Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Žlto-zelení vyhoreli aj v Trnave

Spartak Trnava – MŠK Žilina 2:1 (1:1) Góly: 7. Kriss, 78. Čvirik (11 m) – 30. Švestka.

Spartak Trnava – MŠK Žilina 2:1 (1:1)
Góly: 7. Kriss, 78. Čvirik (11 m) – 30. Švestka.
Žilinčania už v minulom týždni prakticky stratili reálnu šancu hrať o majstrovský titul. V Trnave preto mohli hrať útočný a uvoľnený futbal. Dobrý výsledok by ich totiž ešte vždy udržal v hre o minimálne Intertoto cup. Žlto-zelení na štadióne Antona Malatinského síce útočný futbal od začiatku predvádzali, v konečnom účtovaní to však nestačilo ani len na bod. V rozlete ich totiž zabrzdila už 7. min. Po rohovom kope totiž Exžilinčan Vlado Labant posunul loptu Krissovi a ten pohotovo preloboval Petriša v žilinskej bráne. Hostia sa po góle nevzdávali a prebrali iniciatívu na svoje kopačky. Vyrovnať mohol už v 22. min. Nemec, keď mu loptu na hlavu naservíroval Šesták. Vysoký útočník ale minul Lipčákovu bránu. Zrovnať skóre sa podarilo v 30. min. sviatočnému strelcovi Švestkovi, keď si po rohu Vršica najvyššie vyskočil na centrovanú loptu a prekonal trnavského gólmana. Tesne pred prestávkou z priameho kopu tesne minul Pernišovu bránu Filip a na druhej strane ešte zahodil stopercentnú šancu Straka, keď sám pred bránou Lipčáka neprekonal. Po zmene strán pokračovali aktívni Žilinčania v útočnom futbale. Bohužiaľ, doplatili na faul mladého Pekaríka v pokutovom území. Ten totiž v poslednej chvíli stiahol prenikajúceho Ďuriša a Čvirik nariadený pokutový kop s prehľadom premenil. Žilinčania sa až do konca pokúšali o vyrovnanie, bohužiaľ, vyloženú príležitosť si už nevypracovali a zbytočne stratili ďalšie cenné body.
Pred 11 633 divákmi rozhodoval Olšiak. ŽK: Kotula, Semanko – Pekarík.
MŠK: Perniš – Pekarík (85. Barčík), Doležaj, Švestka, Polovanec, Šesták (73. Jež), Vršič, Štrba, Belák, Straka, Nemec.
Marijan Vlak, tréner MŠK: V Trnave sme podali najlepší výkon za môjho pôsobenia v Žiline. Keď však nedokážeme premeniť také šance, ako sme si v prvom polčase vypracovali a urobíme také chyby, ako v druhom polčase Pakarík, nemôžeme uspieť. Gratulujem Trnave k víťazstvu.

VÝSLEDKY 27. KOLA:
Dukla Banská Bystrica – ZŤS Dubnica 2:3 (2:0), 15. a 42. Semeník (druhý z 11 m) – 72. Kopačka (11 m), 86. Jonáš, 89. Filo. AS Trenčín – MFK Ružomberok 1:0 (0:0), 80. Tárnyik. Inter Bratislava – Artmedia Bratislava 1:2
(1:1), 19. Šedivý – 29. Sninský, 84. Halenár. FC Nitra – Matador Púchov 1:1
(0:1), 59. Demo – 37. Ďurica (11 m).

Program 28. kola:
Sobota 22. apríla o 16.00 hod: ZŤS Dubnica – Matador Púchov, FC Nitra – MŠK Žilina, Inter Bratislava – MFK Ružomberok, AS Trenčín – Dukla Banská Bystrica. O 17.30 hod: Spartak Trnava – Artmedia Bratislava.

STRELCI MŠK:
14 gólov - Pavol Straka, 8 gólov - Stanislav Šesták,
4 góly – Róbert Jež, Ivan Bartoš, 3 góly – Marián Čišovský, Dare Vršič, 4 góly – Martin Švestka, 2 góly –Miroslav Barčík, 1 gól - Peter Doležaj, Ivan Belák, Peter Pekarík, Miloš Krško, Benjamín Vomáčka.

1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 271

Cíti sa slabý, ale jeho stav sa zlepšuje. Biskupa Tomáša Galisa prepustili z nemocnice

Biskup oceňuje prácu celého zdravotníckeho personálu za ochotnú 24-hodinovú službu.

Žilinský biskup Tomáš Galis.

Žilinskí cestári najazdili za dva dni 24-tisíc kilometrov

Cestárov preverila prvá výraznejšia várka snehu počas tejto zimy.

Na dokončenie Tunela Višňové – Dubná skala prišli v decembri minulého roka tri súťažné ponuky