundák, v I. a II. triede na čele pätnásťgóloví strelci

Zápasy regionálnych či oblastných futbalových súťaží tento rok už pravdepodobne neuvidíme, väčšina duelov z jesennej porcie je však už za nami. Preto sme sa pozreli, ako vyzerajú poradie strelcov v jednotlivých súťažiach.

Daniel Hundák (druhý zľava) a Peter Jasenovský (tretí zľava) patria nielen medzi najlepších strelcov Bánovej, ale aj celej III. ligy.