Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Kotešová doma prehrala, v Rajci a vo Višňovom remízy

Futbalový víkend sa začal už v piatok dohrávkou 17. kola I. triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina Dlhé Pole – Belá, ktoré sa v pôvodnom termíne nemohlo hrať pre nespôsobilý terén. V sobotu sa malo hrať v Nezbudskej Lúčke, zápas však preložili na nedeľu. V tabuľke sa toho veľa nezmenilo, Rašovu na vedúce Závodie chýbajkú už len dva body.
Dlhé Pole – Belá 4:1 (1:1). 9. Tornáry, 47., 55. Janešík, 80. Adamík – 25. Kurcin. Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh, do druhého polčasu však v tíme domácich nastúpil Janešík, ktorý hneď na začiatku dal dva góly a rozhodol o výsledku stretnutia. 60. R Žiak.
Rašov – Zbyňov 5:0 (2:0). 10., 15. S. Lacko, 47. Baláž, 51. R. Kadáček, 73. Michálek. Slušný zápas sa vyvíjal jednoznačne v prospech domácich, ktorý presvedčili aj počtom strelených gólov. 80. R Žiak. RAŠOV: Čupec – Gombár (46. Bajza), Prášek, Miroslav Kresáň, Križňan, Michálek, Tretinár (60. Miloš Kadáček), M. Lacko (60. Butko), Baláž, S. Lacko, R. Kadáček. ZBYŇOV: Lietavec – Babčan, M. Urík, Kubica, Gažúr, P. Jánošík, Martin Mišiak (46. Sandanus), Jamečný, Miloš Mišiak, Barčiak, R. Urík.
Bytčica – Hlboké 2:1 (0:1). 60. Parač, 77. Štaffen - 30. Hvorečný. Hlboké hralo 45 minút pod tlakom Bytčice, ale napriek tomu dalo náhodný gól. V druhom polčase sa hra vyrovnala a domáci hráči z brejkov  dvakrát skórovali. 110. R Rogoň. BYTČICA: Malich – Morvay, Dubovec, Ľ. Zuziak, Kosnovský, Ťažký, Ďuriš (36. Klobucký), Keblušek, Repkovský, Parač, M. Zuziak. HLBOKÉ: Zaduban – D. Konečný, Pavlík, Vršanský (29. R. Adamov),  Hvorečný, Pinčík, Zátek, V. Konečný, P. Adamov (73. Sekáč), Adamík, Paiš (62. Labuda).
Rajec – Závodie 2:2 (0:1). 40. Gamboš, 60. Belko (za hostí). V prvom polčase boli lepší hostia, ale vlastnými chybami prišli o tri body. 200. R Sklenár. RAJEC: Marek Kmeť – Hulín, Matej Kmeť, Kaštan, Marián Krajčoviech, Veselý, Hájek, Pekara, Mazák, Macura, Juraj Krajčoviech. ZÁVODIE: Trnka – Ftorek, Hruboška, Bičan, Randík, Kučera, Belko, Mišúr, Gamboš, Šajnoha, Šiška (70. Capko).
Kotešová – Kotčina Lúčka 1:2 (0:0). 70. F. Bujný – 58. Žabka, 83. Pecko (z 11m). Domáci začali toto stretnutie vlažne a už v 3. min. zachraňoval na bránkovej čiare domáci Galovič. I naďalej sa im hra príliš nedarila a keď sa k tomu pridali aj hostia v prvom polčase, diváci veľa pekného futbalu nevideli. V 58. min. sa hostia dostali do vedenia gólom Žabku. Tento moment domácich vyburcoval k útočnejšiemu futbalu a v 70. min. sa im podarilo vyrovnať gólom F. Bujného. V 83. min. však faulovali v šestnástke a hosťujúci Pecko z pokutového kopu stanovil výsledok na 1:2. 150. R Kováč KOTEŠOVÁ: Magerčiak – Pollák, Košík, J. Bujný (85. Václavík), B. Bujný, Urban, F. Bujný, Galovič (73. Mikulík), M. Bujný, Zavadzan (63. Žilinčiar), Kendy. KOTRČINA LÚČKA: Trnovec – Smida, Ďurnek, Slúčik, Milo, Kuťka, Káčerík, Mikolaj, Šmehyl, Žabka (73. Pecko), Martinček (98. Laurenčík).
Višňové – Zádubnie 3:3 (2:1). 38. P. Stromček, 44. Vojtyla, 60. M. Stromček – 24. Talafa, 62. Majer, 78. vlastný. Domáci zaspali úvod zápasu, prebudili sa až za stavu 0:1 a tesne pred prvým odchodom do kabín potočili výsledok. Po polčase zvýšili na 3:1, potom však po vlastných hrubých chybách a vlastnom góle prišli o tri body. 80. R Bariak. VIŠŇOVÉ: Majtaník – Vojtyla, Husárik, Laš, Danaj, Franček (82. Porubčanský), Strelička, Pagáč, P. Stromček (68. Varínčiak), M. Stromček, Valica. ZÁDUBNIE: Vanca – Gašpierik, Majerčík (72. Studník), Majer, Holeš, Pytel, Mikunda, Talafa, Belanec, Jankula, Pechočiak.
Nezbudská Lúčka – Belá 3:1 (2:1). 7. Š. Ondráš, 42. V. Samec, 70. Mrázik - 35. Vrábel.Napriek tomu, že zápas bol takmer celých 90 minút vyrovnaný, domácim sa podarilo gólom v druhom polčase zabezpečiť pre svoj tím víťazstvo. 100. R Capko. NEZBUDSKÁ LÚČKA: Hruška – Mrázik, M. Ondráš, M. Samec, E. Kubo, Obešla, Tilhy, Š. Ondráš, Krivko, Ľ. Kubo, V. Samec. BELÁ: Užák – Laščiak, Boháč, Hlávka (58. Kaňa), Šipčiak, F. Ťažký (58. T. Ťažký), Kuťa, Čepela, A. Cabadaj, Vrábel, J. Cabadaj.
Rajecké Teplice-Konská – Dlhé Pole 3:2
(1:1). 30. Urbnaec, 60. Zigo, 80. Pleva – 25. Beneš, 75. Dzúrik. Domáci začali lepšie, tlak zúročil efektívnymi nmožničkami Urbanec. Hostia onedlho vyrovnali nechytateľnou hlavičkou Beneša. V druhom polčase opäť hra patrila domácicm a keď Zigo zvýšil na 2:1, zdalo sa, že je rozhodnuté. No hostia z jediného rohového kopu opäť vyrovnali. Drámu ukončil gól domáceho hráča Plevu. 100. R Mackovčin. RAJECKÉ TEPLICE-KONSKÁ: Frátrik – J. Piala, Mazúr (62. Remšík), Žilinčár, Lihocký, M. Pleva, Baránek, Šramo (71. Strhár), Mintál, Zigo, Urbanec (81. M. Piala). DLHÉ POLE: Bohdan – R. Fuljer, Dvorík, Adamík, M. Feranec, Švec, Mrvoň, K. Feranec, Tornáry, Beneš, Dzúrik.
14. Zbyňov 18 2 4 12 14:50 10

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?