Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Basketbal – 1. liga mužov

Zápasy v skupine o 1. až 8. miesto pokračovali zápasmi 4. a 5. kola: MBK Váhostav-SK ŽU Žilina – BK AŠK Prírodovedec Bratislava 97:83 (27:19, 48:35, 70:65). Body Žiliny: Miš 44, Nižný 20, Tilandy 11, Filo 8, Šulo 7, Antoš 4, Hoferica 2, Podhorský 1. Za Bratislavu J. Cimo 31 a Tóht-Vaňo 16. Fauly: 23-26. Trestné hody: 35/25-31/22. Rozhodovali: Suja, Kukelčík. Trojky: 4-2. Štvrtiny: 27:19, 21:16, 22:30 a 27:18.
Bratislavčania by mali papierovo patriť medzi slabšie mužstvá finálovej skupiny a v prvom polčase tieto predpoklady aj napĺňali. Streleckými oporami domáceho tímu, ktorý si systematicky budoval svoj náskok boli Miš a Nižný. Po prestávke však hráči poľavili v nasadení, hosťom sa začala dariť streľba a naraz bolo všetko inak. Tretiu štvrtinu vyhrali Bratislavčania a začali si trúfať. Až v 33. min keď znížili na 76:73 ich domáci tím pribrzdil. Šnúrou 11:0 za necelé tri minúty (strelci Nižný a Filo) získal rozhodujúci náskok a ten už nepustil z rúk.
MBK Žilina –MBK Pezinok 87:72 (27:20, 43:39, 63:52). Body Žiliny: Miš 23, Kosa 18, Tilandy 15, Nižný 14, Šulo 7, Filo 5, Antoš 5. Za Pezinok najviac Marič 15 a Urland 12. Fauly:13-18. Trestné hody: 21/17-12/10. Trojky: 6-2. Rozhodovali: Suja, Kukelčík. Štvrtiny: 27:20, 16:19,
20:13 a 24:20.
Do soboty vedúci tím tabuľky na strednom Slovensku nepochodil. V sobotu prehral v Dolnom Kubíne (81:76),
v nedeľu aj v Žiline. V obojstranne nervóznej úvodnej štvrtine urobili domáci menej chýb a nebyť niekoľkých zahodených príležitostí spod koša, mohli vyhrávať aj výraznejšie ako sedembodovým rozdielom. V druhej desaťminútovke mali mierne navrch hostia, zásluhou posíl, Chorváta Mariča a Talajku z Interu znížili na 43:39. Ihneď po prestávke dokonca vyrovnali. Nasledovala však excelentná pätminútovka so16-bodovou šnúrou Žiliny (v nej dve trojky Kosu), po nej sa Pezinok zmohol už len ojedinelé kontry, ktorými zabránil vysokej prehre.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  8. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
  10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 133

Žilina hlási 80 prípadov. Ako je na tom žilinský región?

V nemocniciach je hospitalizovaných 844 pacientov.

Testovanie na nový koronavírus.

Žilinská nemocnica otvorila Pandemický pavilón. Už má v ňom piatich pacientov

Aktuálne je pozitívnych už 57 zamestnancov žilinskej nemocnice.

Pandemický pavilón FNSP Žilina.

BYTČA: Lúpež, vyhrážanie i poškodzovanie majetku. Mladík si poriadne zavaril

Na obvineného muža policajti spracovali podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

V III. lige kraľuje nezastaviteľný Hundák, v I. a II. triede na čele pätnásťgóloví strelci

Zápasy regionálnych či oblastných futbalových súťaží tento rok už pravdepodobne neuvidíme, väčšina duelov z jesennej porcie je však už za nami. Preto sme sa pozreli, ako vyzerajú poradie strelcov v jednotlivých súťažiach.

Daniel Hundák (druhý zľava) a Peter Jasenovský (tretí zľava) patria nielen medzi najlepších strelcov Bánovej, ale aj celej III. ligy.