Cenná remíza Trnového v Tepličke nad Váhom

V. LIGA
K. N. Mesto B – Raková 2:2 (1:1), Tokár, Macek – Tatarčák, Kubizna.
Domáci začali aktívnym herným štýlom, čoho výsledkom bol prvý gól. Hostia vyrovnali po hrubej chybe obrany K.N.M. z priameho kopu. Druhý polčas sa niesol v znamení aktivity domáceho družstva, zvýšili na 2:1. Hostia však opäť po chybe obrany vyrovnali. V Kysuckom Novom Meste sa hral slušný zápas. R Žbirka, ŽK: Briš, M. Lisko, Mičiak, Židek – Jarábek, 100 divákov. K. N. MESTO: Briš – Miroslav Lisko, Rajtek, Židek, Mindek, Mičiak (60. Kopásek), Marián Lisko, Vlček, S. Lisko (88. Krasňan), Macek, Toka. RAKOVÁ: Kavalek – Š. Jarábek, Tatarčiak, Golis, Majerík, Šupolík, Kubizňák, R. Jarábek, Badžgoň, Martiník, Krištofík.
Podvysoká – D. Hričov 3:2 (2:0), Kubiš, P. Bytčanek ml, Klago – Trnovec 2.
Hostia sa ujali vedenia v 5. min. gólom Kubiša. Vo vyrovnanom stretnutí zvyšoval v 33. min. na 2:0 P. Bytčánek. Polčasový výsledok uzavrel hosťujúci Trnovec na 2:1. Hostia boli Podvysokej viac ako vyrovnaným súperom. Ich snahu korunoval v 74. min. vyrovnávajúci gól Kováča. Keď už hráči mysleli na odchod do šatní, zaistil domácim body v nadstavenom časee po trestnom kope kapitán domácich Klago. R Uhorskai, 100. PODVYSOKÁ: Ďurkáč – Kordulis, P. Bytčánek, Comorek, Sliš, Kubiš, Miroslav Klago, Cvinček, Staník (62. M. Bytčánek), Marián Klago, Perďoch. D. HRIČOV: Kurota – Zaduban, Rakučák, Lasička, Uhliarik, Hoferica, Mihálek, Kováč, Kahát, Trnovec.
Teplička – Trnové 2:2 (1:2), Mintál, Šeliga – Bolibruch, Tlacháč. Teplička išla do vedenia už v 5. min. Gól ich však uspokojil, hostia prebrali aktivitu a vyrovnali. Ešte do prestávky zvýšil peknou strelou do šibenice domáci Bolibruch. Tepličania potom zahodili veľa šancí, veľkou prekážkou im bol brankár Trnového Daníšek. Domáci mohli dať v posledných minútach gól, ale obrana Trnového nezaváhala. R Mi. Jakubjak, ŽK: Januš, Miček – Malík. TEPLIČKA: Orvan – Hruška, Lisko, Januš, Poliak, Krutý (27. Šeliga), Miček (46. Adamus), Stenchlák, Mintál, Valášek, Kozák. TRNOVÉ: Daníšek – Hudec, Belaník, Pirošík, Podhorec (90. Kozáček), Vrabec, Výboch (74. P. Kuba), Bolibruch, M. Kuba, Malík, Tlacháč.
Strečno – Rosina 2:3 (1:1), Kadáši, Sokolovský – Kopáč, Vanoch, Ondák. Už z rozohrávky sa Kadáši prebil obranou hostí a skóroval. V 20. min. po rýchlej akcii Rosiny zblízka vyrovnal Kopáč. O päť minút vyrazil brankár Rosiny prudkú strelu Kadášiho spoza šestnástky. Po zmene strán Trhančík strieľal spoza šestnástky, ale brankár vytlačil loptu nad brvno. Strečno pritlačilo, po tlačenici v pokutovom území pretlačil Sokolovský loptu až do brány. Keď sa už zdalo, že body ostanú doma, priamo po rohu Vanoch prekvapili domáceho brankára. Kalich horkosti sa pre Strečno naplnil v 90. min., kedy Ondák z rýchleho brejku stanovil konečný výsledok. R Grznár, ŽK: Kán, Gašper (Strečno), 250. STREČNO: Kopásek – Gašper, Lonc, Oberta (70. Melo), Kadáši, Žigmund, Klocáň, Melo, Kán, Trhančík, Sokolovský. ROSINA: Adamčík – Jaššo, Kais, Lysík, Turský, Smieško, Kopáč, Jacko, Ondák, Ciba (56. Rácz), Vanoch.
Skalité – Varín 3:1 (1:0), 10. Kaňa, 55. Padych, 75. M. Sidora - 70. Repkovský. V úvode začali lepšie domáci, ktorí po góle poľavili. Hra sa vyrovnala a do polčasu sa nič vážne neudialo. Po zmene strán však mali navrch domáci Slovanisti. Obidve mužstvá ukázali v nedeľu dosť z futbalového umenia. Skaličania v prvom polčase okrem úvodného gólu nastrelili ešte dvakrát brvno. Druhý polčas začal práve ich tlakom, stále sa snažili dobýjať súperovu bránu. Z kopačiek im však okrem gólov unikla aj nepremenená penalta. Hostia sa len bránili. Skaličania využili chybu v obrane súpera a Padych zvýšil na 2:0. Odpoveď prišla v 70. min. Repkovský znížil, ale o päť minút už bolo rozhodnuté. Sidora dotlačil loptu za Murárikov chrbát. R Škvarek, ŽK: Baroniak – Murárik, Zimen, Mariáš, Kaňus, 250. SKALITÉ: M. Tatarka – R. Mikula, Sidora, Halfar (50. Čanecký), Baroniak, Vlček, M. Serafín, Janščo (62. Ľ. Mikula), Kaňa (80. R. Časnocha), Padych, M. Sidora. VARÍN: L. Murárik – M. Murárik, Repáň, Zimen, Repkovský, Horecký, Mariáš, Repáň, Dlhopolček (43. Kaňus), Lopušan, Šugar.
Stará Bystrica – Bánová B 4:0 (2:0), 30. a 35. Štrba, 83. a 87. Ľ. Faktor. Začiatok zápasu patril hosťom, vypracovali si aj niekoľko šancí, ale ich strely minuli cieľ. V 30. min. po štandardnej situácii otvára skóre Štrba. V 35. min. po rohu opäť úradoval Štrba, dáva na 2:0. V 37. min. rozhodca domácim vylúčil Kolembusa, ale ani  za stavu 2:0, hostia nedokázali vsietiť kontaktný gól. Táto situácia trvala až do 83. min., keď Ľ. Faktor dáva na 3:0 a pochováva nádeje hostí. V 87. min. Faktor ušiel z polovice ihriska obrane hostí a famózne završuje gólovú nádielku. R Trapač, ŽK: Kolembus, Ľ. Faktor, ČK: Kolembus, 250. S. BYSTRICA: Čmiko – M. Poništ (80. Završan), Šimášek, Hoferica, P. Matejčík, Ľ. Kolembus (46. Sobol), P. Faktor (70. Griga), Štrba, L. Kolembus, Ľ. Faktor, V. Matejčík. BÁNOVÁ: Gavlák – Valašek, Comorek, Kosa, Pranda, Hudec, Martiniak, Charbuliak (67. Trnovec), Červený, Krajíček (74. Švík).
Makov – Predmier 5:2 (2:2), 35. Šustek, 42. a 53. Křenek, 71. a 90. Juríček - 16. Rentka, 26. Kučera. Diváci v Makove videli kvalitné stretnutie, o ktoré sa postarali obidve mužstvá. Domáci začali s náporom, ale ani Křenek, ani Šustek v gólových pozíciách nedali. Hostia v 16. min. z prvej šance otvorili skóre, keď nekrytý Rentka trafil z 2 m do prázdnej brány. V 20. min. hosťujúci Kučera pomocou zbytočne tečujúceho domáceho Sojčáka zvýšili na 2:0. Domáci trošku znervózneli, ale bojovali o každý meter ihriska. V 35. min. po zaváhaní hosťujúceho Uríčka Šustek z diaľky začal kanonádu domácich. V 42. min. sa výborný Šustek pohral s obrancom súpera, ideálne naservíroval ostrostrelcovi Křenkovi a ten hlavičkou uzatvoril polčasový účet. V druhom polčase boli domáci jednoznačne lepším mužstvom a svoju prevahu korunovali ďalšími dvoma gólmi. Za stavu 3:2 pre domácich mal hosťujúci Sluka výbornú príležitosť ale gólman Krišica fantasticky zachránil. Mladý tím z Predmiera zanechal v Makove veľmi dobrý dojem. R Rohoň, 300. MAKOV: Krišica – Meheš, Špulica (70. Roman), Sojčák, Banetka, Sýkora, Myhailov (73. Pavlica), Kubošný, Juríček, Šustek (69. Pavelka), Křenek.  PREDMIER: Uríček – Bačík, Tománek, Klus, Sluka, Tobiak, Rentka, Chválnik, Kučera, Šukala, Šimonik. (Janda, Chlebek, Brezničan).
DOHRÁVKY: Dolný Hričov – Skalité 2:2 (2:0), Kováč, Š. Vančík – Kaňa, R. Mikula.
Raková – Predmier 3:2 (1:1), Krištofík 3 – Sluka 2. Bánová B – Trnové 6:2 (4:1), Červený 3, Hudec 2, Pecko – Filo, Podhorec. Varín – Rosina 1:0 (1:0),
Šugár. Stará Bystrica – Strečno 2:0
(1:0), Faktor 2. Kysucké N. Mesto B – Teplička 0:2 (0:0), Valášek, Kozák. Podvysoká – Makov 1:7 (1:1), Kubiš - Sýkora 2, Krenek, Konečný, Krišica, Sojčák, Špulica.
1. Makov 22 16 2 4 66:23 50
2. S. Bystrica 22 14 4 4 42:19 46
3. Teplička 22 14 3 5 34:21 45
4. Skalité 22 12 6 4 49:21 42
5. Rosina 22 11 4 7 34:32 37
6. Raková 22 11 2 9 37:28 35
7. Predmier 22 10 3 9 37:30 33
8. Bánová B 22 7 4 11 28:27 25