Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Dlhé Pole a Zádubnie doma prehrali

V piatok 19. mája sa dohrávalo
16. kolo I. triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina. Schuti si zastrieľali hráči z Kotrčinej Lúčky i z Hlbokého. Tabuľku vedie stále Závodie, začína sa doťahovať Kotrčina Lúčka.
16. KOLO: Zbyňov – Belá 1:1 (1:0).
Jamečný - Cabadaj. R Bugala. Zádubnie – Dlhé Pole – bude sa dohrávať v piatok 2. júna. Kotrčina Lúčka – Rajecké Teplice-Konská 5:2 (2:1). Peťko2, Bielik, Martinček 2 - Lihocký, Sibyla. R Mintál. Závodie – Nezbudská Lúčka 3:0 (0:0). Šajnoha, Capko, Kučera. R Strna. Hlboké – Višňové 6:2
(5:0). Labuda 4, Adamík, Pinčík.
R Martinec st. Rašov – Kotešová 0:0. R Mihálik. Bytčica – Rajec 1:0 (1:0). R Wojčík.
17. KOLO:
Zbyňov – Nezbudská Lúčka 1:1 (0:0). 88. Jánošík – 50. Ľ. Kubo. Priemerný zápas, v prvom polčase domáci nevyužili svoje šance, na čo doplatili v druhom polčase gólom. Len v závere zápasu sa im podarilo vyrovnať a vybojovať aspoň jeden bod. 60. R Krupík.  ZBYŇOV: Lietavec – M. Urík, Mišiak, Barčiak (70. Kubica), Gažúr, Jánošík, Jamečný, Miškovský, Bariak, Babčan, R. Urík. NEZBUDSKÁ LÚČKA: Hruška – Mrázik, M. Ondráš,  P. Samec, Obešla, R. Kubo (75. Belko), Tichý (65. E. Kubo), Berešík, M. Kubo, Ľ. Kubo, V. Samec.
Rajecké Teplice-Konská – Višňové 2:0 (2:0). 14. Lihocký, 43. Baránek. Domáci boli jednoznačne lepším tímom, keď dokázali do polčasu dať dva góly. V polčase mali šance, ktoré však nedokázali využiť. 150. R Gašpierik.  R. TEPLICE - KONSKÁ: Frátrik – Šeliga , Sibyla (13. Sopko), J. Piala, Krkoška, Pleva (79. Strhár), Baránek, Žilinčár, Mintál, Žigo, Lihocký (79. M. Piala). VIŠŇOVÉ: Paprčiak – Vojtyla, Husárik, Laš, Danaj, Šupej, Pagáč, Franček, Strelička, M. Stromček, Valica.
Dlhé Pole – Kotešová 2:4 (1:3). 3., 85. Dzúrik.- 7. Šukala, 24. F. Bujný, 46. B. Bujný (z 11 m), 80. Zavadzan. Vyrovnaný zápas, v ktorom viac šancí využili hostia a v susedskom derby získali tri body. ŽK: Fuljer, Feranec, Hlavoň, Tornáry, Beneš. 160. R Bariak. D. POLE: Bohdan – M. Forbák (82. Šimulák), Dvorák, P. Fuljer, Adamík (76. Pleško), Švec, K. Feranec, Hlavoň, Tornáry, Beneš, Dzúrik. KOTEŠOVÁ: Magerčiak – M. Bujný, Košík, J. Bujný, B. Bujný, Urban, F. Bujný, Galovič, Pollák (46. Mikulík), Zavadzan, Šukala.
Belá – Rajec 5:2 (3:1). 25., 43.
J. Cabadaj, 15. Boháč, 80. Čepela, 88. Mahút – 43. Mazák, 54. Veselý. Domáci začali náporom, už v 2. min. Šipčiak zahodil čistú gólovú šancu, o minútu tvrdú strelu Vrábla brankár zázračne vyrazil. V 7. min znova brankár vyrazil Vráblove nožničky. V 15. min. domáci zahrávali priamy kop, Vráblova strela vypadla brankárovi z rúk a Boháč pohodlne otvoril skóre. V 17. min. mohol Cabadaj zvýšiť, ale netrafil prázdnu bránu. V 25. min. po osi Čepela – Vrábel, Cabadaj pohodlne zvýšil na 2:0. Domáci zahodili ďalšie tri čisté šance, za čo boli potrestaní, keď prvý útok hostí skončil gólom. V 43. min. strelu Vrábla vyrazil brankár pred seba a Cabadaj dal do prázdnej brány na 3:1. V 54. min. po chybe Laščiaka znížili hostia na 3:2. V 80. min. ušiel Vrábel po pravej strane, nahral Čepelovi a bolo 4:2. O minútu neskôr, po faule na Čepelu dal striedajúci Mahút z pokutového kopu piaty gól. 100. R Sobola. BELÁ: Zavalidroga – Kuťa, Šipčiak (40. F. Ťažký), Boháč, Šmehýl (80. Mahút), A. Cabadaj, Laščiak, Kurcin, Čepela, Vrábel, J. Cabadaj (60. T. Ťažký). RAJEC: Kmeť – Hulín, Ďurajka, Jakubes, Kaštan, Hájek, Veselý, Pekara, Mazák, M. Krajčoviech, Macura (75. Vojtek).
Zádubnie – Bytčica 2:3 (2:1). 8., 32. Majer – 44. Ťažký, 68. Štaffen, 83. Miloš Zuziak. Úvod zápasu sa hral v rovnakom tempe, domáci sa prebudili, keď dali prvý gól z priameho kopu. Druhý gól pridal ten istý hráč. Potom už domácich sprevádzala len samá smola, nastrelili štyri brvná a jednu tyč a realizovali sa už len hostia. 70. R Ondrušík. ZÁDUBNIE: Vanca – Gašpierik, Majerčík, Pechočiak, Mikunda, Studník, Pytel (65. Frátrik), Talafa, Holeš, Jankula, Majer. BYTČICA: Kováčič – Paráč, Dubovec, Ľ. Zuziak, Morvay, Ťažký, Štaffen, Dudoň, Repkovský, Klobucký, M. Zuziak.
Kotrčina Lúčka – Rašov 3:1 (1:1). 14. Martinček, 65. Bielik, 70. Pecko – 32. . Za krásneho počasia sa hral futbal na vysokej úrovni, kde sa domáci ujali vedenia v 14. min gólom Martinčeka. Pod stálym tlakom hostia vyrovnali v 32. min. Takto sa skončil prvý polčas. V druhom polčase domáci nastúpili na cestu za víťazstvom a korunovali ju ďalšími dvoma gólmi. 150. R Kováč.  K. LÚČKA: Trnovec – Kuťka, Smida, Milo, Káčerík, Slúčik, Bielik, Laurenčík, Mikolaj, Pecko, Martinček. RAŠOV: Čupec – Michálek, Prášek, Križňan, Tretinár, M. Lacko, Baláž, Mir. Kresáň, Mar. Kresáň, S. Lacko, R. Kadáček.
Závodie – Hlboké 1:0 (0:0). 62. Capko. Hráči Závodia sa na vlastnom ihrisku dosť natrápili, kým dali prvý a jediný gól stretnutia. Pritom zahodili nesmierne veľa šancí. 130. R Capko. ZÁVODIE: Pika – Randík, Hruboška, Šajnoha, Sedliaček, Kučera, Mara (65. Šoška), Gamboš, Belko, Capko (75. Ftorek), Mišúr (46. Škuta). HLBOKÉ: Zaduban – D. Konečný, Pavlík, Vršanský, Hvorečný, Remeš (71. M. Adamov), Zátek, Síkel, P. Adamov (76. Sekáč), Hoferica, Labuda.
1. Závodie 22 14 6 2 46:19 48
2. K. Lúčka 22 13 5 4 44:17 44
3. Rašov 22 12 5 5 56:30 41
4. Kotešová 22 11 6 5 44:25 40
5. Bytčica 22 11 2 9 42:40 35
6. Zádubnie 21 10 4 7 42:36 34
7. D. Pole 21 9 1 11 41:40 28
8. Hlboké 22 8 4 10 37:36 28