Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

V tabuľke nenastali väčšie zmeny

Devätnáste kolo I. triedy oblastného futbalového zväzu Žilina neprinieslo v tabuľke takmer žiadne významnejšie zmeny. Rašov si pomohol víťazstvom v Hlbokom, čo mužstvá z čela tabuľky rozhodne nepotešilo. Zbyňov zaznamenal ďalšie víťazstvo v rajeckom derby, keď doma hostil Rajecké Teplice-Konskú.
Zbýňov – Rajecké Teplice-Konská
1:0 (1:0). 17. Mišiak. Rajecké derby bolo vyrovnaným zápasom, jediný gól padol už v 17. min. V podstate to bol remízový zápas bez väčších šancí. 80. R Martinec st. ZBYŇOV: Lietavec – Miškovský, Kubica, M. Urík, Gažúr (60. Bariak), Jánošík, Martin Mišiak (46. Miíloš Mišiak), Jamečný, Sandanus, Barčiak, R. Urík. RAJECKÉ TEPLICE-KONSKÁ: Frátrik – J. Piala, Sibyla, Žilinčár, Lihocký, M. Pleva, Baránek, Šramo (65. Remšík), Krkoška, Strhár, Kavecký (46. Sopko).
Dlhé Pole – Nezbudská Lúčka 3:1
(1:0). 12. Dzúrik, 50. Adamík, 80. Beneš - 54. M. Samec. Počiatočný nápor domácich zúžitkoval v 12. min. Dzúrik, ktorý po priamom kope Martina Feranca zblízka prekonal brankára hostí. Domáci po góle tlačili aj naďalej, ale strely Tornáryho a Beneša brankár hostí kryl. Na začiatku druhého polčasu s umiestnenou strelou zvýšil Adamík na 2:0, v 54. min. ojedinelý prienik cez obranu domácich premenil Miloslav Samec a vrátil hostí do zápasu. Prišlo však zranenie Ondráša a vylúčenie M. Samca a oslabení hostia inkasovali tretí gól z hlavičky Beneša. 150. R Sobola. DLHÉ POLE: Bohdan – R. Fuljer (84. Šimulák), Dvorák,  Adamík (80. Pleško), M. Feranec, Švec, Forbák, K. Feranec, D. Tornáry, Beneš, Dzúrik. NEZBUDSKÁ LÚČKA: Hruška – E. Samec, M. Ondráš, M. Samec, Švejdík, Obešla, Tichý, Š. Ondráš, Krivko, Ľ. Kubo, V. Samec.
Belá – Višňové 3:2 (1:1). 21. Čepela, 55. J. Cabadaj, 80. Kurcin – 19. Strelička, 88. Varínčiak. Domáci začali náporom a už v 4. min. brankár hostí zázračne chytil strelu Cabadaja. Z protiútoku taký istý zákrok predviedol domáci brankár Zavalidroga. V 19. min. hostia po hlavičke Streličku sa ujali vedenia, no už o dve minúty Čepela vyrovnal po prihrávke Vrábla. Do konca polčasu boli domáci lepším mužstvom, no prevahu nevedeli vyjadriť gólmi. Celý druhý polčas boli domáci jednoznačne lepším mužstvom a po góloch Cabadaja a Kurcina vyhrávali už 3:1. S tým sa uspokojili a po prvej strele na bránku domácich v druhom polčase, v 88. min. znížili hosti a na 2:1. 100. R Strna. BELÁ: Zavalidroga – Kuťa, A. Cabadaj, Boháč, Kaňa, J. Cabadaj (75. T. Ťažký), Laščiak, Kurcin, Čepela, Vrábel (85. Mahút), F. Ťažký. VIŠŇOVÉ: Majtaník – Vojtyla, Husárik, Laš, Šupej (72. Danaj), Varínčiak, P. Stromček, Franček, Strelička, M. Stromček, Valica (71. Porubčanský).
Zádubnie – Kotešová 1:1 (0:1). 90. Talafa - 42. Kendy. Herne boli lepší hostia, ale šance boli na jednej i na druhej strane. Remíza je spravodlivým výsledkom. Rozohodujúce boli konce polčasov. 80. R Kováč. ZÁDUBNIE: Vanca – Sýkora, Majerčík, M. Heiser (46. Gašpierik), Holeš, Pechočiak, Mikunda, Talafa, Frátrik, Jankula, Pytel (82. Studník).  KOTEŠOVÁ: Magerčiak – M. Bujný, Košík, J. Bujný, B. Bujný, Urban, F. Bujný, Galovič, Polák, Zavadzan , Kendy (88. Šukala).
Kotrčina Lúčka – Rajec 4:0 (0:0). 65. Mikolaj, 75. Milo, 80. Bielik, 85. Kuťka. Po vyrovnanom prvom polčase začali domáci svoju cestu za víťazstvom gólom Mikolaja v 65. min. Odvtedy sa začala hra na jednu bránu, s množstvom nevyužitých šancí. V 76. min. pečatil Milo na 2:0, v 80. zasa Bielik na 3:0 a krásnou strelou z priameho kopu zavŕšil Kuťka na 4:0. 80. R Capko. KOTRČINA LÚČKA: Trnovec – Smida, Ďurnek (77. Laurenčík), Slúčik, Milo, Kuťka, Šmehýl, Mikolaj, Pecko, Káčerík (46. Bielik), Martinček. RAJEC: Marek Kmeť – Jakubčák, Hájek, Biely, M. Krajčoviech (74. Miko), Pekný, Vyslocký (85. Hulín), Pekara, Mazák, Macura, J. Krajčoviech.
Závodie – Bytčica 3:1 (1:0). 6., 66. Capko, 56. Gamboš – 49. Štaffen. Domáce mužstvo nastúpilo v dosť pozmenenej zostave a hneď prvý útok zakončili gólom. Potom zápas upadol do priemernosti, hralo sa len medzi šestnástkami. Druhý polčas hostia vyrovnali hru, čo potvrdili gólom na 1:1. To domácich prebralo k lepšiemu výkonu. V rozpätí desiatich minút otočili zápas dvoma peknými gólmi. Potom prebrali iniciatívu znova hostia, ale nedokázali ju pretaviť do strelenia gólu. 130. R Kúdelka. ZÁVODIE: Pika – Capko, Belko, Bičan, Ftorek, Gamboš, Šoška (70. Kraus), Kučera (85. Mišúr), Mára (80. Hruboška), Šajnoha, Randík. BYTČICA: Malich – Kosnovský, Dubovec, Ľ. Zuziak, Sýkora, Ťažký, Štaffen, Klobucký, Repkovský, Parač, M. Zuziak.
Hlboké – Rašov 1:2 (0:2). 50. Vršanský – 15. Š. Lacko, 35. Marek Kresáň. Bojovný zápas, skôr remízový, futbalové šťastie sa však priklonilo na stranu hostí, ktorí si z Hlbokého odviezli tri body. 200. R Bariak. HLBOKÉ: Zaduban – D. Konečný, Pavlík, Vršanský, Hvorečný, Pinčík, Zátek, V. Konečný, P. Adamov, Adamík (65. Hoferica), Labuda. RAŠOV: Hubocký – Michálek, Prášek, Križňan, Tretinár, Miro Kresáň (46. Bajza), Marek Kresáň, Baláž (87. Butko), M. Lacko (80. Gombár), R. Kadáček, S. Lacko.  Eva Bučová
1. Závodie 19 12 5 2 41:18 41
2. Rašov 19 12 3 4 54:26 39
3. K. Lúčka 19 11 4 4 36:14 37
4. Kotešová 19 9 5 5 37:22 32
5. Zádubnie 19 9 4 6 37:31 31
6. Bytčica 19 9 1 9 38:38 28
7. Rajec 19 7 5 7 27:32 26
8. D. Pole 19 8 1 10 37:35 25