Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

V derby bola úspešnejšia Čadca

III. liga

K. N. MESTO - ŽIAR NAD HRONOM 0:2 (0:1)
Góly: 20. Húrik, 90. Maruniak. ŽK: Kohút - Podlucký. Rozhodoval Korista, 150 divákov.
K. N. MESTO: Klec - Valiašek, Gapa, Mičica, Pecko, Staškovan, Záhradník (65. Kohút), Golian, Molnár, Šebík (74. Toka), Chovanec. Tréner: Ján Staškovan.
Kysučania v priebehu celého zápasu boli lepším celkom. Vytvorili si mnoho gólových príležitostí, nedokázali ich však premeniť. Hostia hrali účelný futbal a z minima vyťažili maximum, keď z nevinných akcií dali dva góly, ktoré im zabezpečili víťazstvo. Už v 11. min. sa Kysučania mohli ujať vedenia, ale Šebík z troch krokov trestuhodne dal nad bránu. V týchto minútach sa hral svižný futbal, útoky sa striedali na obidvoch stranách a v 20. min. po jednom z nich sa hostia ujali vedenia Hurikovým gólom. V 32. min. bol hosťujúci gólman prekonaný, z prázdnej brány vyhlavičkoval Karásek. V druhej časti sa obraz hry nezmenil, domáci dobíjali Grambličkovu bránu, ale Golian v 50. min. netrafil prázdnu bránu. V 66. min. Pecko z troch krokov dal nad bránu. Ďalšie strelecké pokusy Pecka, Toku boli neúspešné a v 85. min. sa vyznamenal brankár hostí, ktorý Mičicovu prízemnú strelu stačil vytlačiť vedľa brány. V závere hry, v čase najväčšieho tlaku, hostia po nevinnej akcii zvýšili Maruniakom na končených 0:2. Milan Čimbora

BÁNOVÁ - ZVOLEN 2:1 (1:0)
Góly: 29. Pikus, 88. Kubovich - 64. Vrbiniak. ŽK: Kujan, Bohuš, Želiezka. Rozhodoval Kubačka, 400 divákov.
BÁNOVÁ: Gavlák - Ďuratný, Kubovich, Stalmášek, Mojík, Vajda, Pikus, Ďurica (49. Kosa), Frátrik (65. Padala), Sluka, Paulini. Tréner: Ján Kašuba
Od úvodu si domáci vytvorili kombinačnou hrou tlak. Už v 2. min. kopal Frátrik trestný kop spoza šestnástky, ale lopta išla tesne vedľa žrde. V 5. min. išiel Pikus sám na bránu, trafil len brankára. Hostia viac-menej bránili, až v 19. min. po rohovom kope zahodili gólovú šancu. Ďalšiu príležitosť domácich v 23. min. zahodil Stalmášek. Prvý polčas sa hral viac na polovici hostí. V 29. min. Pikus dal po peknej prihrávke od Stalmáška gól na 1:0. Domáci si vytvorili ďalšie šance, ktoré nevyužili. V druhom polčase nastal zvrat a hostia sa dostávali do šancí, ktoré nepremenili. Postupne hru vyrovnali a v 64. min. po dobrej akcii strelil gól Vrbiniak - 1:1. V 67. min. Mojík kopal z diaľky trestný kop, ale brankár vyrazil na roh. V 75. min. hostia zahrali rukou vo vlastnej šestnástke a bol odpískaný kop, ktorý Kubovich s prehľadom premenil - 2:1. V 88. min. išiel Pikus sám na bránu, ale trafil brankára, a tak sa na stave nič nezmenilo.Ľubomír Portašík

BYTČA - PODBREZOVÁ B 0:4 (0:1)
Góly: 12. Haviar, 55. Turňa P. 79. Soják, 90. Murín. ŽK: Čmárik, Gajdošík, Šelmek - Boháčik. Rozhodoval Horák, 100 divákov.
BYTČA: Hájek - Čmárik, Kadák, Širo, Klimík, Holeščák P. (45. Tvrdý), Čikota, Holeščák M., Chrenko, Gabaj, Gajdošík (64. Šelmek). Tréner: Král.
Hostia sa ujali vedenia už v 12. min., keď po strate lopty na polovičke ihriska šiel sám na bránu Haviar, ktorý s prehľadom otvoril skóre zápasu. Hráči Podbrezovej získali hernú istotu, pohodu a ovládli dianie na ihrisku. Po 20 minútach Bytčania hru predsa len vyrovnali, no obrana hostí ich do výraznejšej šanci nepustila, ich hre chýbal najmä moment prekvapenia a presná prihrávka. Až v závere polčasu sa dostali do šancí, no najmä P. Holeščák, Gabaj a Gajdošík ich trestuhodne zahodili. Hneď po prestávke sa hosťom podaril ďalší rýchly protiútok a P. Turňa oblúčikom prekonal bezmocného Hájeka. Napriek nepriaznivému stavu domáci futbalisti bojovali, boli aktívnejší a blízko ku kontaktnému gólu boli najmä
M. Holeščák, ktorý trafil brvno a Čikota, ktorý sa zbavil dvoch protihráčov, no jeho strela šla tesne nad. V 79. min. dostal veľa priestoru hosťujúci Soják, spracoval si loptu a pohodlne zvýšil na 0:3. V 90. min. stanovil skóre zápasu Murín - 0:4. Futbalovejší hostia zvíťazili zaslúžene a domáci futbalisti sa naďalej trápia. Dušan Beníček

ČADCA - K. LIESKOVEC 5:1 (4:1)
Góly: 18. a 84.  Šidlo, 27. Planeta, 35. Časnocha, 39. Gavlák -  45. Vojvoda (11m). ŽK: Gavlák, Kavuliak, Časnocha - Tatarčiak, Škorík, Macura. Rozhodoval Kučera, 900 divákov.
ČADCA: Kasman - Kaličák, Piňo (76. Gončár), Macášek, Gavlák, Kavuliak, Planeta, Joukl, Gállik (81. Jaroš), Časnocha (69. Húska), Šidlo. Tréner: Pavol Strapáč.
K. LIESKOVEC: Slíž (46. Slobodass) - Trnovec (46. Timek), Tatarčiak, Kubala (69. Mrenka), Dančík, Vojvoda, Marčan, Macura, Šlapka, Mihalda, Škorík. Tréner: Ján Berešík.
Kysucké derby rozbehli domáci ako z partesu, dostali súpera pod neustály tlak, ktorému hostia len ťažko odolávali. V 11. min. z priameho kopu Kaličák trafil do tyče. V 18. min. po závere dal Šidlo na 1:0. V 27. min. Planeta zblízka zvýšil na 2:0. V 35. min. dal na
3:0 Časnocha. V 39. min. po chybe hosťujúceho brankára na 4:0 dal Gavlák. Hostia skorigovali výsledok v 45. min, keď z pokutového kopu Vojvoda dal na 4:1. Po obrátke tempo na domácej strane poľavilo, ale aj tak mali Čadčania navrch a kontrolovali hru. V 59. min. sa prezentoval dobrou strelou Piňo a Planetova hlavička len tesne minula bránu. V 68. min. bombu Macáška brankár Slobodas kryl. Domáci aj naďalej tlačili, no súper bránil výsledok. V 75. min. hlavička Mrenku neohrozila domácu bránu. V 79. min. sa strelou prezentoval Vojvoda, lopta išla tesne nad bránu. Na ďalší gól si museli diváci počkať do 84. min., keď Šidlo po prieniku dal na 5:1.
Eduard Halada

OSTATNÉ VÝSLEDKY: R. Sobota B - L. Mikuláš 1:0 (0:0), Ružomberok B - Kremnička 8:1 (2:1), T. Teplice -
D. Kubín 1:2 (0:1).
1. Bánová 21 13 5 3 33:20 44
2. D.Kubín 21 12 5 4 44:29 41
3. Ružomb B 21 11 5 5 54:29 38
4. Čadca 21 12 2 7 39:25 38
5. Žiar n/H 21 11 3 7 37:24 36
6. T.Teplice 20 11 1 8 50:21 34
7. Kremnička 22 10 4 8 38:35 34