Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

L. Lúčka si priviezla body z Kysúc

IV. LIGA

Žilina B – Nižná 4:2 (3:1), 6. Novák, 26. Bukmír, 42. Bajza, 83. Minarčík (11m) - 37. Orčo, 85. Rošťák. V stretnutí prvého s posledným mužstvom tabuľky sa celý čas hralo na polovici hostí a paradoxné je, že aj keď sa Nižňanci dostali iba jedenkrát pred bránu domácich, dali dva góly, ktoré idú na vrub domáceho brankára. Prvý gól dal domáci Novák už v 6. min. technickou strelou. Druhý pridal v 26. min. Bukmír po prihrávke Tabaka. Priebeh zápasu nasvedčoval tomu, že ďalšie góly v sieti hostí budú iba otázkou času. V 37. min. však hostia rozhohrali priamy kop na polovici domácich a nakopnutá lopta do šestnástky skončila až v sieti domáceho Tavača. Tretí gól dali domáci v 42. min. Bajzom po prihrávke Minarčíka. Celý druhý polčas sa hral iba na polovici hostí. Žilinčania sa predbiehali v zahadzovaní gólových príležitostí, ale v 83. min. zvýšil z pokutového kopu za ruku Minarčík. O minútu nato domáci brankár zbytočne vybehol za loptou a namiesto odkopu do autu prihral hoťujúcemu Rošťákovi, ktorý z polovice ihriska vrátil loptu do brány a stanovil tak konečný výsledok na 4:2.R M. Majer, 50. ŽILINA: Tavač – Klago, Masár, Dzurňák, Minarčík, Tabak, Mravec, Novák, Balát, Bajza (82. Lacek), Bukmír (75. Vĺček).
Rudinská – Stráňavy 5:0 (1:0), 40. a 85. Súkeník, 59. Sedúch, 79. a 87. Gašinec. Domáci si v zápase proti Stráňavcom od začiatku vytvorili tlak. Už v prvom dejstve si vytvorili aj množstvo šancí, z ktorých však dokázali premeniť len jedinú, keď v 40. min. po spätnej príhrávke Tvrdého namieril presne Súkeník. Gólom akoby domáci zo seba striasli nervozitu a po zmene strán si schuti zastrieľali. Gólmana hostí prekonali ešte štyrikrát. Skóre uzavrel dve minúty pred koncom v páde Gašinec. R Vrtich, 200.
RUDINSKÁ: R. Malík (80. Žák) – Kravec, P. Malík, Pučala, Kotrč, Zuziak (50. Gašinec), Sedúch, Ryboň, Tvrdý (55. Brodňan), Súkeník, Horňák. STRÁŇAVY: Mičech – Berzák, Machyňa, Podhradský, Sirovátka, Kampas, Cetera, Bukovčan, Čuraj, Piroha, Meliš.
Belá Dulice – Krásno nad Kysucou 0:2 (0:1), 41. a 81. Jakubec.
Hostia pricestovali k zdatnému súperovi v nekompletnej zostave s cieľom nadviazať na predošlé výsledky a neprehrať. Tomu prispôsobili aj štýl hry, kde vychádzasli zo zabezpečenej obrany a v útoku sa spoliehali na rýchleho Jakubca. Aj keď mali domáci optický tlak a zahodili dve šance, v 31. min. mohli ísť do vedenia hostia, keď Jakubec išiel sám na brankára domácich, avšak prestrelil bránu. Toto si vynahradil v 41. min., keď po tlačenici v šestnástke dostal hostí do vedenia. V druhom polčase domáci chceli zvrátiť nepriaznivý výsledok, ale hosťujúca obrana na čele s Šustekom odolávala ich tlaku. Bol to opäť Jakubec, ktorý mohol dvakrát po individuálnych akciách zvýšiť náskok hostí, no nedal. V 81. min. však znova po rýchlom protiútoku spečatil výhru hosťujúceho mužstva na 2:0. R Debnár, 500. KRÁSNO: Šustek –  Vaňovec, Seko, Sýkora (86. Šurina), Zjavka, Kubica, Gábor, Ondrušek, Kopásek, Kasaj, Jakubec.
Oščadnica – Lietavská Lúčka 2:4 (0:2), 48. a 75. Krkoška, - 19. Charlina, 22. vlastný, 67. a 83. Gaštan.
Zápas začali aktívnejšie domáci, ktorí sa po góle v 28. min. akoby stratili. O pár minút na to v chaose pred bránou prehrávali vlastnou chybou už o dva góly. Hostia dokázali vyťažiť z minima maximum. Zápas sa začal vyvíjať v prospech hostí, no domáci nestrácali dych a v snahe zvrátiť stav tlačili. Hostia však dokázali zúročiť každú akciu a nakoniec domácich porazili 2:4. R Chmúrný, ŽK:
V. Kučák, Krella, Lušňák, Koňuch - Koša, Poláček, 250. OŠČADNICA: Pazdera – Kopera, Zemaník, Krkoška, Maslík, Barčák, V. Kučák, Krella (70. Koňuch), J. Kučák, Labuda (38. Lušňák), Kolembus.
OSTATNÉ VÝSLEDKY: Turčianska Štiavnička – Tvrdošín 7:0
(5:0), 2. a 26. Ociepka, 8. a 65. Morina, 14. Majerčík (11m), 83. Paška. Valča – Námestovo 0:4 (0:1), 1. Macko, 65. Kurčinka, 76. Simen, 90. Kucek.
1. Žilina B 18 15 1 2 51:12 46
2. Rudinská 18 12 2 4 39:18 38
3. L.Lúčka 17 11 2 4 36:15 35
4. Krásno 17 8 4 5 25:23 28
5. Valča 17 7 6 4 34:21 27
6. Námestovo 16 7 3 6 29:23 24
7. Belá 16 7 2 7 32:28 23
8. T.Štiavnička 17 5 4 8 25:34 19