Bytča zobrala body Rakytovciam

III. LIGA
K. LIESKOVEC - R. SOBOTA B:
1:3 (0:2)
Góly: 85. Vojvoda (11m) - 21. Vitek, 33. Janák, 70. Užkovič. ŽK: Škorík, Vojvoda, Dančík - Koleno, Hritz, Ižip, Janák. Rozhodoval Baranček, 150 divákov. K. LIESKOVEC: Slíž - Trnovec (76. Brtnický), Tatarčiak, Kubala, Dančík, Vojvoda, Marčan, Macura, Kekely (46. Timek), Mihalda, Škorík.
Úvod prvého polčasu patril domácim, ktorí si vypracovali dve čisté šance. Najskôr Kubala z päťky netrafil bránu. V 9. min. opäť mali domáci gól na kopačkách, ale Mačura neusmernil loptu do hosťujúcej siete. V 10. min. hostia vystrelili Ižipom, ale strela bola nepresná. V 21. min. Vitek strelou z 30m preloboval domáceho brankára. V 28. min. mali domáci opäť gól na svojich kopačkách, ale Marčan strelil vedľa. O 5 minút Janák po skrumáži pred domácou bránou zvýšil na rozdiel dvoch gólov.  V druhom polčase mohli domáci znížiť, ale Mihalda v čistej šanci strelil len tesne vedľa. V 70. min. Užkovič po nedorozumení domácej obrany zvýšil na 0:3. V 85. min domáci zvýšili úsilie, hostia faulovali domáceho hráča a Vojvoda z 11m znížil na 1:3. V závere stretnutia sa domáci snažili zvrátiť nepriaznivý stav, ale nedokázali ani z čistých šancí loptu poslať do Kuciakovej siete.Milan Čimbora

L. MIKULÁŠ - K. N. MESTO
3:1 (1:1)
Góly: 11. a 56. Kašpar, 63. Gapa vl. - 30. Molnár (11m). ŽK: Chalupka - Klec, Mičica, Vlček. Rozhodoval Putra, 300 divákov.
K. N. MESTO: Klec - Valiašek, Gapa, Mičica (72. Macek), Vlček (45. Zahradník), Peck, Kohút (66. Toka), Golian, Molnár, Šebík, Chovanec.
Prišla 11. min, keď sa dve strely odrazili od obrancov hostí, k lopte sa dostal Kašpar a tvrdou strelou pod brvno otvoril skóre zápasu. V 30. min. domáci urobili chybu v rozohrávke, k lopte sa dostal Šebík, ktorého v šestnástke nedovolene zastavil Chalupka. Nariadený pokutový kop bezpečne premenil Molnár. V závere polčasu vystrašil Juriga strelou z 25m Kleca a Kandera z uhla nastrelil žrď bránky.  V 56. min. veľmi dobre zakombinovala celá záloha, lopta sa dostala za obranu hostí a Kašpar s prehľadom vsietil druhý gól zápasu. V tejto fáze hry hostia iba odkopávali lopty. V útoku sa začal presadzovať v pohode hrajúci Kašpar. V 62. min. poslal loptu cez celé ihrisko Olejár Kašparovi, no jeho strelu Klec chytil. O minútu nato obišiel Králik obrancu hostí, loptu prudko napálil do päťky a Gapa si dal vlastný gól. Záver zápasu sa dohrával v pohode. Strely Bellu, Kašpara i Blaščíka pochytal Klec. Na druhej strane ohrozil Chalupku Golian i Šebík. V 85. min prišlo veľké sólo Jurigu, ktorý sa dostal až do šestnástky, ale zakončil strelou mimo brány. Zdenko Šenkyřík

PODBREZOVÁ B – BÁNOVÁ 0:0
ŽK: Belko, Murín - Sluka. Rozhodoval Petrák, 320 divákov. BÁNOVÁ: Gavlák - Ďuratný, Kubovich, Stalmašek, Mojík, Padala (46. Paulini) (84. Kosa), Ďuratný D., Ďurica, Frátrik, Sluka, Podmanický. Tréner Ján Kašuba.
Domáci od úvodu stretnutia zatlačili hostí pred ich bránu. Už v 1. min zahodil Chrenovský tutovku. V 29. min. prudká Kitašova strela trafila len do brankára hostí. Domáci počas prvého polčasu mali viac z hry a kopali osem rohových kopov. Obrana hostí na čele s brankárom Gavlákom so šťastím odvracala lopty smerujúce na ich bránu. V druhom polčase sa hra v poli vyrovnala. No boli to opäť domáci, ktorí mali viac príležitostí na strelenie gólu. Najmä Špulica v 72. min. zahodil tutovku, keď netrafil prázdnu bránu. O 5 minút nato Murín perfektne trafil nožničkami, ale brankár hostí zázračne zachránil. Hostia nakoniac remízu udržali a pripravili domácim prvú stratu bodu.
Marián Lauer

RAKYTOVCE – BYTČA  0:1 (0:1)
Gól: 36. Gabaj (11m). ŽK: Homola, Hric - Holeščák M. Rozhodoval Kuzma, 140 divákov.
BYTČA: Hájek - Čmárik, Kadák, Tvrdý, Kliník, Holeščák P. (82. Ciesarik), Čikota, Holeščák M., Širo, Gabaj (64. Zábavčík), Gajdošík (90. Kotian). Tréner: Miroslav Král.
Už v 4. min sa domáci obrancovia nedohodli a tak hosťujúci M. Holeščák išiel sám na Vysokoča, no tesne pred zakončením mu vypichol loptu Hejčík. Domáci pri väčšej snahe mohli rozhodnúť už v prvom polčase, no to by museli v 13. min. Zlevský a v 43. min. Hric presnejšie mieriť na Hájekovu bránu. Naproti tomu hostia kopali v 35. min priamy kop. Loptu domáci nedokázali dostať zo šestnástky, a tak po strele jedného z hráčov Bytče lopta trafila ruku Homolu a bol z toho pokutový kop, ktorý Gabaj bezpečne premenil. V druhom polčase domáci zvýšili obrátky, Strelka a Homola mali gólové hlavičky Šimčíkovu strelu Hájek vytlačil, no diváci gól nevideli. Zápas vyhrali šťastnejší Bytčania, ktorí zvíťazili aj napriek tomu, že nepredviedli žiadny okulahodiaci futbal, no oslabení domáci produkovali najhorší futbal za posledné roky. Jozef Kvasna

ZVOLEN -  ČADCA 3:1 (1:1)
Góly: 32. Vrbiniak, 56. Detko (11m), 78. Spišiak - 45. Časnocha. ŽK: Valach, Spišiak, Bohuš, Kujan - Časnocha, Macášek. ČK: Holiš (Čadca). Rozhodoval  Kspusta, 250 divákov.
ČADCA: Holiš - Piňo, Kaličák (81.Húska), Gavlák, Kavuliak, Macášek, Joukl, Planeta (57.Kasman), Privarčák, Časnocha, Šidlo. Tréner: P. Strapáč.
Futbalisti MFK sa po remíze na ihrisku Kysuckého Lieskovca,stretli opäť s ambicióznym súperom.Domáci sa od úvodných minút rýchlymi akciami po krídlach dostávali do šancí, no hostia počiatočný tlak eliminovali nekompromisnou tvrdou obrannou hrou a dostali sa do šance až po štvrťhodine hry. Gavlákovu strelu pod brvno Valach vyrazil. Vzápätí po faule na Vrbiniaka vyrazil Holiš Detkovu strelu z priameho kopu a Bohuša po prieniku do pokutového územia odblokoval Kaličák. Po polhodine hry Valach obetavo zlikvidoval Privarčákovu technickú strelu a z protiútoku po najkrajšej akcii domácich priťukol v 16-tke Detko loptu v čistej šanci ešte Vrbiniakovi, ktorý nemal problém úspešne zakončiť do odkrytej brány. Keď už čakali domáci na ukončenie polčasu, nechala obrana preniknúť Šidla a po jeho tečovanom centri voľný Časnocha prehlavičkoval vybiehajúceho Valacha.  Úvod druhého dejstva bol bojom o loptu v strede poľa a obe mužstvá sa snažili prekonať súperovu obranu, ale rozhodujúci moment stretnutia prišiel  v 53 minúte, keď po kontakte brankára Holiša v pätke hostí s Bohušom obdržal ČK a následný pokutový kop s istotou premenil Detko. Hostia sa pokúšali o zvrat v stretnutí, no zabudli v 78 minúte obsadiť Spišiaka, ktorý poistil domáce vedenie. Už o 5 minút podcenila domáca obrana prienik Privarčáka a situáciu hasil i za cenu ŽK a pokutového kopu Valach, ktorý však  penaltu vyrazil a zlikvidoval i dorážku hostí.

Ostatné výsledky: D. Kubín - Ružomberok B 3:3 (2:2), Kremnička - Dukla B. Bystrica B 0:1 (0:1), Žiar nad Hronom - T. Teplice 3:1 (0:0).
1. Bánová 19 12 4 3 31:19 40
2. Ružomb B 19 11 4 4 44:23 37
3. Čadca 19 11 2 6 32:21 35
4. T. Teplice 19 11 1 7 49:19 34
5. Kremnička 20 10 4 6 35:23 34
6. D.Kubín 19 10 4 5 35:27 34
7. Žiar n/H 19 9 3 7 32:22 30
8. Dukla B 20 7 4 9 41:30 25